Špicberky z Prahy za 7 164 Kč
15.12.2016

Špicberky z Prahy

O této nabídce

Máme tu další tip pro dobrodružné cestovatele hledající nové výzvy a nevšední zážitky. Vydejte se na Špicberky – tedy souostroví patřící Norskému království a zároveň nejsevernější místo na světě, kam se lze dostat pravidelnou leteckou linkou. Lowcostový dopravce Norweigen nabízí na letní měsíce tarif, v jehož rámci se z Prahy dostanete do Longyearbyenu za hezkých 7 229 Kč. Celý výlet si ještě můžete zpříjemnit jednodenní zastávkou v norském hlavním městě – Oslu. V tom to případě Vás letenky vyjdou dokonce jen na 7 164 Kč.
 • Rezervujte: přímo na stránkách Norweigen
 • Zavazadla: 1 ks palubního zavazadla s váhovým limitem 10 kg (rozměry 55 x 40 x 23 cm)
 • Dostupnost: květen – říjen 2017 (vyjma července)
 • Nejlevnější termíny:
  • Praha – Longyearbyen za 7 229 Kč
   • 25. – 31. 5. 2017
   • 8. – 16. 6. 2017
   • 11. – 16. 8. 2017
  • Praha – Oslo a Oslo – Longyearbyen za 7 164 Kč
   • PRG – OSL 10. 8. -> OSL – LYR 11. 8. a zpět LYR – OSL i OSL – PRG 16. 8.

Ubytování

Obecně jsou všechny služby na Špicberkách velmi drahé. Proto doporučujeme využít pro nocleh tento sympatický guesthouse za slušnou cenu 1 811 Kč/os./noc včetně snoídaně. Další nabídku ubytovacích kapacit naleznete na stránkách Bookingu, ale klasické hotely vychází o dost dráže.

Pokud se rozhodnete využít varinatu se zastávkou v Oslu, pak zkuste strávit noc v tomto komfortním hotelu za 1 242 Kč/os./noc. nebo mrkněte na tento sympatický hostel za 1 272 Kč/os./noc

Co dělat na Špicberkách

Po příletu do nejsevernější města na světa – Longyearbyenu, na jednom ze dvou obývaných ostrovů celého souostroví, můžete navštívit místní galerii, muzeum historie osídlení nebo muzeum letectví. Ve městě se nachází také několik institucí, které se mohou ve většině případů pyšnit přízviskem nejsevernější (banka, hospoda, knihovna, kostel atd.) Pamatujte však, že na celém ostrově je velmi draho a to dokonce ještě dráže než v samotném pevninském  Norsku.

Na další den si lze půjčit auto a projet si cca 30 km místních silnic v okolí města. Nevzdalujte se však od něho na míle daleko pěšky, jelikož se i do jeho okolí mohou zatoulat polární mědvědi a město jeho obyvatelé neopouští bez pušky. Nabízí se zde možnost navštívit ruské hornické město Barentsburg a ochutnat typickou ruskou vodku nebo si prohlédnout velkou Leninovu sochu. Dalším zajímavým místem, kam se lze z Longyearbyenu dostat lodí je bývalé hornické město Pyramiden, kde se uhlí přestalo těžit na přelomu milénia a městečko bylo kvapně evakuováno. Díky tomu tak můžete obdivovat zakonzervovanou sovětskou architekturu včetně nejsevernější sochy Lenina na světě.

Počasí

Průměrné teploty se během lét zase tolik neliší. Zatímco v červnu se pohybují mezi  2°C až 7 °C a mají pozvolna rostoucí tendenci, tak v srpnu začínají zase pomalu klesat od cca 9°C k 6 °C během dne. Nezapomínejte ani na fakt že během letních měsíců na Špicberkách nikdy nezapadá za horizont celé Slunce a probíhá tak polární den.

Náhled letenky za 7 229 Kč Praha – Longyearbyen

Špicberky z Prahy za 7 164 Kč
Náhled letenky za 7 164 Kč Praha – Oslo a Oslo – Longyearbyen
Špicberky z Prahy za 7 164 Kč
Špicberky z Prahy za 7 164 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)