Jak si správně vybrat ubytko přes Airbnb
13.5.2019

Jak si správně vybrat ubytko přes Airbnb

Snad všichni cestovatelé už znají Airbnb. Můžete díky němu bydlet u místních, nasát tu pravou lokální atmosféru, přiučit se něco o méně turistických místech a třeba se s vaším hostitelem i skamarádit. Dalo by se to nazvat také jakýmsi kompromisem mezi hotelem a couchsurfingem, narozdíl od něj zde máte vlastní postel a odpadá povinnost „zavděčit se“. Ceny jsou přitom mnohem levnější než v hotelu. Dokonce si můžete pronajmout celý byt či dům a užívát si naprostého soukromí.

TIP! Ještě Airbnb nemáte? Zaregistrujte se přes tento odkaz a první ubytko máte o 997 Kč levnější 🙂

Aby vaše zkušenost ale byla tak pohádková, jak vám tady popisujeme, musíte správně vybrat. A to není vždycky jednoduché.

Sdílený nebo vlastní pokoj nebo i celou vilu?

Jako první otázku si položte, kolik prostoru a soukromí požadujete. Nejčastější volbou je asi samostatný pokoj, pokud ale cestujete ve více lidech, můžete si pronajmout celý byt, dům nebo vilu. Naopak jestli šetříte, existuje možnost spát i v pokoji sdíleném s jiným hostem nebo přímo s vaším hostitelem.

Prozkoumejte lokalitu

Můžete si říkat, že přece víte, do kterého města jedete, a že víc není potřeba řešit. Ona ale i konkrétní čtvrť anebo přesná poloha jsou důležité. Zvlášť města o velikosti Londýna můžou být velkým chytákem, když se ubytujete v okrajové čtvrti jako je Hackney, budete trávit každý den skoro hodinu dopravou do centra a další hodinou cestou zpátky. Zjistěte si také dostupnost MHD, restaurací a supermarketů.

Zjistěte ceny

Udělejte si malý průzkum trhu a zjistěte ceny vícero pokojů, ale i hotelů a apartmánů. Neberte nic předraženého, ale ani podezřele levného. Přestože Airbnb by mělo být naprosto bezpečné, příliš levná cena může skrývat nějakého strašáka.

Prohlédněte fotky, pročtěte popisky

Dejte si načas a důkladně prohlédněte fotky a pročtěte popisky. Pokud je fotek málo a neukazují všechny místnosti včetně koupelny a kuchyně, buďte ostražití. Jestli vám není cokoli jasné, obraťte se přímo na hostitele.

Čtěte recenze!

To nejdůležitější je číst recenze od hostů. Pokud jich je hodně a všechny jsou pozitivní, není se čeho bát! Pak jsou tady samozřejmě noví hostitelé, kteří na svou první recenzi teprve čekají. To je trochu skok do neznámého – na druhou stranu, Airbnb si stojí za bezpečností všech svých hostitelů a u nováčka můžete očekávat ještě o něco větší snahu, aby se vám v novém domově líbilo 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 23. 10. 2020
Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)