Severoirský Belfast
22.8.2016

Severoirský Belfast

O této nabídce

Zpestřete si zářijové dny výletem do Severního Irska! Konkrétně do Belfastu, kde byl postaven samotný Titanik. Trochu netradiční a méně profláknutá destinace je teď dostupná z blízkého Berlína již za 875 Kč se společností Ryanair. Tyto levné letenky jsou momentálně nejlépe dostupné během devátého měsíce v roce, nabídka termínů je však více než bohatá. Je tak pouze na Vás, jestli se do Severního Irska vyrazíte podívat pouze na prodloužený víkend či kratší týden, což dle nás na Belfast a jeho okolí stačí, anebo tam strávíte delší dobu.

 • Rezervace: přímo na stránkách Ryanair
 • Dostupnost: celé září 2016
 • Termíny:
  • 6. – 11. / 13. 9.
  • 8. – 11. / 13. / 15. 9.
  • 11. – 15. / 18. 9.
  • 13. – 18. / 20. 9.
  • 15. – 18. / 20. / 22. 9.
  • 18. – 22. / 25. 9.
  • 20. – 25. / 27. 9.
 • Zavazadla: v ceně je 1 ks palubního zavazadla s limitem 55 x 40 x 20 cm a 1 ks menšího příručního zavazadélka o maximálních rozměrech 35 x 20 x 20 cm
 • Nezapomeňte použít náš náš Travelhack! Stále je funkční.

Co dělat v Belfastu?

Severní Irsko to nejsou jen nekonečné pastviny a všudypřítomné ovce, ikdyž uznáváme, že s motivem tohoto přežvýkavého sudokopytníka se setkáte více než často. Belfast, ležící v zátoce Belfast Lough při ústí řeky Lagan, měl svého času na počátku dvacátého století vůbec největší loděnice na světě a právě v tomto období zde byl postaven i Titanik, jehož muzeum byste neměli rozhodně vynechat. Taktéž jistě zamiřte do Crumlin Road Gaol, což je bývalá věznice z viktoriánského období, jenž svému účelu sloužila až do roku 1996. Dalšími místy, které můžete navštívit je Ulster Museum, tedy muzeum národních sbírek nacházející se u vstupu do krásné Botanické zahrady, nebo HSM Caroline, muzeum námořnictví ležící v již zmíněném přístavu.

Pokud Vás zastihnete hlad zamiřte na vyhlášený  a tradiční St. George´s market. Pokud se již bude schylovat k večeru, tak si pro večerní občerstvení a zábavu rozhodně vyberte nějakou restauraci či následně bar v Catherdal Quater. Na atmosféru místních barů jen tak nezapomenete. Pokud se Vám do hlavy nevryje přímo slavný Guiness, tak minimálně typická místní muzika ano. Ve většině zdejších barů hrávají velice často muzikanti naživo, což krásně dotváří prostředí k diskusi či jen poslechu.

V okolí Belfastu se tyčí kopce, které posloužily jako předloha pro slavný Swiftův román Gulliverovy cesty. Další nápady a tipy na aktivity nejen v okolí hlavního města naleznete přímo ZDE.

Ubytování

Své belfastské hnízdo, kde budete nad ránem usínat znaveni z místních barů anebo si sušit vlasy po potenciálním dešti nejlépe naleznete na stránkách Bookingu. My Vám zkusíme přihodit malou inspiraci nebo přímo tip. Co třeba tento příjemný guesthouse se skvělým hodnocením a dokonce i snídaní v ceně? Anebo vyzkoušejte tuto útulnou dvouhvězdu.

Počasí

Teploty se během září pravidelně pohybují mezi 15°C a 20°C . Počítat byste však měli s vyšší pravděpodobností přeháněk a deštíků, takže určitě přibalit minimálně pláštěnku 🙂

Jak do Berlína

Berlín je z Prahy dostupný více než výborně. Vybrat si můžete z bohaté nabídky Flixbusu, který nabízí 8-9 linek denně, resp. Student Agency, kteří jezdí 4x – 5x denně. Největším bonusem je zastávka obou dvou dopravců přímo na letišti Schoenefeld, odkud poletíte. 🙂

Náhled letenky za 812 Kč

Severoirský Belfast


Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)