Tranzitní víza do Qataru nově zdarma
28.9.2016

Tranzitní víza do Qataru nově zdarma

O této nabídce

Opět dobrá zpráva před zimou, kdy řada cestovatelů bude přesedat na katarském letišti Dohá na další lety směrem do jihovýchodní Asie. Katarské ministerstvo vnitro rozhodlo, že všichni pasažéři, kteří budou tranzitovat déle než 5 hodin na letišti v Dohá, mohou získat tranzitní 4denní tranzitní vízum zdarma.

Můžeme se tak dostat nově do destinace, kam je za běžných okolností zatím získání turistického víza poměrně obtížná záležitost.

  • Co je potřeba pro získání tranzitiního víza: navazující letenka do třetí země
  • Platnost tranzitního víza: max 4 dny
  • Od kdy to platí: od 27. září 2016
  • Zdroj: Qatarské ministerstvo vnitra

Co můžete vidět v Dohá?

Tranzit v Dohá bývá obvykle do 24h, pokud si vyloženě nedáte do letenky stopover, vybrali jsme pro vás pár věcí, které byste neměli v Dohá minout.

Souk Waqif

Arabský svět by nebyl arabským světem bez svého vlastního tržiště. Tím největším a nejznámějším je právě Souk Waqif. Doporučujeme dorazit až odpoledne okolo 16h, kdy to na tržišti začíná žít. Živo je tu každý den od soboty do čtvrtka 9-13 a 16-21, v pátek potom 16-22.

Promenáda Corniche

Podobnou promenádu mají například v emirátském Abú Dhabí, kochat se výhledem na mrakodrapy procházkou podél palem můžete právě tady.

Museum islámského umění

Kousek od přístavu Dohá Port vás čeká Museum islámského umění. Kromě klasických vitrínek se zajímavými exponáty (dýky, cennosti) jde i o velmi zajímavou stavbu.

Za nákupy

Asi každý zná Dubai Mall, v Dohá mají zase City Centre Mall. Obrovské nákupní středisko, kde si můžete koupit úplně všechno, i zlaté cihly v automatu tu samozřejmě mají. Pokud si nic kupovat nebudete, nevadí, venku vás uvítá obrovský nákupní vozík, uvnitř je pak mimo jiné i zimní stadion, kde si můžete zabruslit .

Kromě City Centre Mall můžete také mrknout do Villagio Shopping mall, nákupní centrum, ve kterém jezdí italské gondoly.

A doprava?

Údajně fungují 2 linky autobusů (jestli někdo ověří, určitě budeme rádi za info), nicméně na to bychom nespoléhali a vyřešili to klasickým taxi nebo si vzali Uber.

Ubytování v Dohá

V Dohá bychom bydleli v tomto hotelu, přibližně 15 km od letiště.


Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)