Zakončení prázdnin ve Skandinávii za pár kaček
21.7.2016

Zakončení prázdnin ve Skandinávii

O této nabídce

Zakončete vysokoškolské prázdniny nebo si jen prostě zpříjemněte konec léta ve Skandinávii, konkrétně Norsku či Švédsku. Ale proč vlastně? Především přeci z důvodu stále superlevných letenek od našich polských sousedů. Společnost Wizzair stále drží ceny letenek z nedalekých Katowic a Wroclawi na velmi nízké hladině, čehož je třeba využít, než se na severu zkazí počasí. Ceny letenek totiž začínají již na 494 Kč! A teď to hlavní. Tyto sumy mohou brát vážně naprosto všichni, nikoliv pouze členové Wizzair Discount Clubu… tak honem, šipka kompasu ukazuje na sever přeci 🙂

Nabízí se hned několik možností, odkud kam a kdy letět (zde jen namátkový výběr):

  • Katowice – Stockholm 31.8. – 7.9. za 494 Kč
  • Wroclaw – Stockholm 3. – 10.9. za 494 Kč
  • Katowice – Malmo 2. – 7.9. za 494 Kč
  • Katowice  – Oslo 30.8. – 6.9. za 526 Kč
  • Wroclaw – Oslo 25. – 30.8. za 586 Kč
  • Katowice – Bergen 5. – 12.9. za 1425 Kč

[highlightbg]

  • Rezervace: přímo na stránkách Wizzair.com
  • Zavazadla: v ceně letenky je malé kabinové 42 x 32 x 25 cm, nicméně, pokud si ve dvojici či skupině přikoupíte jedno větší zavazadlo na stan/spacáky, jistě neprohloupíte
  • Dostupné termíny: konec srpna a září 2016

[/highlightbg]

Ubytování

Jelikož Švédsko, a hlavně Norsko nepatří mezi nejlevnější země, tak doporučujeme si přikoupit do dvojice či skupiny jedno větší odbavené zavazadlo, do něhož si sbalíte stan a spacáky. Pokud nejste žádné fajnovky, tak kempováním či stanováním můžete ušetřit nemalé peníze. V Norsku si můžete postavit stan kdekoliv na neobdělávané půdě v minimální vzdálenosti 150m od nejbližšího obytného. Ve Švédsku jsou pravidla ještě benevolentnější, když smíte postavit svůj mobilní příbytek v rezervacích a národních parcích. Ovšem pozor, nanejvýš v počtu 2 kusů!

Pokud upřednostňujete větší pohodlí či plánujete dovolenou strávit spíše v urbánním prostoru doporučujeme využít služby Bookingu.  Přímo v centru norského hlavního města doporučujeme toto ubytko. Pokud vaše letecké míle budou mířit do švédské metropole, tak vyzkoušejte tento jednoduchý a moderní hostel kousek od samotného centra. A jestli zakotvíte v Malmo, tak se neostýchejte zvolit tendle prima hotel se snídaní v ceně a výhledem na město.

Jak do Katowic nebo Wroclawi?

Nejjednoduší cesta pro Vás bude bezesporu autem. V Katowicích mají dokonce auťáky s českou SPZ slevu na parkování 90%, takže za odstavení svého čtyřkolého miláčka zaplatíte směšnou částku.

Pokud plánujete cestovat autobusem, tak urgentně doporučujeme vyzkoušet tuto akci s Polskibus, kde si můžete ulovit jízdenku už od 12 Kč.

Další možností je využití vlakových jízdenek se společností Leo Express, který vás do Katowic doveze z Prahy již za pár stovek.


Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)