Uganda z Norimberku za 10 983 Kč
9.8.2018

Uganda z Norimberku

10983

O této nabídce

Ne nadarmo se Ugandě přezdívá „perla Afriky“. Nádherné přírodní scenérie, bohatá fauna včetně zástupců volně žijících goril horských či národní parky s ostatní zvířenou jsou asi hlavními taháky této země ležící přímo na rovníku. Přesvědčit se o tom můžete sami díky akčním letenkám z dílny nizozemských aerolinek KLM. Ty nyní nabízejí zpáteční letenky z bavorského Norimberku do Entebbe, nacházejícím se 40 km od hlavní města Kampaly, za pěkných 10 983 Kč. Dostupných je přitom mnoho termínů od srpna do prosince letošního roku, přičemž nejpříhodnější bude cestu naplánovat v září (v desátém a jedenáctém kalendářním měsíci většinou v jižní části země panuje období dešťů). Tak se vydejte na trip za dobrodružstvím třeba v termínu od 14. do 27. září s parádními přestupy >> REZERVUJ ZDE 

Uganda je velice rozmanitou zemí, která má cestovatelům rozhodně co nabídnout. Toužíte-li spatřit divokou zvěř, tak se vydejte na severovýchod do Národního parku Murchison Falls na břehu Albertova jezera či na jihovýchod do parku Queen Elizabeth nacházejícího se mezi jezery Edvardovým a Jiřího. Všechny zmíněné vodní plochy jsou součástí Velké příkopové propadliny. Trekovat můžete v nádherném pohoří Ruwenzori s nejvyšším bodem Mt. Stanley tyčícím se do výšky 5 109 m. n. m. (3. nejvyšší hora Afriky). Anebo se projděte Neproniknutelným pralesem Bwindi, kde si lze domluvit i výlet za kriticky ohroženými gorilami horskými (je však finančně velmi náročné). Na zcela opačném straně země u hranic s Keňou navštivte národní park Mount Elgon se stejnojmennou čtyřtisícovkou, kterou se můžete pokusit zdolat, či oblastí vodopádů zvaných Sipi Falls.

Ubytování

Po večerním příletu na letiště v Entebbe a následném přesunu do Kampaly určitě oceníte pohodlný hotel, kde se vyplatí strávit minimálně 1 noc – spíše ale doporučujeme noclehy dva, abyste si v rychlosti prošli i centrum města. Zázemí bychom našli v tomto pohodovém hotelu za 673 Kč/os./noc včetně snídaně. Anebo zkuste tento skromný tříhvězdový hotel za 546 Kč/os./noc. Další možnosti hledejte na Hotels.com či osvědčeném Bookingu.

Víza

Pro občany České republiky platí vízová povinnost. Víza získáte po příletu na letiště Entebbe anebo si je můžete vyřídit dopředu na této stránce. Poplatek za jednovstupové turistické vízum činí 50 USD. Pokud byste plánovali přejet i do Rwandy či Keni, tak se vyplatí žádat o East African Visa za 100 USD.

Očkování

Přestože by očkování proti žluté zimnici nemělo být povinné, tak ho výrazně doporučujeme a je možné, že Vám i Mezinárodní očkovací průkaz kontrolován bude. Dále se všem cestovatelům doporučuje mít vakcinaci proti hepatitidě typu A i B. Pokud se budete pohybovat zejména na venkově, tak zvažte ochranu proti břišnímu tyfu. Malárie se v Ugandě taktéž vyskytuje, ovšem v případě preventivní ochrany ve formě moskytiéry a kvalitních repelentů není nutné brát antimalarika.

Jak do Norimberku

Nejdostupnější je samozřejmě bavorské metropole po dálnici A6 osobním automobilem. Cesta z Prahy trvá ca 3 hodiny a auto můžete na pár dní nechat zaparkované u stanice U-Bahnu Ziegelstein nebo v okolní zástavbě a pak jednu stanici metrem to dojedete na letiště.

Pokud ale preferujete ponechat svůj vůz doma nebo tu možnost nemáte, tak jednoduše využijte spojení nabízené autobusovými dopravci Regiojet nebo Flixbus. Cenovka je v obou dvou případech 379 Kč/směr. Vzhledem k rannímu odletu bychom volili noční spoj „žluťáků“ s odjezdem z Prahy v 23:00. Pokud však máte rádi jistotu, tak vyražte večer předem a vyspěte se na letišti resp. zvolte pozdější hodinu odletu (to však za cenu delších přestupů v Amsterdamu).

Náhled letenky z Norimberku do Entebbe za 10 983 Kč

Uganda z Norimberku za 10 983 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)