Uzbekistán – Samarkand z Prahy za 9 994 Kč
26.3.2018

Uzbekistán - Samarkand z Prahy

9994

O této nabídce

Ze středoasijských post-sovětských republik je pro české cestovatele tradičně nejoblíbenější Kyrgyzstán. Se zrušením vízové povinnosti začal na atraktivitě nabírat také sousední Kazachstán, kam jsou navíc díky lince z Budapešti velmi levné letenky. Nicméně za zajímavou a netradiční destinaci lze bezesporu považovat i Uzbekistán, kam se to s „akčními nabídkami“ zrovna nehemží. O to více lákavou je současná možnost, kterou nabízí společnost Turkish Airlines. Zpáteční letenky z Prahy do druhého největšího města v zemi – Samarkandu pořídíte za pěkných 9 994 Kč. K dispozici jsou přitom termíny převážně na konci jara a v létě, tedy nejvhodnější době k návštěvě Uzbekistánu.

Samarkand se nacházel přímo na Hedvábné stezce spojující Čínu s Evropou, v důsledku čehož se dnes jedná pravděpodobně o nejhezčí město v celém Uzbekistánu (od roku 2001 zapsané na seznamu Unesco). Dominantou města je majestátní náměstí Registán s trojicí krásně zdobených islámských škol – madras. Určitě se pokochejte i nádhernými mešitami, mezi nimiž z architektonického hlediska vyniká Bibi Khanym. Vynechat byste neměli ani návštěvu mauzolea Gur Emir, kde jsou pohřbeni velikáni uzbecké historie. Jednoduše řečeno – orientálních památek ve městě najdete přehršel a atmosféra Samarkandu Vás jistě pohltí. Dalším významným střediskem na Hedvábné stezce bylo 250 km západně ležící město Bukhara, taktéž zapsané na seznamu Unesco. Zážitkem bude i využití místní vlakových spojů při cestě do hlavního města Taškentu. Milovníci hor zamíří na jih země, kde se začíná směrem do sousedního Tádžikistánu zvedat pohoří Pamír.

Vydejte se na dobrodružstvím třeba na přelomu června a července v termínu 22. 6. – 7. 7. za 9 994 Kč >> REZERVUJ ZDE

Ubytování

Po noci strávené na cestě určitě bodne v Samarkandu ubytko, kam se vyrazíte dospat ihned po příletu. A tím může být třeba tento skvěle hodnocený hostel za 227 Kč/os./noc. anebo takový pěkný Travel Inn za 350 Kč/os./noc. Přičemž obě dvě ubytováni nabízí snídani v ceně. Ať již poté vaše kroky povedou do jakékoliv části země či sousedního Kyrgyzstánu resp. Tádžikistánu, tak další bydla neopomeňte hledat na osvědčeném Bookingu.

Víza

Pro návštěvu Uzbekistánu potřebují čeští občané víza. Bohužel středoasijská republika nemá v České republice svůj zastupitelský úřad a tak budete muset do Berlína. Informace o vyžadovaných náležitostech a cenách naleznete na těchto stránkách.

Náhled letenky z Prahy do Samarkandu za 9 994 Kč

Uzbekistán - Samarkand z Prahy za 9 994 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)