O této nabídce
- Rezervujte: přímo na stránkách Norweigen
- Zavazadla: 1 ks palubního zavazadla s váhovým limitem 10 kg (rozměry 55 x 40 x 23 cm)
- Dostupnost: květen – říjen 2017 (vyjma července)
- Nejlevnější termíny:
- Praha – Longyearbyen za 7 229 Kč
- 25. – 31. 5. 2017
- 8. – 16. 6. 2017
- 11. – 16. 8. 2017
- Praha – Oslo a Oslo – Longyearbyen za 7 164 Kč
- PRG – OSL 10. 8. -> OSL – LYR 11. 8. a zpět LYR – OSL i OSL – PRG 16. 8.
- Praha – Longyearbyen za 7 229 Kč
Ubytování
Obecně jsou všechny služby na Špicberkách velmi drahé. Proto doporučujeme využít pro nocleh tento sympatický guesthouse za slušnou cenu 1 811 Kč/os./noc včetně snoídaně. Další nabídku ubytovacích kapacit naleznete na stránkách Bookingu, ale klasické hotely vychází o dost dráže.
Pokud se rozhodnete využít varinatu se zastávkou v Oslu, pak zkuste strávit noc v tomto komfortním hotelu za 1 242 Kč/os./noc. nebo mrkněte na tento sympatický hostel za 1 272 Kč/os./noc
Co dělat na Špicberkách
Po příletu do nejsevernější města na světa – Longyearbyenu, na jednom ze dvou obývaných ostrovů celého souostroví, můžete navštívit místní galerii, muzeum historie osídlení nebo muzeum letectví. Ve městě se nachází také několik institucí, které se mohou ve většině případů pyšnit přízviskem nejsevernější (banka, hospoda, knihovna, kostel atd.) Pamatujte však, že na celém ostrově je velmi draho a to dokonce ještě dráže než v samotném pevninském Norsku.
Na další den si lze půjčit auto a projet si cca 30 km místních silnic v okolí města. Nevzdalujte se však od něho na míle daleko pěšky, jelikož se i do jeho okolí mohou zatoulat polární mědvědi a město jeho obyvatelé neopouští bez pušky. Nabízí se zde možnost navštívit ruské hornické město Barentsburg a ochutnat typickou ruskou vodku nebo si prohlédnout velkou Leninovu sochu. Dalším zajímavým místem, kam se lze z Longyearbyenu dostat lodí je bývalé hornické město Pyramiden, kde se uhlí přestalo těžit na přelomu milénia a městečko bylo kvapně evakuováno. Díky tomu tak můžete obdivovat zakonzervovanou sovětskou architekturu včetně nejsevernější sochy Lenina na světě.
Počasí
Průměrné teploty se během lét zase tolik neliší. Zatímco v červnu se pohybují mezi 2°C až 7 °C a mají pozvolna rostoucí tendenci, tak v srpnu začínají zase pomalu klesat od cca 9°C k 6 °C během dne. Nezapomínejte ani na fakt že během letních měsíců na Špicberkách nikdy nezapadá za horizont celé Slunce a probíhá tak polární den.
Náhled letenky za 7 229 Kč Praha – Longyearbyen


Potřebuji na Špicberkách zbrojní pas nebo lze půjčit pušku bez něho?
Potřebujete buď zbrojní pas, nebo povolení od guvernéra (?), ale nemám zkušenosti.
Jirka
Puška se půjčuje jen na základě povolení Sysselmanna – guvernéra. Pro toto povolení je třeba zbrojní pas, anebo výpis z trestího rejstříku, úředně přeložený do norštiny. To vyjde asi na 800 Kč.
Něco jsem o tom sepsal, jukni sem a kdyžtak napiš, co vím, odpovím 🙂
http://www.thebeastandbeauty.com/norsko
Dá se upřesnit co to je velmi draho? Za kolik se tam dá třeba najíst?
Mimochodem v říjnu se dá letět ještě o něco levněji 🙂
Čauko, Lukáši,
osobní zkušenost se Špicberkama nemám, ale pro nástin se můžeš podívat třeba na tyhle webovky -> https://www.numbeo.com/cost-of-living/in/Longyearbyen-Norway. S tím termínem v říjnu je to prima připomínka, víme o tom. Ale přeci jen z našeho pohledu jsou příjemnější klimatické podmínky během léta 🙂
Tonda
Díky 🙂
Ty ceny teda vypadají hodně přísně, říkám si že člověk co tam poletí nějakou pětistovku na letence řešit asi nemusí 😀
nejlevnější teplé jídlo je v thajské restauraci nudle s kuřecim za 149 NOK cca 420 Kč/porci, doporučuji přikoupit druhý kufr do letadla a všechno jídlo si vzít sebou na hotelech bývají společné kuchyňky kde lze vařit.