Zanzibar za 10 929 Kč
2.5.2017

Zanzibar

O této nabídce

Turecký národní dopravce Turkish airlines přináší pro dovolené chtivé cestovatele další velmi zajímavou nabídku. Tentokráte si můžete za sluncem a nekonečnými plážemi s bílým pískem zaletět k africkým břehům na ostrov Zanzibar. Letenky jsou dostupné z italského Milána za pěkných 10 929 Kč, tak si rezervuj třeba listopadový termín od 15. do 28. >> REZERVUJ ZDE Přestože Zanzibar oficiálně náleží k pevninské Tanzánii, tak zde nečekejte pravý africký chaos. Kloubí se zde  svahilská, indická a arabská kultura, když k tomu ještě přidáte evropské kolonialistické prvky, tak získáte unikátní směs. A i díky ní je Zanzibar velice unikátní a čím dál více oblíbená destinace pro turisty i cestovatele všeho druhu. Tak si naplánujte další dovču a přesvěčte se sami! 🙂

Ubytování

Zanzibar není výjimkou a proto i zde hledejte střechu nad hlavou a pohodlnou matraci na serveru Booking anebo využijte srovnavače služeb Trivago. Přímo ve Stone Townu dejte šanci tomuto jednoduchému hotelu za 615 Kč/os./noc. Zatímco na severu ostrova na plážích v Nungwi vyzkoušejte tento bungalov se snídaní v ceně za 492 Kč/os./noc anebo tyto bungalovy u pláže za 566 Kč/os./noc, které jsou dnes zlevněny o 30 %.

Víza a očkování

Ostrov Zanzibar náleží k Tanzanii s níž má ČR vízovou povinnost. Ovšem příslušná víza můžete získat po příletu na mezinárodní letiště Kisauni. Vyplníte pouze příslušné formuláře a zaplatíte poplatek 50 USD. Následně obdržíte turistické vízum s validitou 3 měsíce.

Co se vakcinace týče, tak Zanzibar se neřadí mezi ty části Afriky, kde byste ihned po příjezdu museli předkládat mezinárodní očkovací průkaz se záznamem o vakcinaci proti žluté zimnici. Prakticky veškeré očkování je pouze na Vás. My však doporučuje mít tzv. cestovatelský základ ve formě ochrany proti žloutence typu A i B, případně břišní tyfus – ale nutné to rozhodně není.

Jak do Milána

Přímo na hlavní milánské letiště Malpensa se dostanete z Prahy na palubě lowcostového easyJetu nebo našeho národního dopravce ČSA. Případně můžete letět i na menší letiště Bergamo, kam létá společnost Ryanair, a to jak z Prahy tak i z Ostravy.

Co na Zanzibaru?

V samotném Stone Townu navštivte Anglikánskou katedrálu s přilehlým Slave Chambers, tedy památníkem otroctví. Zanzibar byl několik století zpátky největší „tržištěm“ s nesvobodnými černochy. Zamiřte také do House of Wonders, dříve sultánova paláce, kde dnes sídlí muzeum svahilské a zanzibarské kultury. Odtud je to jen kousek do do staré pevnosti s amfiteátrem, kde tvoří místní umělci. Častokráte se zde večer konají i různé koncerty, což je určitě doporučeníhodný zážitek. Tam však až s plným bříškem. Nejlepším místem, jak ochutnat mnoho typických dobrot je návštěva Forodhani gardens, ty jsou přímo ve starém přístavu a každý večer po setmění se zde sejde nepočitatelně obchodníků a začíná obří hostina. Od veškerých mořských plodin, přes smažené speciality až po sladké palačinky a pak to všechno spláchnout třtinovou šťávou.
Za večerní zábavou můžete vyrazit do Tatu baru, kde pravidelně hrávají místní DJs a je to i ideální místo poznat zábavu místních a ochutnat noční Stone Town. Pokud však preferujete pohodu více v soukromí, doslova musíte navšívit Dreamers Island. Jedná se privátní loď  s barem, nikdy nekončící zábavou a množstvím houpacích sítí nad vodní hladinou. Doveze Vás sem od Forodhani gardens na „pár drobných“ (několik tisíc šilinků 😀 ) ochotný přívoz.

Za návštěvu stojí také místní tržiště, kde koupíte prakticky všechno, ale i v případě, že nic nepotřebujete doporučujeme jej navštívit a nasát atmosféru. Hned v jeho blízkosti je také hlavní nádraží pro dala-dala. Oblíbený dopravní prostředek pro místní, pro Vás možnost jak ušetřit za dopravu a užít si pravý Zanzibar. Pravda nejsou zrovna komfortní, ale minimálně pro jednou je to povinnost.

Mezi další oblíbené destinace na ostrově patří Nungwi na severu, nabízející pohádkové písečné pláže a mnoho aktivit kolem. Populární jsou zejména výlety za šnorchlováním, při kterých se potkáte i s delfíny. Místní pláže jsou také ideálním místem pro nicnedělání. Mnoho barů nabízí občerstvení a sezení přímo na pláži a my doporučujeme vyzkoušet piva poetických značek „Serengeti“ nebo „Kilimanjaro“ a za zvuku raggae muziky si vychutnat okamžik. Zkrátka trochu „rasta pohoda“ se vším všudy 🙂

Pro další výlet se nabízí Národní park Jozani, kde husté mangrovové porosty odkazují na původní zanzibarskou flóru. Nepočitatelné množství nejrůznějších opiček samozřejmostí.

Náhled letenky z Milána na Zanzibar za 10 929 Kč

 

 

Zanzibar za 10 929 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)