Travelhacking – 1. díl – jak na levnější letenky u Ryanairu
13.9.2015

Travelhacking - jak na levnější letenky u Ryanairu

O této nabídce

Spousta z vás jistě kupuje letenky u Wizzairu, Ryanairu a Easyjetu, neboť tyto tři aerolinky nabízejí nejlevnější letenky po Evropě a v akcích se s nima dá letět doslova za hubičku. Nicméně, my jdeme ještě dál, a podíváme se na to, jak koupit letenky ještě levněji. V prvním díle travelhackingu zlevníme letenky Ryanairu.

Jak koupit letenky levněji u Ryanairu

Tento hack se týká letenek, kupovaných mimo ČR, které jsou naceňované v jiné měně než v českých korunách. Tedy pokud poletíte z okolních letišť typu Bratislava, Katowice, nebo třeba si budete kupovat jednosměrnou letenku z Londýna do Prahy. Ve všech těchto případech platíte letenky kartou a při platbě se použije kurz Vaší banky, který není úplně výhodný. Pokud ale donutíte zobrazit Ryanair letenky v českých korunách, dostanete od něj velmi výhodný přepočet, dokonce výhodnější, než kurz České národní banky. Jdeme tedy na to!

Krok č. 1

Otevřu si stránky Ryanairu a naklikám si let, který chci vyhledat. V našem případě to bude jednosměrná letenka 14. října z Londýna Stanstedu do Prahy. Zobrazí se mi cena 19,99 GBP což je podle České spořitelny devizy prodej, která má řekněme solidní kurz, 38,135 Kč*19,99 GBP = 762,31 Kč. Neklikám na tlačítko CONTINUE a pokračuji krokem č. 2.

[singlepic id=693 w=576 h=432 float=center]

Krok č. 2

Otevřu si v dalším okně (v Mozille, Opeře či Internet Exploreru, je to jedno) opět stránky Ryanairu, to předchozí okno, kde mám vyhledanou letenku v librách, nezavírám. A dám si vyhledat letenku z Prahy třeba do Dublinu na 15. října. Pozor, je důležité, aby seděl počet osob jako u toho předchozího vyhledávání a též aby seděl druh letenky (jednosměrná/zpáteční).

[singlepic id=692 w=576 h=432 float=center]

Krok č. 3

Přepnu si opět na vyhledaný let z Londýna do Prahy a konečně kliknu na tlačítko CONTINUE. Zobrazí se mi cena 737,63 Kč, tedy o 38 Kč nižší, než kdybych to kupoval přímo v librách. Letenky mi Ryanair přepočítal kurzem 36,9 CZK/libru, přičemž kurz libry v době psaní příspěvku byl u ČNB 37,04 CZK/libru, takže dostanete kurz, na který nedosáhne ani Česká národní banka. 🙂 Jasně, u letenky za 20 liber ta úspora není nějak obrovská, ale u větších částek dosáhnete úspor v řádu stokorun.  Tak těžké to nebylo. 🙂 A jak jste dopadli vy? Podělte se s námi, jestli se Vám tento trik podařil v komentářích. 🙂

[singlepic id=694 w=576 h=432 float=center]

P. S.

Nezapomeňte před platbou na oblíbený háček Ryanairu, kdy Vám nabízí svůj úžasný kurz (který je opravdu velmi nevýhodný), takže klikněte na Click here for more information a poté odkřížkujte nabídku kurzu (tedy zatrhovátko nesmí být zatrženo) 🙂

[singlepic id=697 w=576 h=432 float=center]

[singlepic id=696 w=576 h=432 float=center]


Subscribe
Upozornit na
guest
32 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)