Uganda z Berlína, Mnichova a Norimberku od 10 839 Kč
25.9.2018

Uganda z Berlína, Mnichova a Norimberku

10839

O této nabídce

Turecké aerolinky lákají všechny dobrodružstvíchtivé cestovatele k výletu do rovníkové Afriky a nabízí zpáteční letenky do Ugandy z německých měst – Berlína, Mnichova a Norimberku od 10 839 Kč. Dostupná je celá řada termínů od listopadu až do května příštího roku, takže si vybere skutečně každý. Případně si zvolte delší stopover v Istanbulu a omrkněte i turecké hlavní město. Tarif obsahuje i dostatečně velké zavazadlo, takže se při balení nemusíte uskromňovat a můžete do této nádherné země, které se přezdívá perla Afriky, vyrazit skutečně na delší dobu.

Uganda je velice rozmanitou zemí, která má cestovatelům rozhodně co nabídnout. Toužíte-li spatřit divokou zvěř, tak se vydejte na severovýchod do Národního parku Murchison Falls na břehu Albertova jezera či na jihovýchod do parku Queen Elizabeth nacházejícího se mezi jezery Edvardovým a Jiřího. Všechny zmíněné vodní plochy jsou součástí Velké příkopové propadliny. Trekovat můžete v nádherném pohoří Ruwenzori s nejvyšším bodem Mt. Stanley tyčícím se do výšky 5 109 m. n. m. (3. nejvyšší hora Afriky). Anebo se projděte Neproniknutelným pralesem Bwindi, kde si lze domluvit i výlet za kriticky ohroženými gorilami horskými (je však finančně velmi náročné). Na zcela opačném straně země u hranic s Keňou navštivte národní park Mount Elgon se stejnojmennou čtyřtisícovkou, kterou se můžete pokusit zdolat, či oblastí vodopádů zvaných Sipi Falls.

Ubytování

Po přesunu z letiště v Entebbe ležícím na břehu Viktoriina jezera a  následném přesunu do Kampaly bychom si pro první noc v Ugandě vybrali tento moderní hotel za 785 Kč/os./noc včetně snídaně anebo takovýto jednoduchý apartmán za 435 Kč/os./noc opět včetně snídaně. Další nabídky bydel po celé Ugandě hledejte na Hotels.com či na Bookingu. 

Víza

Pro občany České republiky platí vízová povinnost. Víza získáte po příletu na letiště Entebbe anebo si je můžete vyřídit dopředu na této stránce. Poplatek za jednovstupové turistické vízum činí 50 USD. Pokud byste plánovali přejet i do Rwandy či Keni, tak se vyplatí žádat o East African Visa za 100 USD.

Očkování

Přestože by očkování proti žluté zimnici nemělo být povinné, tak ho výrazně doporučujeme a je možné, že Vám i Mezinárodní očkovací průkaz kontrolován bude. Dále se všem cestovatelům doporučuje mít vakcinaci proti hepatitidě typu A i B. Pokud se budete pohybovat zejména na venkově, tak zvažte ochranu proti břišnímu tyfu. Malárie se v Ugandě taktéž vyskytuje, ovšem v případě preventivní ochrany ve formě moskytiéry a kvalitních repelentů není nutné brát antimalarika.

Jak na odletová letiště

Nejdostupnější cesta do Norimberku je samozřejmě po dálnici A6 osobním automobilem. Cesta z Prahy trvá ca 3 hodiny a auto můžete na pár dní nechat zaparkované u stanice U-Bahnu Ziegelstein nebo v okolní zástavbě a pak jednu stanici metrem to dojedete na letiště.

Pokud ale preferujete ponechat svůj vůz doma nebo tu možnost nemáte, tak jednoduše využijte spojení nabízené autobusovými dopravci Regiojet nebo Flixbus. Jednosměrná jízdenka vychází 349 Kč resp. 379 Kč/směr., ale pozor bude třeba jet již nočním spojem, neboť první ranním byste odlet v 11:30 nestíhali…

V případě preference odletu z Mnichova využijte spojů totožných dopravců. Jednosměrné jízdenky do centra města začínají na 269 Kč a pokud byste se rádi svezli až na letiště, tak zaplatíte za cestu 575 Kč. Jestliže budete přískok kupovat s dostatečným předstihem, zkuste se podívat i na vlakový spoj  ČD. Přímý spoj z Prahy do Mnichova vyjde na 367 Kč.

A pokud to máte nejblíže do Berlína tak vás zelené autokary dovezou až přímo na letiště Tegel za 599 Kč/jednosměrná jízdenka. Za jízdenku do centra města pak zaplatíte 390 Kč. Alternativně by šlo využít i vlakového spojení Českých drah.

Náhled letenky z Norimberku do Kampaly za 10 839 Kč

Uganda z Berlína, Mnichova a Norimberku od 10 839 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)