Travelhacking – 1. díl – jak na levnější letenky u Ryanairu
13.9.2015

Travelhacking - jak na levnější letenky u Ryanairu

O této nabídce

Spousta z vás jistě kupuje letenky u Wizzairu, Ryanairu a Easyjetu, neboť tyto tři aerolinky nabízejí nejlevnější letenky po Evropě a v akcích se s nima dá letět doslova za hubičku. Nicméně, my jdeme ještě dál, a podíváme se na to, jak koupit letenky ještě levněji. V prvním díle travelhackingu zlevníme letenky Ryanairu.

Jak koupit letenky levněji u Ryanairu

Tento hack se týká letenek, kupovaných mimo ČR, které jsou naceňované v jiné měně než v českých korunách. Tedy pokud poletíte z okolních letišť typu Bratislava, Katowice, nebo třeba si budete kupovat jednosměrnou letenku z Londýna do Prahy. Ve všech těchto případech platíte letenky kartou a při platbě se použije kurz Vaší banky, který není úplně výhodný. Pokud ale donutíte zobrazit Ryanair letenky v českých korunách, dostanete od něj velmi výhodný přepočet, dokonce výhodnější, než kurz České národní banky. Jdeme tedy na to!

Krok č. 1

Otevřu si stránky Ryanairu a naklikám si let, který chci vyhledat. V našem případě to bude jednosměrná letenka 14. října z Londýna Stanstedu do Prahy. Zobrazí se mi cena 19,99 GBP což je podle České spořitelny devizy prodej, která má řekněme solidní kurz, 38,135 Kč*19,99 GBP = 762,31 Kč. Neklikám na tlačítko CONTINUE a pokračuji krokem č. 2.

[singlepic id=693 w=576 h=432 float=center]

Krok č. 2

Otevřu si v dalším okně (v Mozille, Opeře či Internet Exploreru, je to jedno) opět stránky Ryanairu, to předchozí okno, kde mám vyhledanou letenku v librách, nezavírám. A dám si vyhledat letenku z Prahy třeba do Dublinu na 15. října. Pozor, je důležité, aby seděl počet osob jako u toho předchozího vyhledávání a též aby seděl druh letenky (jednosměrná/zpáteční).

[singlepic id=692 w=576 h=432 float=center]

Krok č. 3

Přepnu si opět na vyhledaný let z Londýna do Prahy a konečně kliknu na tlačítko CONTINUE. Zobrazí se mi cena 737,63 Kč, tedy o 38 Kč nižší, než kdybych to kupoval přímo v librách. Letenky mi Ryanair přepočítal kurzem 36,9 CZK/libru, přičemž kurz libry v době psaní příspěvku byl u ČNB 37,04 CZK/libru, takže dostanete kurz, na který nedosáhne ani Česká národní banka. 🙂 Jasně, u letenky za 20 liber ta úspora není nějak obrovská, ale u větších částek dosáhnete úspor v řádu stokorun.  Tak těžké to nebylo. 🙂 A jak jste dopadli vy? Podělte se s námi, jestli se Vám tento trik podařil v komentářích. 🙂

[singlepic id=694 w=576 h=432 float=center]

P. S.

Nezapomeňte před platbou na oblíbený háček Ryanairu, kdy Vám nabízí svůj úžasný kurz (který je opravdu velmi nevýhodný), takže klikněte na Click here for more information a poté odkřížkujte nabídku kurzu (tedy zatrhovátko nesmí být zatrženo) 🙂

[singlepic id=697 w=576 h=432 float=center]

[singlepic id=696 w=576 h=432 float=center]


guest
32 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Petr Gold

No, tak podobně jsem vybíral ubytování na kanárech – namísto ceny v librách či euru jsem šel na dolary A ÚSPORA BYLA ASI 1500 KČ ZA POBYT.

dany

v těch nových webovkách to už nefunguje ne??

Pavel

Ahoj Dany,
zkoušel jsem nakupovat o uplynulém víkendu přes několik PC a prohlížečů a v těch nových webovkách se mi to nikde nepodařilo.
Ovšem, pod tím „starým“ odkazem – jak píše Jirka to šlo.
Šlo mi to jak v Mozille, tak v Exploreru. Přičemž neotvíral jsem nový prohlížeč, nýbrž jen nový list (záložku) již ve stávajícím prohlížeči a vždy se mi to přepočítalo a skutečně lepším kurzem.., sice o pár kaček, ale lepší jak to nechat na bance! 🙂
Díky hoši! 🙂

Martina

Prosím o pomoc!!!
Chtěla bych koupit tímto způsobem letenky na Tenerife, ale po celou dobu se mi částka zobrazuje v eurech, do poslední chvíle tedy nevím, jaký mi dají kurz. 😮 Když otevírám druhé okno, již jsou částky v Kč, jakmile překliknu na okno se správnými letenkami, pořád jsou v eurech..
Děkujuuuuuuu

Martina

ok, jdu vyzkoušet.. dám vědět 🙂

Zuzana

Právě jsem to ted taky zkoušela a vyzkoušela jsem jak různé prohlížeče, tak otevřít odkaz přes legacy.ryanair.com a stále se mi cena letenky ukazuje v eurech…kde můžu dělat chybu?

