Uganda z Berlína za 11 471 Kč
8.5.2018

Uganda z Berlína

11471

O této nabídce

Lákají Vás pravé africké dobrodružství a nádherné přírodní scenérie, které však nemusí vydržet do nekonečna? Savany se lvy i slony anebo husté deštné pralesy s gorilami a mnoho dalších druhů na vás čeká v rovníkové Africe – v Ugandě, které se nikoliv náhodou přezdívá „perla Afriky“. Zpáteční letenky nyní pořídíte za suprových 11 471 Kč z německého Berlína. Bonusem pak budou rychlé přestupy v obou dvou směrech a hned dvě zapsaná zavazadla k odbavení. Nejvíce termínů naleznete v listopadu, ale několik jich je k mání i od srpna do října. Pokud byste se rádi vydali na černý kontinent co nejdříve, tak berte termín od 13. do 25. června >> REZERVUJ ZDE

Uganda je velice rozmanitou zemí, která má cestovatelům rozhodně co nabídnout. Toužíte-li spatřit divokou zvěř, tak se vydejte na severovýchod do Národního parku Murchison Falls na břehu Albertova jezera či na jihovýchod do parku Queen Elizabeth nacházejícího se mezi jezery Edvardovým a Jiřího. Všechny zmíněné vodní plochy jsou součástí Velké příkopové propadliny. Trekovat můžete v nádherném pohoří Ruwenzori s nejvyšším bodem Mt. Stanley tyčícím se do výšky 5 109 m. n. m. (3. nejvyšší hora Afriky). Anebo se projděte Neproniknutelným pralesem Bwindi, kde si lze domluvit i výlet za kriticky ohroženými gorilami horskými (je však finančně velmi náročné). Na zcela opačném straně země u hranic s Keňou navštivte národní park Mount Elgon se stejnojmennou čtyřtisícovkou, kterou se můžete pokusit zdolat, či oblastí vodopádů zvaných Sipi Falls.

  • Rezervujte: přímo přes náš vyhledávač
  • Zavazadla: 2 ks příručního zavazadla s limitem á 23 kg / ks + klasický příručák
  • Dostupnost: červen – listopad 2018 (s výjimkou července a odletů v září a říjnu)
  • Termíny: v našem kalendáři

Ubytování

První noc po příletu do Ugandy vzhledem k pozdnímu načasování doporučujeme strávit v Kampale. Hlavní město je vzdálené necelých 50 km od letiště. Vybrali bychom si třeba tento solidní hotel za 536 Kč/os./noc včetně snídaně. Další ubytovací možnosti napříč celou Ugandou naleznete na osvědčeném Bookingu nebo využijte služby srovnavače Trivago.

Víza

Pro občany České republiky platí vízová povinnost. Víza získáte po příletu na letiště Entebbe anebo si je můžete vyřídit dopředu na této stránce. Poplatek za jednovstupové turistické vízum činí 50 USD. Pokud byste plánovali přejet i do Rwandy či Keni, tak se vyplatí žádat o East African Visa za 100 USD.

Očkování

Přestože by očkování proti žluté zimnici nemělo být povinné, tak ho výrazně doporučujeme a je možné, že Vám i Mezinárodní očkovací průkaz kontrolován bude. Dále se všem cestovatelům doporučuje mít vakcinaci proti hepatitidě typu A i B. Pokud se budete pohybovat zejména na venkově, tak zvažte ochranu proti břišnímu tyfu. Málárie se v Ugandě taktéž vyskytuje, ovšem v případě preventivní ochrany ve formě moskytiéry a kvalitních repelentů není nutné brát antimalarika. 

Jak do Berlína

Nejsnazší spojení mezi Prahou a Berlínem se nabízí v podobě využití některého z četných spojů společností Regiojet nebo Flixbus. Na této trase operuje ještě například Eurolines, jen má nižší frekvenci jízd. Ceny za jednosměrnou jízdenku do centra začínají na 390 Kč. Alternativně by šlo využít i vlakového spojení Českých drah (jízda vlakem bude jistě příjemnější).

Z centra německé metropole na letiště Tegel dostanete jednoduše autobusy městské hromadné dopravy na linkách 109 a 128 anebo Expressbusem s označením X9. Letiště se nachází v tarfiní zóně B, tudíž Vám postačí jízdenka za 2,8 €.

Náhled letenky z Berlína do Entebbe za 11 471 Kč

Uganda z Berlína za 11 471 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)