Zrušené lety u Ryanairu
18.9.2017

Zrušené lety u Ryanairu

O této nabídce

Ryanair je ve slušné krizi kvůli nedostatku pilotů a až do konce října zruší ve své síti každý den 40 – 50 letů. To se dotkne i některých letů z ČR, aktuálně jsou zrušeny některé lety Prahy a Brna do Londýna Stanstedu. Kompletní seznam letů, kterých se to týká, najdete na této stránce. Pozor! Tento seznam se stále aktualizuje a letů přibývá.

Pokud se to týká zrovna vás, poradíme vám, co v takové situaci dělat.

Zrušili mi let, co teď?

Otevřte si web Ryanairu a přihlaste se pod svým e-mailem a rezervačním číslem do své rezervace. Potom klikněte na Manage your trip a Change your flight. Měla by se vám zobrazit nabídka změny letu zdarma na kterýkoliv jiný den. Pokud nejste s touto změnou spokojeni, můžete si vyhádat i třeba návrat z jiného letiště. Podmínkou je to, aby na letiště létal Ryanair. Zdarma to jde změnit přes tento chat. A kdyby ani chat nevyšel, cinkněte do Velké Británie na tohle číslo: +448712460002.

Pokud jste ještě nezačali první cestu, můžete požádat o plné navrácení ceny letenek zpět na kartu.

Jsem v zahraničí a náhradní let je až druhý den, co dál?

Bookněte si přes Booking.com středně dobrý hotel a přenocujte tam. Nezapomeňte si vzít z hotelu účtenku, stejně tak z taxi/MHD či restaurace, kam jste si skočili na véču. Všechny tyto účtenky potom naskenujte a a vyplňte to skrz tento formulář. Ryanair by vám to měl proplatit. Jak jsme zmínili, vyberte si středně drahý hotel, pětihvězdu u letiště za 200 EUR/noc vám Ryanair neproletí.

Mám nárok na kompenzaci?

Ano! Tohle jde jednoznačně za Ryanairem a můžete žádat kompenzaci ve výši 250 EUR (teoreticky 400 EUR u letů delších jak 1500 km vzdušnou čarou, těch moc ale neruší). O tuhle kompenzaci si zažádejte nejprve sami tady, Ryanair se v poslední době velmi zlepšil a kompenzace bez problémů přiznává sám. Pokud s tím nechcete ztrácet čas nebo Ryanair by se kroutil, dejte případ specializované firmě, která se kompenzacemi zabývá. Při jakých okolnostech na kompenzaci nárok máte jsme psali tady.


Subscribe
Upozornit na
guest
63 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)