Senegal z Vídně za 9 998 Kč
16.2.2017

Senegal z Vídně

O této nabídce

Trochu netradiční, ale o to více zajímavou destinací pro Vaši dovolenou může být západoafrický Senegal. Tím spíše, když nyní nabízí aerolinky z Pyrenejského ostrova – jmenovitě portugalské TAP a španělská Iberia –  tarify s odlety z Vídně za ceny okolo 10 tisíc Kč, přičemž termínů je dostupných opravdu dost. Zážitky nemusíte sbírat jen v kosmopolitním a jistě zajímavém hlavním městě Dakaru a na okolních plážích, ale můžete se vydat objevit tuto krásnou zem i více do vnitrozemí a poznat tak skutečnou příchuť západní Afriky.
  • Rezervace: přímo přes náš vyhledávač
  • Zavazadla: zde jsou dopravci štědří a nabízí 2 ks odbavené bagáže po 23 kg a 1 ks klasického příručáku
  • Dostupnost: prakticky po celý rok 2017 s výjimkou letních prázdnin
  • Termíny:

Ubytování

Jelikož do Dakaru přiletíte večer, tak určitě minimálně první noc zůstaňte ubytovaní ve městě. Jako sympatická a příjemná možnost se jeví tento surfhostel ležící nedaleko od pláže i letiště za 412 Kč/os./noc včetně snídaně. Komfortnější zázemí Vám poskytne takováto pěkná vilka za 968 Kč/os./noc. Po pár dní strávených v Dakaru již volte ubytování dle svého cestovního itineráře.

Další možnosti, kde složit hlavu v Dakaru najdete na oblíbeném Bookingu nebo lze použít srovnavač služeb Trivago. 

Co dělat v Senegalu

Určitě prvních pár dní věnujte hlavnímu městu Dakaru, které narozdíl od jiných afrických metropolí má návštěvníkům rozhodně co nabídnout. Ať již ve formě všude blízkého oceánu, zajímavého Národního muzea, sousoší Monumentu znovuzrození Afriky a dalších památek. Kousek od pobřeží se nachází ostrov Goréé, který je zapsán na seznamu kulturního dědictví Unesco a neslavně proslul jako významné překladiště otroků při cestách ze západní Afriky na druhý břeh Atlantiku. Severovýchodně od Dakaru můžete navštívit jezero Retba jinak přezdívané také Růžové jezero z důvodu zbarvení svých vod do tohoto odstínu, což je způsobeno výskytem jednoho druhu řasy. Jezero je taktéž pod ochranou Unesco, když se svou vysokou salinitou nápadně podobá Mrtvému moři a člověk se bez námahy udrží na jeho hladině. Na březích jezera také až do roku 2008 končila slavná Rallye Dakar.

Senegal však není jen Dakar a jeho okolí. Jedná o oblíbenou destinaci pro milovníky tzv. birdwatchingu neboli pozorování ptactva, když zde žije na 600 rozličných ptačích druhů. Nejznámější destinace vhodné k této aktivitě se nachází na západním pobřeží pod městem Mbour v deltě řek Bandiala, Saloum a Diombos. A celá oblast je označována za vůbec možná tu nejhezčív celé zemi.

Ovšem ptactvo není to jediné ze zástupců fauny, co byste mohli v Senegalu obdivovat. Zajeďte si proto i do národního parku Niokolo Koba na jihovýchodě země a sledujte ve volné přírodě levharty, lvy, hrochy, buvoly a další savce.

Víza

Pro krátkodobé pobyty nepotřebují občané České republiky platná víza. Postačí Vám pouze biometrický pas s platností alespoň 3 měsíce po plánovaném návratu domů.

Pokud byste si rádi udělali výlet do malé Gambie vklíněné mezi severní a jižní část Senegalu, pak budete vízum patrně potřebovat. Byť oficiálně byla vízová povinnost pro české občany zrušena, tak situace je nadále nepřehledná a informace v Evropě a na konkrétním pozemním přechodě se mohou lišit. Proto doporučujeme navštívit stránky gambijské ambasády v Bruselu.

Očkování

Při cestě do Senegalu se není třeba obávat něčeho děsivého. Postačíte si s cestovatelský základem ve formě ochrany proti žloutence typu A i B. V případě, že  Vaše plány budou dobrodružnější povahy, pak je rovněž doporučeníhodné očkování proti žluté zimnici (byť zde není jeho povinnost, jako v jiných afrických zemích) nebo případně vakcína proti břišnímu tyfu.

Náhled letenky z Vídně do Senegalu za 9 998 Kč

Senegal z Vídně za 9 998 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)