Severní Irsko – Belfast od 509 Kč
31.7.2017

Severní Irsko - Belfast

O této nabídce

Udělejte si během časného podzimu výlet na sever druhého největšího z Britských ostrovů – do Severního Irska. Do jeho hlavního města Belfastu se můžete vydat během září a října již od 509 Kč na palubě maďarského lowcostového Wizzairu z Katowic. Pokud to však máte do polského Slezska, tak lze využít i dalšího dopravce v podobě Ryanairu a do rodiště fotbalové legendy George Besta se vydat z Berlína za ceny jen o pár stovek vyšší. Severní Irsko Vás uchvátí zelenými přírodními scenériemi a divokým pobřežím Irského moře, do jehož vod poprvé vplul roku 1912 světoznámý Titanik – zkonstruovaný právě v Belfastu.

 • Rezervujte: přímo přes stránky dopravce Wizzair nebo Ryanair
 • Zavazadla: 
  • ​​​​​​​Wizzair: 1 ks menšího příručáku s limity 42 x 32 x 25 cm
  • Ryanair: 1 ks většího příručáku s limity 55 x 40 x 20 cm a 1 ks menšího limitovaného na rozměry 35 x 20 x 20 cm
 • Dostupnost: září a říjen 2017
 • Termíny:
  • z Katowic (Wizzair)
   • 26. – 30. 9. za 631 Kč
   • 30. 9. – 3. 10. za 662 Kč
   • 3. – 7. 10. za 509 Kč
   • 17. – 21. 10. za 509 Kč
  • z Berlína (Ryanair)
   • 14. – 19. 9. za 1 303 Kč
   • 21. – 24. 9. za 1 407 Kč
   • ​​​​​​​21. – 26. 9. za 1 146 Kč
   • 28. 9. – 3. 10. za 1 277 Kč
   • 12. – 17. 10. za 1 433 Kč
 • Tip: uvedené ceny platí pro členy Wizzair Discount Clubu, ostatní si budou muset pár desetikorun připlatit nebo členství zvážit 🙂

Ubytování

Nějaké pěkné zázemí, které Vám poslouží jako prima základna po celou dobu vašeho pobytu se vyplatí hledat na osvědčeném Bookingu anebo lze zkusit srovnavač služeb Trivago. Pokud Vás klasická nabídka neosloví, tak určitě mrkněte i na nabídku na serveru  AirBnB, kde třeba objevíte skrytý poklad ve formě soukromého apartmánu.

Jako budget variantu si můžete zvolit tento pohodový Youth Hostel za 582 Kč/os./noc. O trošku dále od centra pak leží tento skvěle hodnocený hotel, kde Vás vyjde nocleh se snídaní na 931 Kč/os. Přímo v srdci města pak volte tříhvězdový Ibis hotel, který je dnes zlevněný o 34 % a za noc tak zaplatíte 1 309 Kč/os.

Co v Belfastu


Severní Irsko to nejsou jen nekonečné pastviny a všudypřítomné ovce, ikdyž uznáváme, že s motivem tohoto přežvýkavého sudokopytníka se setkáte více než často. Belfast, ležící v zátoce Belfast Lough při ústí řeky Lagan, měl svého času na počátku dvacátého století vůbec největší loděnice na světě a právě v tomto období zde byl postaven i Titanik, jehož muzeum byste neměli rozhodně vynechat. Taktéž jistě zamiřte do Crumlin Road Gaol, což je bývalá věznice z viktoriánského období, jenž svému účelu sloužila až do roku 1996. Dalšími místy, které můžete navštívit je Ulster Museum, tedy muzeum národních sbírek nacházející se u vstupu do krásné Botanické zahrady, nebo HSM Caroline, muzeum námořnictví ležící v již zmíněném přístavu.Pokud Vás zastihnete hlad zamiřte na vyhlášený  a tradiční St. George´s market. Pokud se již bude schylovat k večeru, tak si pro večerní občerstvení a zábavu rozhodně vyberte nějakou restauraci či následně bar v Catherdal Quater. Na atmosféru místních barů jen tak nezapomenete. Pokud se Vám do hlavy nevryje přímo slavný Guiness, tak minimálně typická místní muzika ano. Ve většině zdejších barů hrávají velice často muzikanti naživo, což krásně dotváří prostředí k diskusi či jen poslechu.V okolí Belfastu se tyčí kopce, které posloužily jako předloha pro slavný Swiftův román Gulliverovy cesty. Další nápady a tipy na aktivity nejen v okolí hlavního města naleznete přímo ZDE.

Jak do Berlína

Do německé metropole se z Prahy dostanete velice jednoduše za pomoci autobusových dopravců jako jsou Flixbus nebo Regiojet. Na palubě zelených resp. žlutých autokarů se lze dopravit až přímo na letiště Schönefeld v cenách začínajících kolem 500 Kč za jednosměrnou jízdenku. Postačí jet prvním časně ranním spojem, který v obou dvou případech navazuje na odlet letadla i s lehkou rezervou.

Jak do Katowic

Do Katowic se nejsnáze dostanete osobním automobilem. Ten nechte po dobu svého výletu odstavený na parkovišti č. 2. Týden vychází na 422 Kč a místo si můžete rezervovat online s 5% slevou.

Další možností je využití železniční dopravy, kdy se na palubě žlutočerných vozů Leo Expressu dostanete z Prahy do centra Katowic za 349 Kč/směr. Z centra města se na letiště dostanete airport expressem za 50 minut za cca 160 Kč. Některé spoje LE zajíždí dokonce přímo na letiště.

Přímo na katovické letiště (které není zrovna blízko centra) Vás také dovezou autobusy společnosti Tigerexpress vyjíždějící z Ostravy a Bohumína.


Autopůjčovna

Určitě nechcete celý pobyt strávit jen v Belfastu nebo jeho blízkém okolí. Tudíž se vyplatí půjčit si auťák a a následně po vlastní ose projet celé nevelké Severní Irsko. Širkou nabídku dostupných automobilů naleznete pod jednou střechou v naší autopújčovně.

​​​​​​​Náhled letenky z Katowic do Belfastu za 509 Kč

Severní Irsko - Belfast od 509 Kč

Náhled letenky z Berlína do Belfastu za 1 146 Kč

Severní Irsko - Belfast od 509 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)