Tour de Indonesia nebo Západní Papua od 16 865 Kč
18.6.2019

Tour de Indonesia nebo Západní Papua

od 16 865

O této nabídce

Už jste byli v ráji? Pokud ne, tak teď máte jedinečnou příležitost.

Pohodlně na křídlech Qatar Airways a Garuda Airways (velice kvalitní indonéské aerolinky) si můžete zaletět do Indonésie, konkrétně do oblasti Raja Ampat nacházející se v Západní Papuy. Nakombinovat si  můžete cestu i s jinými indonéskými ostrovy a poznat tak Indonésie „jaksepatří“. Letět se dá od listopadu do března příštího roku, kdy je údajně nejlepší doba k návštěvě této oblasti.

Máte na výběr 2 možnosti.

Zaletět si můžete přímo (bez delších přestávek) z Prahy nebo z Budapešti do Sorongu, základny pro oblast Raja Ampat. Ne nadarmo je tato oblast označována jako „ráj na zemi“. A věřte, že toto označení opravdu sedí. Oblast je zatím turismem nepoznamenaná – žádné turistické lodě, žádná rozvinutá turistická infrastruktura a zatím moderním světem nepoznamenaná kultura a radost ze života. Hlavním lákadlem je bohatý a téměř bezkonkurenční podmořský svět (můžete vidět manty obrovské, žraloky, želvy, dugongy, tisíce druhů ryb apod.), krásné scenérie v podobě tisíce ostrůvků tyčící se z kýčovitě tyrkysové vody (vyhlídky Piaynemo nebo Wayag) a samozřejmě ničím nerušený odpočinek, jelikož velká část oblasti není pokrytá signálem a kontakt se světem aby zde člověk pohledal. Termíny letenek z Budapešti za 16 865 Kč naleznete zde a z Prahy za 19 795 Kč naleznete zde.

Ti odvážnější z vás to můžou vzít „od podlahy“ a poznat těch indonéských ostrovů více – tzn. Jávu, Bali, Lombok, Sulawesi a zakončit to právě v oblasti Raja Ampat. Byl by to takový rychlokurz o Indonésii, ale věřte, že jakmile navštívíte některé oblasti Indonésie, tak si ji nadosmrti zamilujete. Po pár dnech strávených brouzdáním po krásách Jávy pokračujte na Lombok, kde si můžete zasurfovat, vylézt na jedinečnou sopku Mount Rinjani a nebo brouzdat rýžovými políčky ve vnitrozemí ostrova. Dál se přes Gili Island přesuňte na Bali, jež není třeba představovat. Poté přeleťte na Sulawesi, kde rozhodně nesmíte vynechat oblast Tanah Toraja a jejich unikátní pohřební rituály, a celou tour po Indonésii zakončete šnorchlováním a odpočinkem v ráji Raja Ampat. Tento trip around Indonesia vás vyjde na přelomu listopadu a prosince z Budapešti na 24 472 Kč.

TIP: Hledáte letenku někam jinam, nevíte jak velké zavazadlo můžete mít s sebou či jestli nepotřebujete víza? Zeptejte se v diskuzi, rádi vám tam další cestovatelé během chvilky odpoví!

  • Rezervujte: přímo v našich kalendářích z Prahy a nebo z Budapešti
  • Zavazadla: 1 ks odbaveného zavazadla + klasické příruční zavazadlo
  • Dostupnost: listopad 2019 – březen 2020
  • Termíny:

 

  • nebo si můžete poskládat „TOUR DE INDONESIA“:
    • Budapešť => Jáva => Lombok => Bali => Sulawesi => Západní Papua (Sorong) => Budapešť za 24 472 Kč v termínu od 4. 11. – 3. 12. 2019

Ubytování

Ubytování v Indonésii je doslova za babku, pokud nevyžadujete opravdový luxus a vystačíte si s vlastní postelí, koupelnou a větrákem. Tento typ ubytování doporučujeme hledat na osvědčených portálech jako je Booking.com, AirBnB a nebo na asijské verzi Bookingu na Agodě.

V oblasti Raja Ampat je to trošku jiné. Nejen že si zde za ubytování trošku připlatíte, ale počítejte s opravdu základním vybavením jakéhokoliv noclehu (dřevěná chýše, uvnitř matrace s moskytierou a větrák). Elektřina na většině ostrovech oblasti Raja Ampat jde pouze pár hodin denně (převážně večer), voda ve společné „koupelně“ je mořská filtrovaná (a samozřejmě jen studená) voda a k jídlu máte každý den „co moře nabídne“. Tudíž pokud vám vadí vystoupit ze své komfortní zóny, tak zvažte cestu sem.

V oblasti Raja Ampat vám můžeme doporučit ubytování Beser Bay. Nachází se cca 1 hodinu lodí od Waigea, nabízí bungalovy nad vodou s plnou penzí (a opravdu výbornou) a s neuvěřitelně sympatickým panem domácím. Osobně je toto místo (a malinký ostrůvek) pro nás symbolem opravdového ráje.  Jako alternativu můžete zvážit Sea Fans homestay na ostrově Manyaifun (cca 3 hodiny od Waigea). Odsud se pak snáz dostanete na vyhlídku Wayag, kterou nesmíte vynechat.

Víza

Pokud neplánujete v Indonésii pobýt déle jak 30 dní, nepotřebujete si před cestou zařizovat žádné vízum. Vstupní razítko dostanete po příletu na letišti. Ke vstupu do země ale budete potřebovat pas platný ještě 6 měsíců po opuštění Indonésie a zpáteční letenky.

 Náhled open jaw letenky z Budapešti do Jakarty a zpět ze Sorongu do Budapešti za 15 508 Kč

Tour de Indonesia nebo Západní Papua od 16 865 Kč

 

Náhled letenky Jáva – Lombok – Bali – Sulawesi – Západní Papua za 8 944 Kč

Tour de Indonesia nebo Západní Papua od 16 865 Kč

 


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Letiště Budapešť (BUD)

Qatar Airways

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)