Šanghaj včetně Dubaje z Mnichova za 10 536 Kč
2.12.2016

Šanghaj včetně Dubaje z Mnichova

O této nabídce

Vydejte se poznat pulsující metropoli východní Číny – Šanghaj a cestou zpět se ještě zastavte na rychlý exkurs v Dubaji. To vše můžete absolvovat s luxusními aerolinkami Emirates ještě před samotnými Vánoci za velmi pěkných 10 536 Kč s odletem z dobře dostupného Mnichova. Nadělte si nebo někomu předčasný vánoční dárek a vyražte vstříc dobrodružství!

  • Rezervujte: přímo v našem vyhledávači
  • Zavazadla: 1 ks odbaveného s váhovým limitem 20 kg a 1 ks příručního
  • Dostupnost: prosinec 2016 a leden 2017
  • Termíny:
    • 13. (MUC – PVG) -> 19. (PVG – DXB) -> 21. 12. 2016 (DXB – MUC)  za 10 536 Kč >> REZERVUJ ZDE
    • 3. -> 9. -> 11. 1. 2017 za 11 921 Kč >> REZERVUJ ZDE
    • 10. -> 16. -> 18. 1. 2017 za 11 921 Kč >> REZERVUJ ZDE 

Ubytování

Zajímavé ubytovací možnosti naleznete klasicky na stránkách Booking. Nicméně můžete se mrknout i na některé naše tipy. 🙂

V největším čínském městě  se ubytujte třeba v tomto pěkném tříhvězdovém hotelu v srdci města za 1 293 Kč/os./noc. Hledáte-li spíše levnější variantu, tak zkuste využít tyto sympatické apartmány za 477 Kč/os./noc, které jsou však trošku vzdáleny samotnému centru. 

V metropoli Spojených Arabských Emirátů se zdržíte prakticky jen jeden den, takže platit za ubytování asi není úplně nutné. Večer si dáte pořádné kafe anebo si na pár hodin můžete po vyčerpávajícím exkursu města zdřímnout na letišti.

Víza

Pro návštěvu ČLR ve zmíněném termínu budete potřebovat vízum, jelikož se na Vás již nevztahuje 72-hodinová tranzitní možnost na bezplatná víza. Více podrobností o vízové politice Číny naleznete na stránkách jejich ambasády. Razítko do pasu Vás bude stát 60 € a na vyřízení má ambasáda 4 pracovní dny.

Na prohlídku Dubaje se již obejdete bez potřeby jakéhokoliv dalšího zařizování. Neb pro občany ČR neplatí vízová povinnost.

Jak do Mnichova?

Do centra bavorské spolkové země se v úterý 13. prosince dostanete z Prahy nejlépe s autobusovou společností Eurolines, kdy Vás jednosměrná jízdenka bude stát 450 Kč a dovezou Vás až přímo na letiště. Před cestou zpět se po ranním příletu podívejte ještě do centra Mnichova a pak využijte žlutý autobus Student Agency s odjezdem v 16 hod za hezkých 290 Kč.

Co vidět v Dubaji?

V Dubaji se to doslova hemží nejdražšími a největšími projekty na světě vůbec. Naleznete zde mnoho mrakodrapů, jimž dominuje nejvyšší budova světa Burj Khalifa. Dubaj se však rozrůstá i do moře, kde vznikl nespočet umělých ostrovů, z nichž nejvíce zaujmou Palm Islands (jak jejich název napovídá jedná se o ostrvy ve tvaru palem). Dalším ojedinělým souostrovím je The World neboli Svět, což je shluk ostrovů vytvářející mapu světa.

Mezi další zajímavosti se řadí Dubai Fort, původně pevnost v níž dnes sídlí Dubai Museum s bohatou expozicí vztahující se k nejrůznějším odvětvím spjatým s místem. Vynechat byste neměli ani čtvrť Bastakia Quarter s museum námořního obchodu nebo čtvrť Deira s historickými tržnicemi zaměřenými na zlato a šperky, koření, přírodní parfémy a textilní a řemeslný trh. Nechybí zde ani vždy velmi živý Rybí trh.

Dubaj si přisvojila také označení „město superlativ“. Kromě nejvyšší budovy světa, kterou mimo jiné obsluhují výtahy české výroby (nejvýše položené svého druhu), zde objevíte i nejdelší vlakový systém neřízený lidským faktorem (místní metro), největší obchodní centrum s největší cukrárnou světa (Dubai Mall) anebo nejluxusnější hotel světa (Burj Al Arab). Překvapit by Vás neměly ani klimatizované autobusové zastávky nebo možnost si zalyžovat na kryté sjezdovce. A pokud byste rádi zkusili méně tradiční povrch pro ski či prkno, tak na dunách za městem doporučujeme vyzkoušet sandboarding neboli sjíždění písečných dun. 🙂

Co vidět v Šanghaji?

Šanghaj je nejlinatější čínské město, pulsující hospodářské centrum země a místní přístav je největším kontejnerovým svého druhu na světě. Šanghaj sice nedisponuje historickými památkami, ale vše dohání moderní architekturou nejen ve čtvrti Chuang-pchu s nábřežím zvaným Bund. Na protějším břehu se vyjímá druhá nejvyšší budova na světě  – 632 m vysoká Shanghai Tower. Navštívit lze jistě také Šanghajské muzeum na Náměstí Lidu s velkými sbírkami uměleckohistorickými sbírkami nebo budhistický chrám Ťing-an.

Pokud Vás urbánní oblast a davy lidí doslova omrzí, můžete se jí pokusit uniknout k břehům krásného jezera Taihu. V jeho blízkosti se tyčí majestátní vrcholky zarostlých vápencových skalisek. Do blízkosti jezera se dostanete ze Šanghaje nejlépe po železnici za využití místní velmi husté sítě.

Počasí

Zatímco v Šanghaji by se teploty dle předpovědi měly v půlce prosince pohybovat kolem 13°C, tak v Dubaji se pak již ohřejete daleko více. Rozmezí mezi 20°a 25°C vypadá velmi příjemně a teploty vody v Zálivu o 23°C vybídne i ke koupání.

Náhled letenky za 10 536 Kč

Šanghaj včetně Dubaje z Mnichova za 10 536 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)