Tanzánie – Zanzibar – 10760 Kč
11.8.2016

Tanzánie - Zanzibar

O této nabídce

Poznejte jeden z nádherných ostrovů v Indickém oceánu a užijte si pár dní v teple, zatímco v ČR už bude začínat pomalu podzim. V září se můžete vydat z Milána na Zanzibar za 10760 Kč. Termínů je poměrně hodně, třeba s odletem 14. září a návratem 25. září. Rezervuj příklad >>

[highlightbg]

[/highlightbg]

Jaké nás čeká počasí?

V září počítejme s teplotami okolo 28°C, voda bude mít podobnou teplotu, pršet by nemělo, spolu s červencem a srpnem jsou to nejsušší měsíce v roce.

Ubytování na Zanzibaru

Během pobytu na Zanzibaru doporučujeme vystřídat hned několik ubytování dle vaší aktuální lokace. Určitě nepovažujeme za problém přijet kamkoliv na ostrově v odpoledních hodinách bez dopředu zajištěného ubytování, my jsme tak praktikovali po celou dobu pobytu a vždy jsme sehnali útulně a základně vybavené ubytko a většinou dokonce za lepší cenu. I zde se vyplatí smlouvat, vždycky jsme vyhádali minimálně snídani zdarma 🙂

Pokud však chcete mít jistotu předem a doslova si užívat zkuste tuto luxusní plážovou ubykaci. Pokud si vystačíte se skromnějším stylem určitě se podívejte na tuto místní klasiku. Tyto tipy platí pro několik prvních dní ve Stone Townu. Až se z něho přesunute někam dále, tak už bychom vážně doporučovali vybírat až na místě, pokud nemáte přehnané nároky. Ovšem v případě, že chcete celou dovolenou strávit na plážích a o nic se nestarat, zvolte za výchozí destinaci severní Nungwi. Za dobrou cenu seženete takovou tříhvězdu v typickém zanzibarském stylu.

Co na místě?

V samotném Stone Townu navštivte Anglikánskou katedrálu s přilehlým Slave Chambers, tedy památníkem otroctví. Zanzibar byl několik století zpátky největší „tržištěm“ s nesvobodnými černochy. Zamiřte také do House of Wonders, dříve sultánova paláce, kde dnes sídlí muzeum svahilské a zanzibarské kultury. Odtud je to jen kousek do do staré pevnosti s amfiteátrem, kde tvoří místní umělci. Častokráte se zde večer konají i různé koncerty, což je určitě doporučeníhodný zážitek. Tam však až s plným bříškem. Nejlepším místem, jak ochutnat mnoho typických dobrot je návštěva Forodhani gardens, ty jsou přímo ve starém přístavu a každý večer po setmění se zde sejde nepočitatelně obchodníků a začíná obří hostina. Od veškerých mořských plodin, přes smažené speciality až po sladké palačinky a pak to všechno spláchnout třtinovou šťávou.
Za večerní zábavou můžete vyrazit do Tatu baru, kde pravidelně hrávají místní DJs a je to i ideální místo poznat zábavu místních a ochutnat noční Stone Town. Pokud však preferujete pohodu více v soukromí, doslova musíte navšívit Dreamers Island. Jedná se privátní loď  s barem, nikdy nekončící zábavou a množstvím houpacích sítí nad vodní hladinou. Doveze Vás sem od Forodhani gardens na „pár drobných“ (několik tisíc šilinků 😀 ) ochotný přívoz.

Za návštěvu stojí také místní tržiště, kde koupíte prakticky všechno, ale i v případě, že nic nepotřebujete doporučujeme jej navštívit a nasát atmosféru. Hned v jeho blízkosti je také hlavní nádraží pro dala-dala. Oblíbený dopravní prostředek pro místní, pro Vás možnost jak ušetřit za dopravu a užít si pravý Zanzibar. Pravda nejsou zrovna komfortní, ale minimálně pro jednou je to povinnost.

Mezi další oblíbené destinace na ostrově patří Nungwi na severu, nabízející pohádkové písečné pláže a mnoho aktivit kolem. Populární jsou zejména výlety za šnorchlováním, při kterých se potkáte i s delfíny. Místní pláže jsou také ideálním místem pro nicnedělání. Mnoho barů nabízí občerstvení a sezení přímo na pláži a my doporučujeme vyzkoušet piva poetických značek „Serengeti“ nebo „Kilimanjaro“ a za zvuku raggae muziky si vychutnat okamžik. Zkrátka trochu „rasta pohoda“ se vším všudy 🙂

Pro další výlet se nabízí Národní park Jozani, kde husté mangrovové porosty odkazují na původní zanzibarskou flóru. Nepočitatelné množství nejrůznějších opiček samozřejmostí.

Jak do Milána

Do Milána se dostanete z Prahy s Easyjetem či ČSA, na vedlejší bergamské letiště a pak busem s Wizzairem.

Přípoje vychází na přibližně 1500 Kč za zpáteční letenku za odbavené zavazadlo si potom připlatíte u Easyjetu 1000 Kč.

Náhled letenky za 10760 Kč

Tanzánie - Zanzibar - 10760 Kč


Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)