Špicberky v létě – 5152 Kč
4.1.2018

Špicberky v létě

5152

O této nabídce

Vyraz v létě do netradiční destinace a zaleť si na Špicberky. Do pustiny daleko za polárním kruhem, kde vás bude čekat v létě polární den, můžete vyrazit z Berlína s rychlými přestupy v Oslu se SASem. Termíny jsou dostupné i na srpen, například s odletem 7. srpna a návratem 13. srpna za 5152 Kč Rezervuj tento příklad >> 

  • Rezervujte: přímo přes náš vyhledavač
  • Zavazadla: 1 ks příručního zavazadla s limitem 8 kg
  • Dostupnost: srpen – září 2018
  • Termíny:
  • TIP: Před koupí si rozmyslete, jestli si vystačíte s kabinovým zavazadlem nebo jestli budete potřebovat i zavazadlo k odbavení. Pokud ho budete potřebovat, kupte si rovnou tarif SAS GO přímo přes web SASu, zavazadlo vás pak vyjde mnohem levněji.

Ubytování

Počítejte s tím, že všechny služby na Špicberkách jsou hodně drahé. Pokud se nerozhodnete pro bydlení ve stanu (nezapomeňte na povinnosti, jako jsou světlice, puška proti medvědům…), mrkněte na tenhle sympatický guesthouse.

Pokud se rozhodnete využít varinatu se zastávkou v Oslu, pak zkuste strávit noc v tomto komfortním hotelu za 1 242 Kč/os./noc. nebo mrkněte na tento sympatický hostel za 1 272 Kč/os./noc

Co dělat na Špicberkách

Po příletu do nejsevernější města na světa – Longyearbyenu, na jednom ze dvou obývaných ostrovů celého souostroví, můžete navštívit místní galerii, muzeum historie osídlení nebo muzeum letectví. Ve městě se nachází také několik institucí, které se mohou ve většině případů pyšnit přízviskem nejsevernější (banka, hospoda, knihovna, kostel atd.) Pamatujte však, že na celém ostrově je velmi draho a to dokonce ještě dráže než v samotném pevninském  Norsku.

Na další den si lze půjčit auto a projet si cca 30 km místních silnic v okolí města. Nevzdalujte se však od něho na míle daleko pěšky, jelikož se i do jeho okolí mohou zatoulat polární mědvědi a město jeho obyvatelé neopouští bez pušky. Nabízí se zde možnost navštívit ruské hornické město Barentsburg a ochutnat typickou ruskou vodku nebo si prohlédnout velkou Leninovu sochu. Dalším zajímavým místem, kam se lze z Longyearbyenu dostat lodí je bývalé hornické město Pyramiden, kde se uhlí přestalo těžit na přelomu milénia a městečko bylo kvapně evakuováno. Díky tomu tak můžete obdivovat zakonzervovanou sovětskou architekturu včetně nejsevernější sochy Lenina na světě.

Počasí

Průměrné teploty se během lét zase tolik neliší. Zatímco v červnu se pohybují mezi  2°C až 7 °C a mají pozvolna rostoucí tendenci, tak v srpnu začínají zase pomalu klesat od cca 9°C k 6 °C během dne. Nezapomínejte ani na fakt že během letních měsíců na Špicberkách nikdy nezapadá za horizont celé Slunce a probíhá tak polární den.

Náhled letenky z Berlína na Špicberky do Longyearbyenu za 5152 Kč

Špicberky v létě - 5152 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)