Travelhacking – 2. díl – jak na levnější letenky u Easyjetu
14.9.2015

Travelhacking - 2. díl - jak na levnější letenky u Easyjetu

O této nabídce

V prvním dílu Travelhackingu jsme se podívali na to, jak zlevnit letenky u Ryanairu díky kurzové změně. Na hack se podíváme u Easyjetu, nicméně zde máme dobrou zprávu i pro ty, kteří se chystají koupit letenky z Prahy, jelikož i tyto letenky půjdou zlevnit. Tip si rozdělíme na 2 varianty, a to na variantu s odletem z Prahy a na variantu s odletem ze zahraničí.

Varianta č. 1 – Hackuji cenu letenky z Prahy

O tomto hacku jsme již napsali pár slov v tomto příspěvku, nyní se na něj podíváme podrobněji. Tento hack nefunguje vždy na všechny lety, ale obvykle na lety, které jsou z druhé strany naceňovány v EUR (tedy například destinace Paříž, Amsterdam). Zlevníme si tedy zpáteční letenky do Paříže na prodloužený víkend 15. ledna – 17. ledna. Vidím, že při běžném vyhledání cena pro 4 osoby je 7169 Kč, tedy za osobu velmi slušných 1792 Kč. My samozřejmě s cenou ještě nejsme úplně spokojeni. 🙂

[singlepic id=698 w=576 h=432 float=center]

Krok č. 1

Nejprve  vyhledám let s odletem ze Švýcarska, tedy například Ženeva => Amsterdam a zadám nějaká data, třeba 14. ledna a 18. ledna, nezadávám data, kdy chci reálně letět z Prahy do Paříže . Důležité je zde zvolit už správný počet osob. Důležité je, abychom měli cenu ve švýcarských francích.

[singlepic id=699 w=576 h=432 float=center]

Krok č. 2

Kliknu vpravo dole vedle tlačítka Pokračovat  na Přidat další lety a vyberu let z Prahy do Paříže 15. ledna – 17. ledna.

[singlepic id=700 w=576 h=432 float=center]

Krok č. 3

Odeberu lety z Ženevy do Amsterodamu a přehodím nahoře měnu na české koruny. A hle, cena za zpáteční letenku pro všechny 4 lidi je najednou 6288 Kč, tedy s použitím hacku o 881 Kč nižší. 🙂 Na osobu tedy vyjde jedna letenka na 1 572 Kč.

[singlepic id=701 w=576 h=432 float=center]

Varianta č. 2 – Hackuji cenu letenky ze zahraničí

Varianta číslo dvě platí pro všechny letenky, které nejsou naceňované primárně v českých korunách a nejsou tedy z Prahy. Postup je úplně stejný jako u varianty č. 1, pouze s drobnou obměnou. Chtěl bych letět z Vídně do Amsterdamu a zpět na prodloužený víkend. Za čtyři letenky bych běžně zaplatil 9 502 Kč.

[singlepic id=704 w=576 h=432 float=center]

Krok č. 1

Vyhledám si nejprve let z Prahy do Milána na 9. – 19. ledna, kliknu vpravo na Přidat další lety a přidám náš let 15. ledna – 17. ledna  z Vídně do Amsterdamu a zpět.

[singlepic id=702 w=576 h=432 float=center]

Krok č. 2

Vpravo kliknu na křížky u letů, které nepotřebuji a zruším je. V našem případě nepotřebujeme let z Prahy do Milána a let z Milána do Prahy. A jupí, cena je  9 150 Kč, tedy o 352 Kč nižší. 🙂

[singlepic id=703 w=576 h=432 float=center]

Pár rad na závěr

Napadlo Vás zkombinovat variantu hacku s dvěma otevřenými okny á la Ryanair u Easyjetu? Ano, dostanete se na neuvěřitelné ceny, ale bohužel vám to při platbě vyhodí chybu a cenu opraví na správnou podle správného kurzu. 🙁

Jinak obě dvě varianty hacků nefungují vždy spolehlivě na všechny lety s Easyjetem, takže je berte s rezervou, třeba Vám někdy ušetří nějakou tu kačku. 😉

 


Subscribe
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)