Írán z Katowic za 4265 Kč
29.2.2016

Írán z Katowic

O této nabídce

Aerolinka Pegasus právě spustila PROMO akci, v rámci níž nabízí letenky z Bergama do íránského Teheránu je za 137 EUR, a to v průběhu celého jara, kdy probíhá hlavní turistická sezona. Pokud k této ceně připojíme slušně navazující přípoj z Katowic se společností Wizzair, můžeme si do Íránu zaletět jen za 4265 Kč.

Proč Írán navštívit

Írán je země, ke které mají Evropané mnoho předsudků a často se tam bojí. Všichni lidí, kteří tuto zemi navštívili, naopak říkají, že skutečnost je úplně opačná a Íránci jsou vzdělaní a příjemní a pohostinní lidé. Míst srovnatelných svou krásou a významem s památkami  starobylé Persie na světě moc nenajdete, takže není divu, že v posledních letech výrazně roste počet turistů, kteří se sem vypravili.

TIP: Navštívili jsme Írán před pár týdny, přečtěte si naše Zápisky z cest.

[highlightbg]

  • Rezervace letenek do Íránu: přímo na webu Pegasus Airlines
  • Rezervace přípoje do Bergama: přímo na stránkách Wizzairu
  • Zavazadlo: v ceně je v obou případech jen kabinové zavazadlo (u Wizzairu jen o rozměrech 42 x 32 x 25 cm)
  • Cestovní období: březen – červen (termínů jsou spousty)
  • Nejlevnější termín: 22.3. – 7.4. (mnoho dalších termínů je jen přibližně o 200 Kč dražších – např. 22.3. – 2.4., 21. – 28.4.)

[/highlightbg]

Program a ubytování

Klasickým programem v Íránu je cesta po nejkrásnějších městech: Teherán – Kashan – Esfahan – Yazd, které na sebe hezky navazují. Ubytování zejména v Teheránu je dost drahé a začíná za 1300 Kč/os/noc. Pokud ale vyjedete z hlavního města, cena za ubytování jde několikanásobně dolů.

Vízum

Čeští občané potřebují ke vstupu do Íránu vízum, jehož cena je 60 EUR. Vízum Vám vyřídí zastupitelský úřad Íránu v Praze. Vízum je možné získat také po příletu přímo na letišti v Teheránu. Při žádosti o vízum mějte s sebou rezervaci ubytování na první noc (ne, nedá se použít klasická finta se zrušenou rezervací na bookingu – booking.com v Íránu nefunguje a celníci jsou pečliví a provolávají hotel i ve 4 ráno) a nově doklad o cestovním pojištění, které platí v Íránu. Pokud doklad mít nebudete, můžete si cestovní pojištění dokoupit na místě za 15 EUR.

Jak do Katowic

Nejpohodlnější spojení do Katowic nabízí společnost Leo Express, který prodává jednosměrné jízdenky z Prahy do Katowic už za 399 Kč a z Bohumína od 250 Kč.

V případě, že byste se chtěli do Katowic vypravit autem, můžete využít 90% slevy na parkování pro auta s českou SPZ (více info zde).

 

Írán z Katowic za 4265 KčÍrán z Katowic za 4265 Kč


Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)