Work & Travel 2014 – tipy a triky jak ušetřit
9.2.2014

Work & Travel 2014 – tipy a triky jak ušetřit

O této nabídce

Pokud se chystáte na Work & Travel do USA, připravili jsme pro Vás pár tipů, jak ušetřit.

Letenky

Pro cestu na východní pobřeží hledejte díky vysoké konkurenci levné letenky do New Yorku (NYC) nebo do Miami (MIA).

Letenky můžete rezervovat v tomto vyhledávači letenek, zkuste si cenu ještě porovnat v USD na serveru cheapoair a uplatněte slevový kód TRAVEL20, někdy tato možnost bývá levnější.

Východní pobřeží – New York – 11 719 Kč

Pokud poletíte do New Yorku, zvažte velmi atraktivní tarif AF/KLM z Varšavy (WAW) příkladem může být odlet 24. června s návratem 15. září – rezervuj příklad >>

Ovšem pozor, tato letenka je neměnitelná, pokud chcete měnitelnou letenku za 12 008 Kč s United, tato letenka je měnitelná za 120 € + případný poplatek do vyšší rezervační třídy.rezervuj příklad >>

Do Varšavy se dostanete vlakem za 1354 Kč s jízdenkou Včasná Evropa Polsko na cd.cz  nebo s Polskibus (ceny jízdenek od 12 Kč v akci).

Letenky za cenu pod 10 000 Kč se nedají očekávat (někteří pamatují chybu Virginu za cca 7000 Kč), a jen a pouze již budou zdražovat. Rovněž nezapomeňte, že případné akční letenky budou mít velmi pravděpodobně omezenou délku pobytu v destinaci na 1 měsíc.

Západní pobřeží – San Francisco – 16 188 Kč

Na západní pobřeží vychází nejlevněji odlet z Prahy (PRG) do San Francisca (SFO), např. 25. 6. – 15. 9., Rezervuj příklad >> měnitelná letenka za 180 € + případný doplatek do vyšší rezervační třídy. Je to nejlevnější možná kombinace, pokud nechcete cestou tam trávit noc v Helsinkách, zvolte tarif za 16 298 Kč.

Ubytování

Pro dlouhodobé ubytování doporučujeme využít Craigslist, ovšem vždy si ubytování pečlivě prověřte! Jestli budete před návratem cestovat napříč USA, pro krátkodobé ubytování doporučujeme porovnat všechny hotely na hotelscombined a mrknout se na tajné nabídky Bookingu.

Půjčení auta

Správný americký roadtrip se neobejde bez půjčeného automobilu – mrkněte na srovnávač autopůjčoven. Nezapomeňte si přečíst náš návod, jak si půjčit auto v zahraničí. Připomínáme, že minimální věk pro půjčení je 21 let, a do zhruba 24 let (záleží na autopůjčovně) se platí tzv. Underage jako poplatek za mladého řidiče. Obvykle se pohybuje mezi 25 – 35 USD/den. Zajímavou možností je půjčit si auto v jedné destinaci (např. Phoenix) a vrátit ho třeba v San Franciscu. To samozřejmě lze, ale obvykle se za jednosměrnou cestu platí autopůjčovnám poplatek, začínající na 100 USD.

Navrácení daní zdarma

Nechcete platit agentuře provize za vyřízení daňového přiznání? Na této stránce naleznete návod, jak postupovat, osobně vyzkoušeno, vyplnit americké daňové přiznání nezabere víc jak 2 hodiny. 🙂

Dotazy a další tipy

Vzhledem k tomu, že jsme program Work & Travel několikrát absolvovali, rádi Vám poradíme, jakýkoliv dotaz nám můžete napsat pod tento článek do komentářů. 🙂


Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)