Senegal – Dakar z Berlína za 6 998 Kč
18.4.2018

Senegal - Dakar z Berlína

6998

O této nabídce

Hledáte-li na následující letní měsíce pěkný výlet do exotické země, která není až tolik přesycena turisty, a zároveň máte rádi sluneční paprsky a relax na plážích, tak je Senegal destinace přesně pro vás. Zpáteční letenky z německého Berlína jsou do kosmopolitního Dakaru k mání za 6 998 Kč (pozor, leteční nadšenci zbystří neb přiletíte na zbrusu nové letiště Blaise Diagneho, které bylo otevřeno teprve v loňském prosinci). K dispozici jsou termíny od května do srpna, přičemž největší výběr je v červnu – tou dobou se už můžete těšit i na vyhřáté vody Atlantského oceánu. V základní ceně je pouze příruční zavazadlo, ale jinak vás na palubě portugalských aerolinek TAP čeká standardní servis. Ve zpátečním směru na vás čeká i delší stopover (bez nutnosti nocovat) v Lisabonu, který bude jistě příjemným zpestřením na závěr cesty. Samozřejmě si ho lze libovolně protáhnout až na 5 dní – za předpokladu, že byste rádi spojili zevrubné poznání dvou destinací..

V Dakaru byste neměli vynechat návštěvu Monumentu znovuzrození Afriky, který dosahuje větších rozměrů než Socha Svobody v New Yorku. Určitě se také vyplatí jednodenní výlet trajektem na ostrov Goréé, který je zapsán na seznamu kulturního dědictví Unesco a neslavně proslul jako významné překladiště otroků při cestách ze západní Afriky na druhý břeh Atlantiku.  Pokračujte dále na sever od hlavního města až dojedete k jezeru Retba alias Růžovému jezeru. Jeho salinita je vyšší než v případě Mrtvého moře, takže si například přečtěte kapitolu ve své oblíbené knize, zatímco budete nadnášeni na hladině jezera. Právě na jeho březích až do roku 2008 končila slavná Rallye Paříž- Dakar. Ještě o něco severněji se nachází město Saint – Louis v jeho okolí se to jen hemží zajímavými spoty ke sledování všemožného ptactva čili aktivitě zvané birdwatching.

Naopak jižním směrem od Dakaru se nachází tzv. Le Petit Cote s mnoha hotely a místy vhodnými k plážovému lenošení.To ovšem možná nejvyhlášenější senegalské letovisko naleznete zcela na jihu země  a jmenuje se Cap Skirring. A pokud byste rádi navštívili i nějaký národní park a viděli trochu zvěře, tak se vydejte do největšího národního parku Niokolo Koba  a sledujte ve volné přírodě levharty, lvy, hrochy, buvoly a další savce. Výchozím místem pro výlet do NP bude město Tambacounda.

Naprostým kontrastem je poté sever země na hranicích s Mauritánií, kterou z velké části tvoří majestátní řeka Senegal. Zde za zmínku stojí snad jen město Podor s historickou tvrzí. Opravdový nelehký život v oblasti Sahelu pak objevíte podél hranic s Mali ve městech jakou jsou Bakel či Kidira. To je již však již výlet pro dobrodruhy, neboť zde nic silně interesujícího bohužel není.

Ubytování

Přímo v Dakaru určitě můžeme doporučit tento pohodový surfhouse s bazénem za 579 Kč/os./noc se snídaní v ceně anebo dejte šanci tomuto pěknému hotelu za 810 Kč /os./noc. Další nabídky na vás čekají na osvědčeném Bookingu nebo srovnavači služeb Trivago.

Víza

Občané České republiky víza pro krátkodobé pobyty za účelem turistiky nepotřebují. Jestliže byste rádi navštívili i Gambii (rozprostírající se kolem stejnojmenné řeky), která je do Senegalu doslova vklíněna, tak si však připravte 70 € na vízum. To si poté zařídíte přímo na hraničním přechodu.

Jak do Berlína

Nejsnazší spojení mezi Prahou a Berlínem se nabízí v podobě využití některého z četných spojů společností Regiojet nebo Flixbus. Na této trase operuje ještě například Eurolines, jen má nižší frekvenci jízd. Ceny za jednosměrnou jízdenku do centra začínají na 390 Kč. Alternativně by šlo využít i vlakového spojení Českých drah (jízda vlakem bude jistě příjemnější).

Z centra německé metropole na letiště Tegel dostanete jednoduše autobusy městské hromadné dopravy na linkách 109 a 128 anebo Expressbusem s označením X9. Letiště se nachází v tarfiní zóně B, tudíž Vám postačí jízdenka za 2,8 €.

Náhled letenky z Berlína do Dakaru za 6 998 Kč


Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)