Senegal – Dakar z Vídně za 5 952 Kč
2.11.2017

Senegal - Dakar z Vídně

5952

O této nabídce

Pokud byste rádi ochutnali netolik profláklou exotiku na africkém kontinentu, zároveň byste se však neradi bezhlavě pouštěli do nějaké džungle, tak je Vám tato nabídka letenek do Senegalu šitá přímo na míru. Vydejte se z Vídně do kosmopolitní metropole Dakaru ležící na nejzápadnějším bodě kontinentální Afriky – Zeleném mysu. Zpáteční letenky jsou nyní dostupné za skvělých 5 952 Kč, přičemž v ceně máte pouze příruční zavazadlo, které Vám však na dobu pobytu pohodlně vystačí. Ostatní servis na palubě nijak okleštěn není, takže se není čeho bát – lety jsou operovány portugalskou aerolinkou TAP. A díky přestupu v Lisabonu si lze v některých termínech naplánovat i delší stopover právě v hlavním portugalském městě a rychle si ho omrknout.

V Dakaru byste neměli vynechat návštěvu Monumentu znovuzrození Afriky, který dosahuje větších rozměrů než Socha Svobody v New Yorku. Určitě se také vyplatí jednodenní výlet trajektem na ostrov Goréé, který je zapsán na seznamu kulturního dědictví Unesco a neslavně proslul jako významné překladiště otroků při cestách ze západní Afriky na druhý břeh Atlantiku.  Pokračujte dále na sever od hlavního města až dojedete k jezeru Retba alias Růžovému jezeru. Jeho salinita je vyšší než v případě Mrtvého moře, takže si například přečtěte kapitolu ve své oblíbené knize, zatímco budete nadnášeni na hladině jezera. Právě na jeho březích až do roku 2008 končila slavná Rallye Paříž- Dakar. Ještě o něco severněji se nachází město Saint – Louis v jeho okolí se to jen hemží zajímavými spoty ke sledování všemožného ptactva čili aktivitě zvané birdwatching.

Naopak jižním směrem od Dakaru se nachází tzv. Le Petit Cote s mnoha hotely a místy vhodnými k plážovému lenošení.To ovšem možná nejvyhlášenější senegalské letovisko naleznete zcela na jihu země  a jmenuje se Cap Skirring. A pokud byste rádi navštívili i nějaký národní park a viděli trochu zvěře, tak se vydejte do největšího národního parku Niokolo Koba  a sledujte ve volné přírodě levharty, lvy, hrochy, buvoly a další savce. Výchozím místem pro výlet do NP bude město Tambacounda.

Naprostým kontrastem je poté sever země na hranicích s Mauritánií, kterou z velké části tvoří majestátní řeka Senegal. Zde za zmínku stojí snad jen město Podor s historickou tvrzí. Opravdový nelehký život v oblasti Sahelu pak objevíte podél hranic s Mali ve městech jakou jsou Bakel či Kidira. To je již však již výlet pro dobrodruhy, neboť zde nic silně interesujícího bohužel není.

Ubytování

Z vlastní zkušenosti můžeme jedině doporučit tento sympatický surfhostel nedaleko Zeleného mysu za 585 Kč/os./noc. Více luxusnější zázemí pak nabídne tento čtyřhvězdový hotel za 1 061 Kč/os./noc.

Víza

Občané České republiky víza pro krátkodobé pobyty za účelem turistiky nepotřebují. Jestliže byste rádi navštívili i Gambii (rozprostírající se kolem stejnojmenné řeky), která je do Senegalu doslova vklíněna, tak si však připravte 70 € na vízum. To si poté zařídíte přímo na hraničním přechodu.

Počasí

V Senegalu Vám téměř po celou dobu pobytu čeká jen pořádný sluneční svit a teploty mezi 25 °C a 30 °C. Takže do báglu hoďte kromě plavek a triček maximálně jednu mikinu či lehké kalhoty jako ochranu proti večerním nájezdům krvechtivých komárů. Vody Atlantského oceánu budou v dubnu pěkně osvěžující neboť v tomto období mívají teplotu ca 21°C, zatímco v červnu již vystoupají na 26 °C a to bude jiné kafe.

Náhled letenky z Vídně do Dakaru za 5 952 Kč

Senegal - Dakar z Vídně za 5 952 Kč

guest
8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Tereza

Můžu se zeptat, na kolik vyjde tak povinné očkování?
Děkuju!

Antonin

Ahoj Terko,

povinné očkování není žádné. Pouze pokud bys plánovala větší trip po okolních zemích, tak si Ti při návratu bude hodit žlutá zimnice (cca 1 300 Kč). My máme takový cestovatelský základ ŽZ + žloutenky A i B ( 1500 – 2 000 Kč každá). Břišní tyfus ( ca 900 Kč) či cholera (ca 1 400 Kč) nejsou potřeba…

Senegal je ale vcelku civilizovaná země (na africké poměry), tam se není čeho bát! 🙂

Tonda

Tereza

Super, děkuju, už jsme to koupili, tak dáme Senegal 🙂

Jakub

Prosim, odkud je ta informace o vizu do Gambie?
Ja mam osobni zkusenost bez viza z letiste v Banjulu i na hranicnim prechodu zpet z Casamance do Gambie v roce 2015.
Predem diky

Antonin

Ahoj Kubo,

informace je na základě vlastní zkušenosti – 14 dní zpět. Hraniční přechod Seleti – Jiboro, nakonec jsme to usmlouvali na 40 €. Nicméně úředníci se ohánějí výnosem, kde je napsáno 70 €. Posléze jsme to konzultovali na ambasádě v Dakaru, kde jsme volili – ani tam neměli aktuální přesné info, čili po nástupu nového prezidenta trochu chaos…

Tonda

Jakub S.

Ahoj vsem,
zacatkem dubna vyzkouseno ze severu pres prechod Karang ze Senegalu do Gambie. Pro Cechy bez viza udajne od unora 2018. Bohuzel lide z jinych zemi EU (F, E, PT, HU, etc.) musi zaplatit gambijske vizum na miste za 50 euro nebo mozna smlouvat na mene.
S pozdravem.

Tera

Je mozne prestup za hodinu stihnout? Pri mensim zpozdeni z vidne asi tezko, ne? Diky

Antonin

Dobrý den, Tero,

transit v Lisabonu je otázka pár minut doslova. Naposledy jsme přestup stihli za ca 12 minut. Když bude mít éro sekeru, rovnou Vás nasměrují na gate – ale hlavně přestup máte v tomto případě garantovaný. Tady se není čeho obávat. 🙂

Tonda

Už ti letenky nikdo nevyfoukne

Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)