Zuzana

Už jsem na to přišla…cena u 3 zpátečních letenek Bratislava – Alghero na začátek června snížena o 160 Kč 🙂

Martina

v čem je tedy háček?? Zkoušela jsem to už několikrát! 😮

Martina

tak jsem zkusila odkaz uvedený v komentářích níže a je to v Kč.. jen se mi tedy nezlevnily 😮

Martina

Pořád mi letenka vychází na 2.782.. od 18.2. – 23.2. Zpáteční cesta je o něco dražší než před pár dny, ale stejně by to mělo vycházet levněji, ne?

Markéta

Ahoj, mi to nefunguje:-(
Ani přes ten starý odkaz. Ale díky.

Lada

Mohli by jste, prosim, to zaktualizovat na nove stranky Ryanairu? 😀 zkousela jsem to, a nic.

Pavel

Dá se něco takovýho dělat i u normálních aerolinek typu british airways, nebo třeba u vyhledávačů typu expedia?

orbil

Ahoj, zkoušel jsem, ale poslední krok s odmítnutím kurzu Ryanair se mi nikde nepodařilo vyvolat…

Zdeno

Sorry ale bysla mi letenka o libru drahsia 😀

Zdeno

pracoval som v librach a eurach …

Petr

Pěknej trik. Neznal jsem. Díky. Jesli řešíte přepočty a kurzy, tak si pořiďte multiměnovou kartu a jakmile bude platba v EUR, strhne vám banka peníze z EUR účtu. Případně můžete využít nějakých slecifickách karet / účtů v zahraničí, kde vycházejí konverze setsakramentsky lépe. Psal jsem o tom podrobněji zde: http://travelbible.cz/nejen-vybery-z-bankomatu-kdekoli-na-svete-zdarma/

Jakub

Škoda že to čtu až teď. Na začátku září jsem kupoval letenky Praha-London a London-Ostrava. Cestu do Londýna jsem měl za 639,- KČ a na cestě do Ostravy jsem mohl ušetřit přes 50,- KČ na letence za 19.99,- GBP. Není to moc, ale každá kačka se počítá. Teď už alespoň vím pro příště. Dle návodu se mi zobrazila letenka za 737.63 KČ jak píšete… 😀

lvlife

Super typ, díky 🙂 letíme díky tomu z Německa na Kanáry o 200Kč levněji

Marek

Díky tomu, že lítám pracovně takřka pořád, mám poměrně značný přísun mílí a jsem zvyklý být upgradovaný do business class. Ryan air mi však při cestách do Prahy absolutně nevadí.
S Ryan air lítám poměrně často (min 1x měsíc) na lince Londýn Praha a to z toho důvodu, že bookuji na polední chvíli a veškerá jiná konkurence je pár dní před odletem mnohonásobně dražší. Mohu potvrdit, že se jejich zákaznický servis značně zlepšil. Absolutně neřeší jak velký a těžký máte carry on a další detaily jako je počet příručních tašek apod…. Občas letím s BA, pokud se mi podaří na let uplatnit jejich Avios a skoro vždy jsou na letu Praha Londýn (Heathrow) zpožděni. Ryan air – možná proto, že líta na méně frekventovaný Stansted, takřka nikdy. Navíc má Ryan air velmi příjemné ceny na palubě za občerstvení. Déle než 2-3 hoďky bych s nízkonákladovkou neletěl, ale po Evropě je Ryan air absolutně dostačující.

Katak

Ryanair aspon podle zkušenosti bere platbu vždy v eurach a pak prepocitava. Je to Irska společnost. Btw na stránkach vždy ukazuji lepsi kurz aby letenky byli levnejsi

pippo spark

Zkusil jsem.
Neznám kurz banky, kterým bych se měl řídit a tak jsem počítal kurz ČNB. A byl fakt levnější. Sice o 6 Kč, ale levnější …

pippo spark

Rozumím a věřím.
Díky za tipy – i když za mě osobně nevím, jestli u Ryanairu kdy koupím letenky. Mám s nimi nemilé zkušenosti co se nákupu a jejich marketingu týče. To ale je už off-topic.

Už ti letenky nikdo nevyfoukne

Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)