Travel Service včera definitivně ovládla ČSA
28.2.2018

Travel Service včera definitivně ovládla ČSA

O této nabídce

Letecká společnost Travel Service včera definitivně ovládla České Aerolinie, když odkoupila celkem 64 procent akcionářských podílů od Korean Air a státní společnosti Prisko. Tím Korejci v ČSA po čtyřech a půl letech končí, za tu dobu se na řízení českého dopravce téměř nepodíleli a na rozdíl od původních slibů do firmy prakticky neinvestovaly.

Travel Service dlouhodobě usiloval o vstup do Českých aerolinií a svůj zájem vyjádřili již v roce 2009. „Cílem získání majoritního podílu v ČSA je vybudovat silného leteckého dopravce provozujícího flotilu 70 až 80 letadel,“ komentoval to loni Šimáně.

Značka ČSA zůstane nadále zachovaná, stejně tak má být nadále samostatnou firmou. Už loni v prosinci dal transakci zelenou antimonopolní úřad a Travel Service nyní vlastní 97,74 procent ČSA. Stát před prodejem vlastnil v ČSA 19,74 procenta, Travel Service 34 procent.


Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)