Víza do Ázerbájdžánu
21.7.2013

Víza do Ázerbájdžánu

O této nabídce

Vyřízení víza do Ázerbájdžánu je v Praze značně obtížné a zdlouhavé. Níže Vám popíšeme postup, jakým jsme víza získali. Doporučujeme začít řešit celou věc minimálně měsíc před odletem.

Na webu ázerbájdžánského velvyslanectví jsou neúplné informace, níže uvádíme všechny dokumenty, které stačily pro udělení víza.

Pro každého člena výpravy:

1) 2x pasovou fotografii

2) Vyplněný formulář, který naleznete na této stránce

3) Potvrzenou rezervaci letenky (stačí elektronická)

4) Rezervaci hotelu na celou (!) dobu pobytu (jediný a absolutně nejlevnější hostel v centru)

5) Okopírovaný pas

6) Kopii dokladu o zaplacení 60 EUR (placeno v eurech, nikoli v CZK) v Raiffeisen Bank na účet velvyslanectví. Na tomto dokladu se uvádí číslo občanského průkazu i pasu, vezměte si s sebou obojí do banky při placení). Originál po Vás nechtějí, chtějí pouze kopii (originál bude zřejmě pro Vás). Číslo účtu bohužel neznám, musíte se zeptat na velvyslanectví.

7) Zvací dopis (ačkoliv na stránkách pro turisty uvedený není, úředník na velvyslanectví ho vyžadoval). Pořídit ho lze například zde: http://www.azerbaijan24.com/visas/34-azerbaijan-visa/46-azerbaijan-visa-support.html

Naše zkušenost se zvacím dopisem

Ačkoliv na webových stránkách velvyslanectví je napsáno, že turisté zvací dopis nepotřebují, úředník v Praze ho vyžadoval. Vzhledem k tomu, že jsme v Baku plánovali pobýt 3 dny, zkoušeli jsme při druhé návštěvě získat tranzitní 72hodinové vízum, ovšem úředník říkal, že je pouze dostupné, pokud letíme dál z Baku do třetí země a vydat nám ho nechtěl. Na druhou stranu ale nevyžadoval již zvací dopis (ten samý člověk 🙂 a vízum jsme tedy obdrželi.

Cestou jsme mimo jiné potkali Slováky, kteří chtěli den pobýt v Baku a pak jeli nočním vlakem do Tbilisi, na ambasádě ve Vídni v pohodě dostali tranzitní víza. Obecně prý získávání turistického víza ve Vídni je mnohem jednodušší než na ambasádě v Praze.

Máte-li nějaké dotazy, napište nám je do diskuze.


Subscribe
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)