Severní Irsko – Belfast za 789 Kč
5.6.2017

Severní Irsko - Belfast

O této nabídce

Což takhle si zaletět během června do méně profláklé, byť neméně zajímavé destinace v podobě Severního Irska. Nejen fanoušky Manchesteru United jistě potěší letenky do Belfastu – do leteckého přístavu nesoucího jméno George Besta – za několik stovek. Vybírat dokonce můžete mezi odlety z Berlína i Katowic, neb v obou dvou případech jsou ceny velice podobné a ty nejnižší stojí ani ne tisícovku. Belfast se nachází téměř v ústí řeky Lagan a v místních docích byl postaven samotný Titanik. Blízkost moře by mohla navést k přibalení plavek do báglu, ale bacha – voda bude pořádně osvěžující, neboť v této době mívá kolem 15 °C.

 • Rezervujte: přímo přes stránky dopravce Wizzair resp. Ryanair
 • Zavazadla: 
  • ​​​​​​​Wizzair:1 ks menšího příručáku s limity 42 x 32 x 25 cm
  • Ryanair:  1 ks palubního zavazadla s limitem 55 x 40 x 20 cm a 1 ks malého příručáku o maximálních rozměrech 35 x 20 x 20 cm
 • Dostupnost: červen 2017
 • Termíny:
  • z Berlína (Ryanair):
   • 15. – 20. 6. za 1 105 Kč
   • ​​​​​​​20. – 27. 6. za 789 Kč
   • 22. – 27. 6. za 1 105 Kč
   • 27. 6. – 4. 7. za 1 658 Kč
  • z Katowic (Wizzair):
   • ​​​​​​​10. – 13. 6. za 868 Kč
   • 10. – 17. 6. za 1 183 Kč
   • 13. – 17. 6. za 1 183 Kč
   • 17. – 20. 6. za 1 403 Kč
 • Tip: uvedené ceny platí pro členy Wizzair Discount Clubu, ostatní si budou muset pár stovek připlatit nebo členství zvážit 🙂

Ubytování

Až Vás znaví křižování města anebo budete toužit po úprku z baru a pořádném odpočinku, tak se určitě bude hodit fajnové zázemí. Ze široké nabídky možností si rozhodně vyberete na stránkách Bookingu, využít lze určitě i srovnavač cen Trivago anebo alternativně lokální nabídku místňáků přes server AirBnB. Naším tipem by se stal tento pohodový guesthouse za 1 203 Kč/os./noc včetně snídaně ležící mimo nejrušnější centrum. Zatímco právě v jádru města bychom za favorita označili tuto tříhvězdovou travelodge.

Co dělat v Belfastu

Severní Irsko to nejsou jen nekonečné pastviny a všudypřítomné ovce, ikdyž uznáváme, že s motivem tohoto přežvýkavého sudokopytníka se setkáte více než často. Belfast, ležící v zátoce Belfast Lough při ústí řeky Lagan, měl svého času na počátku dvacátého století vůbec největší loděnice na světě a právě v tomto období zde byl postaven i Titanik, jehož muzeum byste neměli rozhodně vynechat. Taktéž jistě zamiřte do Crumlin Road Gaol, což je bývalá věznice z viktoriánského období, jenž svému účelu sloužila až do roku 1996. Dalšími místy, které můžete navštívit je Ulster Museum, tedy muzeum národních sbírek nacházející se u vstupu do krásné Botanické zahrady, nebo HSM Caroline, muzeum námořnictví ležící v již zmíněném přístavu.Pokud Vás zastihnete hlad zamiřte na vyhlášený  a tradiční St. George´s market. Pokud se již bude schylovat k večeru, tak si pro večerní občerstvení a zábavu rozhodně vyberte nějakou restauraci či následně bar v Catherdal Quater. Na atmosféru místních barů jen tak nezapomenete. Pokud se Vám do hlavy nevryje přímo slavný Guiness, tak minimálně typická místní muzika ano. Ve většině zdejších barů hrávají velice často muzikanti naživo, což krásně dotváří prostředí k diskusi či jen poslechu.V okolí Belfastu se tyčí kopce, které posloužily jako předloha pro slavný Swiftův román Gulliverovy cesty. Další nápady a tipy na aktivity nejen v okolí hlavního města naleznete přímo ZDE.


Jak do Berlína


Do německé metropole se z Prahy dostanete velice jednoduše za pomoci autobusových dopravců jako jsou Flixbus nebo Regiojet. Na palubě zelených resp. žlutých autokarů se lze dopravit až přímo na letiště Schönefeld v ceně okolo 500 Kč za jednosměrnou jízdenku. Postačí jet prvním časně ranním spojem, který v obou dvou případech navazuje na odlet letadla i s lehkou rezervou.

Jak do Katowic

Nejsnáze se do hornoslezských Katowic dostanete osobním automobilem. Další možností je využití železniční dopravy, kdy se na palubě žlutočerných vozů Leo Expressu dostanete z Prahy do centra Katowic za 349 Kč/směr. Z centra města se na letiště dostanete airport expressem za 50 minut.za cca 160 Kč. Některé spoje LE zajíždí dokonce přímo na letiště.

Přímo na letiště Vás také dovezou autobusy společnosti Tigerexpress vyjíždějící z Ostravy a Bohumína.


Autopůjčovna

Pokud si pro návštěvu Severního Irska vyčleníte více času a ve Vašich plánech bude figurovat nejenom Belfast, tak se rozhodně vyplatí využít zapůjčení auťáku, s jehož pomocí dosáhnete prakticky jakéhokoliv cíle na severu největšího z Britských ostrovů. Nabídku významných světových autopůjčoven jsme pro Vás pak shrnuli právě do naší autopůjčovny. 🙂

Náhled letenky z Berlína do Belfastu za 789 Kč

 

Severní Irsko - Belfast za 789 Kč

Náhled letenky z Katowic do Belfastu za 868 Kč

 

Severní Irsko - Belfast za 789 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)