Jak si správně vybrat ubytko přes Airbnb
13.5.2019

Jak si správně vybrat ubytko přes Airbnb

Snad všichni cestovatelé už znají Airbnb. Můžete díky němu bydlet u místních, nasát tu pravou lokální atmosféru, přiučit se něco o méně turistických místech a třeba se s vaším hostitelem i skamarádit. Dalo by se to nazvat také jakýmsi kompromisem mezi hotelem a couchsurfingem, narozdíl od něj zde máte vlastní postel a odpadá povinnost „zavděčit se“. Ceny jsou přitom mnohem levnější než v hotelu. Dokonce si můžete pronajmout celý byt či dům a užívát si naprostého soukromí.

TIP! Ještě Airbnb nemáte? Zaregistrujte se přes tento odkaz a první ubytko máte o 997 Kč levnější 🙂

Aby vaše zkušenost ale byla tak pohádková, jak vám tady popisujeme, musíte správně vybrat. A to není vždycky jednoduché.

Sdílený nebo vlastní pokoj nebo i celou vilu?

Jako první otázku si položte, kolik prostoru a soukromí požadujete. Nejčastější volbou je asi samostatný pokoj, pokud ale cestujete ve více lidech, můžete si pronajmout celý byt, dům nebo vilu. Naopak jestli šetříte, existuje možnost spát i v pokoji sdíleném s jiným hostem nebo přímo s vaším hostitelem.

Prozkoumejte lokalitu

Můžete si říkat, že přece víte, do kterého města jedete, a že víc není potřeba řešit. Ona ale i konkrétní čtvrť anebo přesná poloha jsou důležité. Zvlášť města o velikosti Londýna můžou být velkým chytákem, když se ubytujete v okrajové čtvrti jako je Hackney, budete trávit každý den skoro hodinu dopravou do centra a další hodinou cestou zpátky. Zjistěte si také dostupnost MHD, restaurací a supermarketů.

Zjistěte ceny

Udělejte si malý průzkum trhu a zjistěte ceny vícero pokojů, ale i hotelů a apartmánů. Neberte nic předraženého, ale ani podezřele levného. Přestože Airbnb by mělo být naprosto bezpečné, příliš levná cena může skrývat nějakého strašáka.

Prohlédněte fotky, pročtěte popisky

Dejte si načas a důkladně prohlédněte fotky a pročtěte popisky. Pokud je fotek málo a neukazují všechny místnosti včetně koupelny a kuchyně, buďte ostražití. Jestli vám není cokoli jasné, obraťte se přímo na hostitele.

Čtěte recenze!

To nejdůležitější je číst recenze od hostů. Pokud jich je hodně a všechny jsou pozitivní, není se čeho bát! Pak jsou tady samozřejmě noví hostitelé, kteří na svou první recenzi teprve čekají. To je trochu skok do neznámého – na druhou stranu, Airbnb si stojí za bezpečností všech svých hostitelů a u nováčka můžete očekávat ještě o něco větší snahu, aby se vám v novém domově líbilo 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 23. 10. 2020
guest
7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Andrea

Dobry den,
Delsi dobu resim problem s vystavenim faktury za ubytovani (potrebuju ji pro zamestnavatele, aby mi ubytovani v ramci zahranicni cesty proplatil). Na airbnb davaji pouze potvrzeni o zaplaceni, kde se treba vubec neobjevi informace, ktere jsou potreba na fakture (adresa zamestnavatele). Jednala jsem i s airbnb poradci, nikdo mi ji vsak nebyl schopen vystavit tak, aby obsahovala adresu meho zamestnavatele a celou uhrazenou castku.
Nemate s tim, prosim, nejake zkusenosti, pripadne, nenapada Vas nejaka moznost jak fakturu ziskat?
Dekuji
Andrea

GeorGo

Dobrý den, musíte si příště rezervovat AirBnB jako služební cestu, pokud si to rezervujete ze soukromého účtu jako soukromou cestu, nic jiného se od AirBnB získat bohužel nedá.

Andrea

Dekuji Vam za reakce.
Pobyt mam prave rezervovany jako sluzebni cestu, presto mi fakturu nevystavili (nasla jsem pouze VAT fakturu, ktera je ale jen na DPH). Jeste me napada, zda je mozne, ze fakturu ziskam az treba zpetne?
Dekuji
Andrea

GeorGo

Fakturu má poslat AirBnB, ostatně papír „faktura“ je v současném účetnictví zbytečný a měl by v pohodě stačit ten doklad, co přijde po potvrzení ubytka do mailu. 🙂

Pavlina

Dobry den , existuje pro pripad potreby selhani ubytovani ci jinych problemu zpusobenych hostitelem ceska podpora airbnb ci kontakt pomoci?

Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)