Wizzair – změna pravidel příručního zavazadla
10.10.2018

Wizzair – změna pravidel příručního zavazadla

O této nabídce

Tak aby v tom byl ještě větší zmatek, i Wizz Air se (po vzoru Ryanairu) pouští do změny změn pravidel příručních zavazadel.

Od 1. 11. 2018 stále platí, že si cestující s sebou na palubu může vzít pouze jedno menší zavazadlo o velikosti 40 x 30 x 20 cm do 10 kg, které bude umístěno dole pod sedačkou před vámi. Pokud bude zavazadlo větší než výše uvedený rozměr (o maximální velikosti 55 x 40 x 23 cm, do 10 kg), musí ale cestující toto zavazadlo za poplatek (cca 180 Kč) odbavit na check-inu a po příletu vyzvednout na pásu.

Pokud si přikoupíte Wizz Priority, můžete si s sebou na palubu vzít jedno větší zavazadlo (do velikosti 55 x 40 x 23 cm) a jedno menší zavazadlo (40 x 30 x 20 cm). Samozřejmě je to ale omezené obsazeností letadla a volným prostorem na palubě.

Jinými slovy, kufr na kolečkách si s sebou na palubu už nevezmete (pokud si nepřikoupíte Wizz Priority) a můžete letět jen s baťohem nebo kabelkou.

Pokud jste si letenky koupili před dnešním dnem (tj. 10. 10. 2018) na let po 1. 11. 2018, bude vám k vaší letence přidáno jedno odbavené zavazadlo do 10 kg zdarma.

 


guest
3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
žanetka

víte co zajímá mě? ta definice „zavazadlo na kolečkách“ (anglicky trolley bag – na oficiálních stránkách). Koupila jsem si letenku s Wizz Priority a ráda bych si na palubu vzala kromě kabelky i turistický batoh – odpovídá rozměrům většího zavazadla, ale není na kolečkách – nemáte s tím prosím někdo zkušenost?

Ondrej

Ta pravidla u Wizzu byla i teď velmi podobná. Musím říci, že to nebylo ze zkušenosti zcela 100% vyžadováno, občas někdo proběhl na palubu s příručákem i bez Wizz Priority. Každopádně je to velmi otravné, a bez WP, které je nutné si připočíst k ceně, bych s nimi určitě neletěl.

michal

dobry den,
z posledniho odsavce neni jasne, jestli letenky koupene pred 10.10. s odletem po 1.11. muzou mit jeste vetsi zavazadlo. v potvrzovacim emailu pro nase letenky koupene pred tydnem, je uveden jeste vesti rozmer zavazadla 55x40x23. otazka je, jestli pak behem check inu uz nebude v podminkach ten mensi rozmer…
diky za odpoved

Už ti letenky nikdo nevyfoukne

Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)