Uzbekistán – Samarkand z Prahy za 9 994 Kč
26.3.2018

Uzbekistán - Samarkand z Prahy

9994

O této nabídce

Ze středoasijských post-sovětských republik je pro české cestovatele tradičně nejoblíbenější Kyrgyzstán. Se zrušením vízové povinnosti začal na atraktivitě nabírat také sousední Kazachstán, kam jsou navíc díky lince z Budapešti velmi levné letenky. Nicméně za zajímavou a netradiční destinaci lze bezesporu považovat i Uzbekistán, kam se to s „akčními nabídkami“ zrovna nehemží. O to více lákavou je současná možnost, kterou nabízí společnost Turkish Airlines. Zpáteční letenky z Prahy do druhého největšího města v zemi – Samarkandu pořídíte za pěkných 9 994 Kč. K dispozici jsou přitom termíny převážně na konci jara a v létě, tedy nejvhodnější době k návštěvě Uzbekistánu.

Samarkand se nacházel přímo na Hedvábné stezce spojující Čínu s Evropou, v důsledku čehož se dnes jedná pravděpodobně o nejhezčí město v celém Uzbekistánu (od roku 2001 zapsané na seznamu Unesco). Dominantou města je majestátní náměstí Registán s trojicí krásně zdobených islámských škol – madras. Určitě se pokochejte i nádhernými mešitami, mezi nimiž z architektonického hlediska vyniká Bibi Khanym. Vynechat byste neměli ani návštěvu mauzolea Gur Emir, kde jsou pohřbeni velikáni uzbecké historie. Jednoduše řečeno – orientálních památek ve městě najdete přehršel a atmosféra Samarkandu Vás jistě pohltí. Dalším významným střediskem na Hedvábné stezce bylo 250 km západně ležící město Bukhara, taktéž zapsané na seznamu Unesco. Zážitkem bude i využití místní vlakových spojů při cestě do hlavního města Taškentu. Milovníci hor zamíří na jih země, kde se začíná směrem do sousedního Tádžikistánu zvedat pohoří Pamír.

Vydejte se na dobrodružstvím třeba na přelomu června a července v termínu 22. 6. – 7. 7. za 9 994 Kč >> REZERVUJ ZDE

Ubytování

Po noci strávené na cestě určitě bodne v Samarkandu ubytko, kam se vyrazíte dospat ihned po příletu. A tím může být třeba tento skvěle hodnocený hostel za 227 Kč/os./noc. anebo takový pěkný Travel Inn za 350 Kč/os./noc. Přičemž obě dvě ubytováni nabízí snídani v ceně. Ať již poté vaše kroky povedou do jakékoliv části země či sousedního Kyrgyzstánu resp. Tádžikistánu, tak další bydla neopomeňte hledat na osvědčeném Bookingu.

Víza

Pro návštěvu Uzbekistánu potřebují čeští občané víza. Bohužel středoasijská republika nemá v České republice svůj zastupitelský úřad a tak budete muset do Berlína. Informace o vyžadovaných náležitostech a cenách naleznete na těchto stránkách.

Náhled letenky z Prahy do Samarkandu za 9 994 Kč

Uzbekistán - Samarkand z Prahy za 9 994 Kč

guest
7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
W.

a, to je otázka co kdo čemu říká levné
b, léto opravdu není nejvhodnější doba

Tomas

Víza rozhodně nejsou žádný problém. Loni jsme požádali online na absádě ve Vídni, odeslali pasy poštou, zaplatili peníze převodem a za týden a něco jsme měli pasy i vízama.
A cena je to hodně luxusní, díky kluci. V Uzbekistanu uz je hodně levno a rozhodne to stojí za navštěvu, tady je pár typu: http://etabroad.com/cs/cestopis-co-byste-meli-vedet-nez-navstivite-uzbekistan/

Jarda

O uzbecké vízum je možné požádat na zastupitelských úřadech Uzbekistánu. Uzbekistán nemá v ČR zastupitelský úřad, nejbližšími úřady jsou uzbecké velvyslanectví v Berlíně a ve Vídni. Pro občany ČR je místně příslušné velvyslanectví Uzbekistánu v Berlíně. Zda je v Uzbekistánu levno raději shlédnu na německých cestovatelských fórech. Zde se totiž hodně lže, viď Tomáši.

Jaroslav

i když jsem tady často hodně kritický, tady se musim zastat. O uzbecké vízum lze zažádat online přes web videnske nebo berlinské ambasády, doklady poslat poštou, pošlou je zpět. Takže získání víza opravdu neni těžkého

Tomas

Stačí zvednout telefon a zavolat si na Vídeňskou ambasádu Uzbekistánu.
Já jsem v Uzbekistánu byl (nebo jsem možná měl hodně živé sny, jen pak nevím, kde se v mém foťáku vzali ty fotky) a rád tady poradím, než tady všechny strašit, že to nejde, ještě když to není pravda.

Jarda

Tak paráda, poměrně drahá letenka a ještě si vytrpíte martyrium s obstaráním víz. O tyto letenky rozhodně ze strany tuzemců žádný velký zájem nebude. Tipuji, že se prodají tak 2 letenky a nakonec neodletí ani oni. Víza rozhodně nebudou lehkou záležitostí.

Jaroslav

Víza se dají vyřídit online přes web berlinského vyslanectvi a trvá to max týden….

Už ti letenky nikdo nevyfoukne

Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)