Víkendová poznávačka Belgie z Prahy
16.1.2020

Víkendová poznávačka Belgie z Prahy

778

O této nabídce

Máte málo dovolené, ale přesto máte nutkání vyrazit někam za poznáním? Co takhle udělat si rychlou poznávačku Belgie? Vyrazit můžete v sobotu ráno a a vrátit se v neděli večer, nepotřebujete tak žádný den volna v práci. Letenky z Prahy do Bruselu (letiště Charleroi)  během některých víkendů od března do června vás vyjdou od 778 Kč. Za dva dny se toho dá stihnout opravdu hodně, pokud nebudete lelkovat (i když budete). 

Během těch dvou dnů doporučujeme dvě zastávky, Brusel a například Bruggy. Mezi těmito dvěma městy jezdí vlak (cena od 16 €) a nebo autobus Flixbus, kde se ceny pohybují od 5 €, což je taky docela pohodová cenovka.

No a co všechno můžete během víkendu navštívit?

Brusel je metropolí nejvyšší evropské důležitosti, atmosféra vystavěná cihlovými domky a klikatými uličkami plnými cukráren, kaváren a čokoládoven je ale spíše útulná a jakoby zapomenutá okolním světem. Vychutnávejte si tuto jedinečnou atmosféru a kochejte se klenoty secese, obdivujte architekturu Muzea hudebních nástrojů i jeho exponáty plné tónů minulosti. Zavítejte na bleší trhy a nakupte věci potřebné i nepotřebné, ochutnávejte, mlsejte, opijte se tmavým belgickým pivem.

A kam dál? … Belgické Bruggy jsou opravdovou romantikou a městem zamilovaných. Paříž ať se jde bodnout! V minulosti bylo nešťastnou událostí odříznuto od moře a obchodu, propadlo chudobě a úpadku. Jen díky tomu se tu ale zastavil čas a typické stupňovité střechy domů ve středověkých uličkách proťatých spletí jak kdyby benátských kanálů tvoří idylickou kulisu k procházce.

Až budete krásou Brugg a lahodnými belgickými pralinkami nasyceni dosyta, poctěte svou návštěvou Lovaň, univerzitní městečko v samém srdci Belgie. Historie je tu zalitá pivem, silným pivem, s úhledně seříznutou pěnou a plnou chmelovou chutí.

Super termín vychází například na jeden z březnových víkendu 21. 3. – 22. 3. Tento termín rezervujte na webu aerolinky >>

 • Rezervujte: přímo přes web aerolinky Ryanair
 • Zavazadla: malé příruční zavazadlo o max. velikosti 45 x 25 x 20 cm
 • Dostupnost: březen – červen 2020
 • Termíny:
  • 21. 3. – 22. 3. za 778 Kč
  • 28. 3. – 29. 3. za 778 Kč
  • 18. 4. – 19. 4. za 978 Kč
  • 25. 4. – 26. 4. za 978 Kč
  • 8. 5. – 10. 5. za 1 278 Kč (státní svátek)
  • 6. 6. – 7. 6. za 1 136 Kč
  • 13. 6. – 14. 6. za 1 237 Kč
  • 20. 6. – 21. 6. za 1 136 Kč
  • …a spoustu dalších

Ubytování

Pokud se rozhodnete tu jednu noc strávit v Bruselu, tak můžeme doporučit útulnou  tříhvězdu Bedford Hotel za 807 Kč / os. / noc nebo v loftovém bytě Aloft Brussels Schuman za 1 016 Kč / os. / noc. 

Pokud se rozhodnete přenocovat jinde, tak hledejte možnosti ubytování na osvědčených portálech jako je Hotels.com, Booking.com a nebo případně AirBnB.

 

Náhled letenky z Prahy do Belgie za 778 Kč

Víkendová poznávačka Belgie z Prahy


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Ryanair

Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)