Ukrajina – Charkov, Kyjev a Lvov z Prahy i Pardubic od 1 842 Kč
31.7.2019

Ukrajina - Charkov, Kyjev a Lvov z Prahy i Pardubic

od 1 842

O této nabídce

Jak jsme vás informovali již na začátku letošního roku v tomto článku, tak spojení mezi Českou republikou a Ukrajinou začne provozovat i mladá ukrajinská aerolinka SkyUp Airlines. Za od října začne létat z Prahy do Charkova a Lvova, ale také z Pardubic do Kyjeva.

Linky mezi Prahou a ukrajinskými městy budou provozovány 2x týdně (vždy ve čtvrtek & neděli) počínaje 17. říjnem. Zatímco spojení z Pardubic do Kyjeva dokonce 3x týdně (úterý, pátek, neděle), a to od 22. října. Letenky jsou již v prodeji přímo na stránkách aerolinky. Momentálně jsou na většinu termínů dostupné stejné zaváděcí ceny. Z Prahy do Lvova od 1 842 Kč, z Pardubic do Kyjeva od 2 302 Kč a z Prahy do Charkova od 2 762 Kč.

Lvov, pojmenován podle syna zakládajícího krále, je kulturním a historickým střediskem celé Ukrajiny. Mísí v sobě východ se západem, vypadá trochu jako naše matička Praha, lehce připomíná Krakow, zároveň je ale městem jako žádné jiné. V samém jeho srdci leží Tržní náměstí s Lvovskou radnicí hrdě se tyčící k nebi, kolem přehlídka architektonických slohů. Barokní a renesanční stavba Národního akademického divadla je přinejmenším srovnatelná s věhlasnou operou ve Vídni, překrásný Palác Potockých je spíše francouzského rázu. Křivolaké ulice a honosná náměstí vedou k snad milionu kostelů, muzeí a galerií, tak se otevřete Ukrajině a Lvovu.

Ukrajinský Kyjev je nazýván matkou ruských měst, přesto turisté jakoby ho ještě neobjevili. Ano, má za sebou chmurnou historii, a jedno neštěstí se událo v samém jeho srdci jen několik let zpátky, pravdou ovšem je, že toho má spoustu co nabídnout. Lesk zlatých kupolí Kyjevskopečerské lávry, přenádherného pravoslavného kláštera, každého uchvátí. Katedrála svaté Sofie dává na odiv své mechově zelené věžičky, když chrám svatého Ondřeje hledí na řeku Dňepr ze Starokyjevské hory. Secesní Dům s chimerámi kontrastuje s barokní architekturou. Ulice Khreshchatyk je lemovaná přepychovými obchody i pouličními hudebníky, Kyjev pak nabízí pestrou paletu muzeí. Navštivte třeba muzeum Černobylu, anebo o trochu veselejší muzeum umění.

TIP: Hledáte letenku někam jinam, nevíte jak velké zavazadlo můžete mít s sebou či jestli nepotřebujete víza? Zeptejte se v diskuzi, rádi vám tam další cestovatelé během chvilky odpoví!

 • Rezervujte: přímo přes stránky aerolinky
 • Zavazadla: 1 ks příručního zavazadla s limitem 7 kg a rozměry 55 x 40 x 20 cm
 • Dostupnost: od října 2019
 • Příkladové termíny:
  • Praha – Charkov
   • 21. – 24. 11. za 2 762 Kč
  • Praha – Lvov
   • 24. – 27. 10. za 1 842 Kč
  • Pardubice – Kyjev
   • 25. – 27. 10. za 2 302 Kč

Ubytování

Ceny ubytovacích služeb na Ukrajině vůbec nejsou drahé. V závislosti na vybrané destinaci se mrkněte na Booking či Hotels, kde si zaručeně vybere každý.

Náhled letenky z Prahy do Lvova za 1 842 Kč

Ukrajina - Charkov, Kyjev a Lvov z Prahy i Pardubic od 1 842 Kč

 


Bude se hodit

Letiště Pardubice (PED)

Letiště Praha (PRG)

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)