Zambie – Viktoriiny vodopády z Vídně za 10 975 Kč
27.2.2018

Zambie - Viktoriiny vodopády z Vídně

10975

O této nabídce

Opět po týdnu tu máme pikantní nabídku pro milovníky „černého kontinentu“. Tentokráte nám v síti uvízly letenky na jih Afriky do Zambie. Konkrétně do města Livingstone pojmenovaném po slavném skotském cestovateli, v jehož stopách se vydáte. To leží přímo na břehu řeky Zambezi, z čehož geograficky znalí čtenáři jednoduše odvodí, že hlavním lákadlem této akce jsou majestátní Viktoriiny vodopády. Z nedaleké Vídně se na hranici Zambie a Zimbabwe můžete vydat na podzim letošního roku a vybírat přitom budete z mnoha termínů. Zpáteční letenky nyní vychází na pěkných 10 975 Kč!

Routing je operován britskými aerolinkami ve spolupráci a společností Kenya Airways. Cestou Vás čeká přestup v Londýně a Nairobi, kde v jednom směru budete čekat přes noc, což není žádná paráda, ovšem věříme že ty, kdo  cestují do Afriky trocha takovéhoto punku neodradí. Zbylé přestupy to lehce kompenzují neb jsou velmi rychlé…

Ubytování

Základnu na břehu řeky Zambezi bychom nalezli v tomto sympatickém guesthousu za 536 Kč/os./noc vč. snídaně  anebo se zkuste podívat na tento jednoduchý hostel za 412 Kč/os./noc. Větší komfort Vám pak nabídne tato tříhvězdová lodge za 979 Kč/os./noc opět se snídaní v  základní ceně. Další nabídky hledejte na stránkách osvědčeného Bookingu anebo využijte služeb srovnavače služeb Trivago.

Víza

Takřka v každém případě se Vám po příletu na letiště Livingstone vyplatí žádat o „nová“ KAZA Uni-Visa. Jedná se o společné vízum Zambie a Zimbabwe, které v oblasti platí od roku 2016. Za poplatek 50 USD (mějte raději připravenou hotovost) získáte vízum s platností 30 dní a hranici mezi oběma zeměmi můžete překračovat libovolně. Více o tomto relativně novém projektu se dočtete na těchto stránkách. Pokud má někdo z cestovatelů vlastní zkušenost, tak budeme rádi, když se o ni podělí v komentářích (do prosince 2016 stálo jednovstupové do Zambie 50 USD a do Zimbabwe 30 USD, vícevstupová pak 80 USD a 45 USD).

Se zmíněným KAZA Uni-Visem lze navštívit i sousední Botswanu, kde v příhraniční oblasti leží nádherný národní park Chobe. Aby Vám však tento typ víz neexpiroval, tak zde nesmíte strávit noc, tudíž se nabízí jednodenní výlet. Jestliže na území Botswany zůstanete nocovat, budete po návratu do Zambie muset žádat o víza nová…

Očkování

Při cestě do jižní Afriky se nemusíte nijak zvlášť obávat. Určitě si vystačíte s cestovatelským základem v podobě vakcinace proti žloutence typu A i B. Na rozdíl od rovníkových oblastí Afriky zde není povinnost očkování proti žluté zimnici. Pokud se budete pohybovat především ve venkovských oblastech, tak nebude od věci popřemýšlet o ochraně proti choleře či břisnímu tyfu. To ovšem již záleží na každém z Vás…

Jak do Vídně

Nejsnazší cesta do Vídně je z Prahy i Brna s autobusovými dopravci RegioJet Flixbus. Žluté autobusy provozují na trati více linek, takže si bohatě vyberete jestli si necháte časovou rezervu na kafe v centru Vídně nebo budete chvátat rovnou na letiště. Jednosměrné jízdenky z Prahy začínají na 299 Kč, zatímco z Brna pak na 200 Kč.

Z centra města se na letiště dostanete například pohodlně rychlodráhou S7 odjíždějící z Florisdorfu. Zakoupit si musíte dvě jízdenky (vnitroměstskou za 1,70€ a druhou pro vnější oblast města za 2,20€).

Pokud preferujete přímou cestu na letiště bez zastávky v centru Vídně, tak i to je možné. Žluté autobusy Vás zavezou až přímo na letiště Schwechat z Prahy za 590 Kč, zatímco z Brna za 340 Kč.

Náhled letenky z Vídně do Livingstonu za 10 975 Kč

Zambie - Viktoriiny vodopády z Vídně za 10 975 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)