Uganda z Vídně za 11 669 Kč
3.10.2017

Uganda z Vídně

11669

O této nabídce

Vydejte se za dobrodružstvím a nádhernou přírodou do rovníkové Afriky. Letenky do Ugandy přezdívané „perla Afriky“ nyní zakoupíte za hezkých 11 669 Kč s odletem z Vídně na letech operovaných společností Egyptair. Termínů není mnoho a nabízí se výlet podniknout zejména během měsíce listopadu. Jak jste možná dle názvu dopravce odtušili, cestou na Vás čeká jen krátká zastávka v Káhiře a celková doba letu se pohybuje kolem 11 hodin.

Uganda je velice rozmanitou zemí, která má cestovatelům rozhodně co nabídnout. Lákají-li Vás divoká zvířata, tak se vydejte na severovýchod do Národního parku Murchison Falls na břehu Albertova jezera či na jihovýchod do parku Queen Elizabeth nacházejícího se mezi jezery Edvardovým a Jiřího. Všechny zmíněné vodní plochy jsou součástí Velké příkopové propadliny. Trekovat můžete v nádherném pohoří Ruwenzori s nejvyšším bodem Mt. Stanley tyčícím se do výšky 5 109 m. n. m. (3. nejvyšší hora Afriky). Anebo se projděte Neproniknutelným pralesem Bwindi, kde si lze domluvit i výlet za kriticky ohroženými gorilami horskými (je však finančně velmi náročné). Na zcela opačném straně země u hranic s Keňou navštivte národní park Mount Elgon se stejnojmennou čtyřtisícovkou, kterou se můžete pokusit zdolat, či oblastí vodopádů zvaných Sipi Falls.

  • Rezervujte: přímo přes náš vyhledávač
  • Zavazadla: 1 ks odbaveného zavazadla s limitem 23 kg a 1 ks klasického příručáku
  • Dostupnost: listopad a prosinec 2017
  • Termíny: dostupné v našem kalendáři

Ubytování

Pro první noci, které nejspíše strávíte přímo v hlavním městě Kampale ležící ca 40 km od letiště Entebbe, si vyberte tento jednoduchý hotel přímo v centru za 390 Kč/os./noc. Další nabídky hledejte na osvědčeném Bookingu nebo využijte srovnavače služeb Trivago. 

Víza

Pro občany České republiky platí vízová povinnost. Víza získáte po příletu na letiště Entebbe anebo si je můžete vyřídit dopředu na této stránce. Poplatek za jednovstupové turistické vízum činí 50 USD. Pokud byste plánovali přejet i do Rwandy či Keni, tak se vyplatí žádat o East African Visa za 100 USD.


Očkování

Přestože by očkování proti žluté zimnici nemělo být povinné, tak ho výrazně doporučujeme a je možné, že Vám i Mezinárodní očkovací průkaz kontrolován bude. Dále se všem cestovatelům doporučuje mít vakcinaci proti hepatitidě typu A i B. Pokud se budete pohybovat zejména na venkově, tak zvažte ochranu proti břišnímu tyfu. Málárie se v Ugandě taktéž vyskytuje, ovšem v případě preventivní ochrany ve formě moskitiéry a kvalitních repelentů není nutné brát antimalarika. 


Jak do Vídně

Nejsnazší cesta do Vídně je z Prahy i Brna s autobusovými dopravci RegioJet Flixbus. Žluté autobusy provozují na trati více linek, takže si bohatě vyberete jestli si necháte časovou rezervu na kafe v centru Vídně nebo budete chvátat rovnou na letiště. Jednosměrné jízdenky z Prahy začínají na 299 Kč, zatímco z Brna pak na 200 Kč.

Z centra města se na letiště dostanete například pohodlně rychlodráhou S7 odjíždějící z Florisdorfu. Zakoupit si musíte dvě jízdenky (vnitroměstskou za 1,70€ a druhou pro vnější oblast města za 2,20€).

Pokud preferujete přímou cestu na letiště bez zastávky v centru Vídně, tak i to je možné. Žluté autobusy Vás zavezou až přímo na letiště Schwechat z Prahy za 590 Kč, zatímco z Brna za 340 Kč.

Náhled letenky z Vídně do Entebbe za 11 669 Kč

Uganda z Vídně za 11 669 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)