Uganda z Norimberku za 10 602 Kč
8.1.2019

Uganda z Norimberku

10 602

O této nabídce

Opět po nějaké době se v rezervačních systémech objevily letenky do africké Ugandy s příjemnou cenovkou. Jak jsme již v případě cest na letiště v Entebbe nedaleko hlavního města Kampaly zvyklí, stojí za nimi společnost Turkish Airlines a zpáteční letenky z bavorského Norimberku pořídíte za 10 602 Kč. S výjimkou letního období jsou dostupné termíny téměř po celý nadcházející kalendářní rok, což je jistě dobrá zpráva pro každého nadšeného cestovatele, který se chystá začít objevovat černý kontinent přímo od rovníku. Taktéž zavazadlová restrikce je aerolinky je poměrně štědrá a dovoluje vám odbavit až čtyřicetikilové zavazadlo. Při balení se tedy rozhodně nemusíte omezovat a máte-li v Ugandě kupříkladu adoptované děti, tak jim můžete dovést i pěkné překvapení…
Uganda je velice rozmanitou zemí, která má cestovatelům rozhodně co nabídnout. Toužíte-li spatřit divokou zvěř, tak se vydejte na severovýchod do Národního parku Murchison Falls na břehu Albertova jezera či na jihovýchod do parku Queen Elizabeth nacházejícího se mezi jezery Edvardovým a Jiřího. Všechny zmíněné vodní plochy jsou součástí Velké příkopové propadliny. Trekovat můžete v nádherném pohoří Ruwenzori s nejvyšším bodem Mt. Stanley tyčícím se do výšky 5 109 m. n. m. (3. nejvyšší hora Afriky). Anebo se projděte Neproniknutelným pralesem Bwindi, kde si lze domluvit i výlet za kriticky ohroženými gorilami horskými (je však finančně velmi náročné). Na zcela opačném straně země u hranic s Keňou navštivte národní park Mount Elgon se stejnojmennou čtyřtisícovkou, kterou se můžete pokusit zdolat, či oblastí vodopádů zvaných Sipi Falls.

Ubytování

Vzhledem k nočnímu příletu do Entebbe a následnému transportu do samotné Kampaly vás jistě přijde vhod booknutá již první noc, byť se na hotel dostanete až v brzkých ranních hodinách. My bychom preferovali tento pěkný apartmán v centru města za 507 Kč/os./noc anebo tento pohodový hotel se snídaní v ceně za 382 Kč/os./noc. Další nabídky bydla nejen v Kampale hledejte klasicky na Bookingu či Hotels.com.

Víza

Pro občany České republiky platí vízová povinnost. Víza získáte po příletu na letiště Entebbe anebo si je můžete vyřídit dopředu na této stránce. Poplatek za jednovstupové turistické vízum činí 50 USD. Pokud byste plánovali přejet i do Rwandy či Keni, tak se vyplatí žádat o East African Visa za 100 USD.

Očkování

Přestože by očkování proti žluté zimnici nemělo být povinné, tak ho výrazně doporučujeme a je možné, že Vám i Mezinárodní očkovací průkaz kontrolován bude. Dále se všem cestovatelům doporučuje mít vakcinaci proti hepatitidě typu A i B. Pokud se budete pohybovat zejména na venkově, tak zvažte ochranu proti břišnímu tyfu. Malárie se v Ugandě taktéž vyskytuje, ovšem v případě preventivní ochrany ve formě moskytiéry a kvalitních repelentů není nutné brát antimalarika.

 

Náhled letenky z Norimberku do Entebbe za 10 602 Kč


​​​​​​​Uganda z Norimberku za 10 602 Kč


Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)