Senegal z Vídně, Berlína a Mnichova od 6 994 Kč
14.9.2018

Senegal z Vídně, Berlína a Mnichova

6995

O této nabídce

Po loňských cenových výkyvech, kdy ceny letenek do Senegalu spadly k téměř k hranici 5 tisíc Kč, se jejich cena trochu ustálila a dlouhodobě se pohybuje kolem 8 tisíc Kč. Občas se však podaří vybrané termíny ulovit za cenu výhodnější, a to je právě dnešní situace. Zpáteční letenky z Vídně na západ černého kontinentu pořídíte za pěkných 6 994 Kč. Dostupných je několik termínů především v lednu a únoru. Komu by pak nevyhovoval odlet z Rakouska, ale přesto ho Senegal láká, tak si může vybrat z dalších možností při odletu z Berlína či Mnichova (většinou fungují totožné termíny) přičemž cena letenek vzroste jen nepatrně…A pokud jste v kalendáři nenalezli preferovaný termín? Nevadí, zkuste si ho najít sami v našem vyhledávači. Mnoho dalších termínů je dostupných v cenové relaci kolem výše zmíněných 8 tisíc Kč.

Senegal je ideální destinací pro ty, kteří chtějí skloubit polehávání na pláži za svitu slunečních paprsků a zároveň poznat i místní kulturu či zamířit za poznáním do přírody. Zatím nebyl tolik objeven turisty, což se však postupně bude měnit, a tak se ho vydejte poznat v jeho syrovější podobě. Volíte-li jeden z prvních výletů do subsaharské Afriky, tak se v jeho případě jedná o dobré rozhodnutí, Bonusem pak může být jednoduché naplánování stopoveru v Lisabonu. Tarif umožňuje až pětidenní zastávku v Portugalsku za nulový příplatek! A to se vyplatí!

  • Rezervujte: přímo přes náš vyhledávač
  • Zavazadla:  1 ks příručního zavazadla s limitem 8 kg
  • Dostupnost: říjen 2018 – březen 2019
  • Termíny:
  • ​​​​​​​Tip: Nenaleznete-li preferovaný termín v kalendáři, nezoufejte a vyhledejte si ho ručně v našem vyhledávači. V cenové relaci kolem 8 tisíc je jich k dispozici dostatek.

Co dělat v Senegalu?

V Dakaru byste neměli vynechat návštěvu Monumentu znovuzrození Afriky, který dosahuje větších rozměrů než Socha Svobody v New Yorku. Určitě se také vyplatí jednodenní výlet trajektem na ostrov Goréé, který je zapsán na seznamu kulturního dědictví Unesco a neslavně proslul jako významné překladiště otroků při cestách ze západní Afriky na druhý břeh Atlantiku.  Pokračujte dále na sever od hlavního města až dojedete k jezeru Retba alias Růžovému jezeru. Jeho salinita je vyšší než v případě Mrtvého moře, takže si například přečtěte kapitolu ve své oblíbené knize, zatímco budete nadnášeni na hladině jezera. Právě na jeho březích až do roku 2008 končila slavná Rallye Paříž- Dakar.

Ještě o něco severněji se nachází město Saint – Louis v jeho okolí se to jen hemží zajímavými spoty ke sledování všemožného ptactva čili aktivitě zvané birdwatching.Naopak jižním směrem od Dakaru se nachází tzv. Le Petit Cote s mnoha hotely a místy vhodnými k plážovému lenošení.To ovšem možná nejvyhlášenější senegalské letovisko naleznete zcela na jihu země  a jmenuje se Cap Skirring. A pokud byste rádi navštívili i nějaký národní park a viděli trochu zvěře, tak se vydejte do největšího národního parku Niokolo Koba  a sledujte ve volné přírodě levharty, lvy, hrochy, buvoly a další savce. Výchozím místem pro výlet do NP bude město Tambacounda.

Naprostým kontrastem je poté sever země na hranicích s Mauritánií, kterou z velké části tvoří majestátní řeka Senegal. Zde za zmínku stojí snad jen město Podor s historickou tvrzí. Opravdový nelehký život v oblasti Sahelu pak objevíte podél hranic s Mali ve městech jakou jsou Bakel či Kidira. To je již však již výlet pro dobrodruhy, neboť zde nic silně interesujícího k vidění není.


Ubytování

První den či dva se určitě vyplatí strávit v hlavním městě Senegalu – Dakaru. Parádní zázemí vám nabídne tento pohodový surfhouse s bazénem za 506 Kč/os./noc. Případně se mrkněte na takovýto luxusnější čtyřhvězdový hotel za 705 Kč/os./noc včetně snídaně. Další ubytovací kapacity naleznete na klasickém Bookingu a Hotels.com.

Víza

Občané České republiky víza pro krátkodobé pobyty za účelem turistiky nepotřebují. Jestliže byste rádi navštívili i Gambii (rozprostírající se kolem stejnojmenné řeky), která je do Senegalu doslova vklíněna, tak si na vízum připravte 70 €. To si poté zařídíte přímo na hraničním přechodu.

Náhled letenky z Vídně do Dakaru za 6 994 Kč

Senegal z Vídně, Berlína a Mnichova od 6 994 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)