Uzbekistán – Samarkand z Prahy za 10 373 Kč
17.6.2019

Uzbekistán - Samarkand z Prahy

10 373

O této nabídce

Středoasijské republiky se do hledáčku cestovatelů dostávají stále více. V popularitě sice téměř nedostižně vede duo K&K neboli Kazachstán s Kyrgyzstánem, nicméně velmi zajímavou zemí je i Uzbekistán, který navíc s platností od letošního února definitivně zrušil vízovou povinnosti pro české cestovatele. Odpadnutí této byrokratické záležitosti by tedy mohlo být dalším „pull faktorem“ činícím Uzbekistán více atraktivní destinací. Přihlédneme-li k aktuální solidní nabídce letenek v podání Turkish Airlines, tak máme na stole krásný tip na letní prázdninové dobrodružství. Zpáteční letenky z Prahy do druhého největšího uzbeckého města, Samarkandu, pořídíte od července do září za 10 373 Kč. 

Samarkand se nacházel přímo na Hedvábné stezce spojující Čínu s Evropou, v důsledku čehož se dnes jedná pravděpodobně o nejhezčí město v celém Uzbekistánu (od roku 2001 zapsané na seznamu Unesco). Dominantou města je majestátní náměstí Registán s trojicí krásně zdobených islámských škol – madras. Určitě se pokochejte i nádhernými mešitami, mezi nimiž z architektonického hlediska vyniká Bibi Khanym. Vynechat byste neměli ani návštěvu mauzolea Gur Emir, kde jsou pohřbeni velikáni uzbecké historie. Jednoduše řečeno – orientálních památek ve městě najdete přehršel a atmosféra Samarkandu Vás jistě pohltí. Dalším významným střediskem na Hedvábné stezce bylo 250 km západně ležící město Bukhara, taktéž zapsané na seznamu Unesco. Zážitkem bude i využití místní vlakových spojů při cestě do hlavního města Taškentu. Milovníci hor zamíří na jih země, kde se začíná směrem do sousedního Tádžikistánu zvedat pohoří Pamír.

TIP: Hledáte letenku někam jinam, nevíte jak velké zavazadlo můžete mít s sebou či jestli nepotřebujete víza? Zeptejte se v diskuzi, rádi vám tam další cestovatelé během chvilky odpoví!

Ubytování

Pokud využijete kombinaci s rychlými přestupy v Istanbulu, pak do samotného Samarkandu přiletíte skutečně  brzy ráno. Bookovat hotel však z našeho pohledu již nemá smysl. Ten bychom si rezervovali až na noc následující, přičemž bychom v něm ráno alespoň požádali o odložení zavazadel do doby než bude náš pokoj připraven. Naším tipem bude tento jednoduchý B&B Emir se snídaní v ceně za 353 Kč/os./noc. A pokud byste přeci jen pokukovali po bydlu vyšší kvality, zkuste tento skvěle hodnocený hotel Rohat za 510 Kč/os./noc opět se snídaní v ceně.

Víza

Uzbekistán na začátku letošního roku zrušil vízovou povinnost pro české turisty, jejichž pobyt v zemi nepřesáhne 30 dní, což by většině cestovatelů mělo určitě udělat radost.

 

Náhled letenky z Prahy do Samarkandu za 10 373 Kč

Uzbekistán - Samarkand z Prahy za 10 373 Kč

 


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)