Boeingy 787 „Dreamliner“ na linkách do Prahy
21.11.2018

Boeingy 787 „Dreamliner“ na linkách do Prahy

Nyní přicházíme s příspěvkem především pro milovníky letadel a pro ty, pro které cesta letadlem je sám o sobě velký zážitek. Tento týden (ve středu a ve čtvrtek) jsme se zúčastnili slavnostního přivítání Boeingů 787 „Dreamliner“ od společností Korean Air a Qatar Airways v Praze. Na pravidelných linkách do Seoulu a do Doha byl Dreamliner  nasazen od 28 a 29. října  2018.

 Boeingy 787 "Dreamliner" na linkách do Prahy  Boeingy 787 "Dreamliner" na linkách do Prahy

No a v čem je ten Dreamliner tak výjimečný? Boeing 787 Dreamliner má mnohem více propracovaný systém filtrace vzduchu v kabině, tudíž disponuje lepší kvalitou vzduchu v letadle a to má poté za následek méně únavy a bolestí hlavy pro cestující.

Zároveň nabízí pohodlnější cestování,Boeingy 787 "Dreamliner" na linkách do Prahy tzn. pohodlnější sedačky, větší úložné prostory nad hlavami a až o 65 % větší samozatemňovací okýnka, díky kterým si (za dobrého počasí) budete moci ještě více užívat výhledy na tu naší planetku. Co je možná ještě důležitější: tento druh letadla je až o 60 % tišší oproti podobným letadlům a nezatěžuje tolik okolí letiště hlukem. Spotřebuje také až o 20 % méně paliva (a to nejen díky lehčí konstrukci letadla), tzn. je více ekologičtější k životnímu prostředí.

Boeingy 787 "Dreamliner" na linkách do Prahy

Korean Air nasadil teto super letoun na lince Praha – Seoul, který bude létat třikrát  týdně (pondělí, středa, sobota). Celkem se sem vejde až 269 cestujících, z toho je 6 sedadel ve First class, 18 sedadel v Business class (2 – 2 – 2) a 245 míst v Economy class (sedačky 3 – 3 – 3). Ze Seoulu se bude pravidelně odlétat ve 12:50 tamějšího času a z Prahy v 18:30 místního času.

Boeingy 787 "Dreamliner" na linkách do Prahy Boeingy 787 "Dreamliner" na linkách do Prahy

Korean Air patří mezi TOP 20 nejlepších aerolinek. Příští rok oslaví 50. výročí od svého vzniku a my se snad můžeme těšit, že k tomuto kulatému výročí přijdou s nějakými zajímavými nabídkami i pro nás, cestující.

Druhou aerolinkou, která nasadila Dreamliner na další pravidelné lince do Prahy, jsou Qatar Airways. Tyto letouny nabízí 2 cestovní třídy s 254 místy (22 Business class, 232 Economy class). V Economy class jsou sedačky koncipovány 3 – 3 – 3, v Business 1 – 2 – 1.

Boeingy 787 "Dreamliner" na linkách do Prahy Boeingy 787 "Dreamliner" na linkách do Prahy

Qatar Airways, oproti druhé výše zmíněné aerolince, patří mezi jednu z nejmladších leteckých flotil. Letos oslaví teprve 20 narozeniny, a i přesto letos získala spoustu prestižních ocenění v anketě Skytrax World Airline Awards. Je vidět, že to asi umí.

Budeme se těšit, že tímto typem letadla začne do naší kotliny létat čím dál tím více aerolinek. Protože buďme upřímní, opravdu se s nimi létá „jedna radost“.

Boeingy 787 "Dreamliner" na linkách do Prahy

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)