Safari v Tanzanii + Zanzibar z Vídně za 11 834 Kč
19.3.2018

Safari v Tanzanii + Zanzibar z Vídně

11834

O této nabídce

Pěkný jarní výlet lze poskládat v rámci tarifů Turkish Airlines. Díky open-jaw letenkám z Vídně do Tanzanie se nám poštěstí prozkoumat vše zajímavé, co tato krásná země turistům nabízí. Z vídeňského letiště Schwechat se v rámci první části cesty dostanete na sever země pod majestátní vrcholky masivu Kilimandžára, zatímco vracet zpět se budeme z čarokrásného ostrova Zanzibar. Zpáteční letenky pořídíte na dostatek termínů během dubna a května za pěkných 11 834 Kč. Alternativně se lze na cestu vydat až v červnu, kdy to půjde jen o pár stovek dráže na palubě Ethiopian Airlines.

Výchozím bodem pro výlety na severu země se bezpochyby stane město Arusha. Odtud se určitě musíte vydat na safari. Tradičně hojné stavy zvěře objevíte v kráteru vyhaslého vulkánu Ngorongoro a v národním parku Serengeti. Další nezapomenutelné zážitky a setkání se lvy, slony, žirafami atd. zažijete v parcích Lake Manyara a Tarangire. Kdo je však dobrodružnější povahy a rád leze po horách, tak ho určitě nenechá vklidu masiv Kilimandžára. Z Arushy se proto přesune do Machame či Marangu, odkud se začínají klikatit aktuálně nejpopulárnější cesty směrem k výšinám. Na vulkánu Kibo se nachází vůbec nejvyšší bod celé Afriky – Uhuru (5 895 m. n. m.).

Pro přesun do hlavního města Tanzanie – Dar Es Salaamu využijete lokální aerolinku s příznačným názvem Fast Jet. Na příkladový termín pořídíte přískok v podobě hodinového letu za 1 186 Kč >> REZERVUJ ZDE. V samotném Salaamu se nemusíte nikterak dlouho zdržovat a vypravíme se vstříc zaslouženému odpočinku na Zanzibar. Doporučujeme využít trajektu společnosti AzamMarine za 35 USD / směr (jezdí 4 x denně). A na samotném Zanzibaru na Vás čekají nekonečné bílé pláže s průzračnými vodami Indického oceánu. Určitě se vydejte místními dala-dala busy na sever ostrova, kde se nachází letovisko Nungwi nebo naopak na jihovýchod do Paje. Na prohlídku jistě stojí i samotný Stone Town anebo národní park Jozani.

Ubytování

Nejbližší velké město poblíž příletového letiště je Arusha. Ta je taktéž základnou pro výlety na safari. My bychom si dze vybrali tuto jednoduchou lodge za 415 Kč/os./noc anebo tento pěkný čtyřhvězdový apartmán za stejnou cenu – 415 Kč/os./noc. Po přesunu na ostrov Zanzibar složte hlavu v tomto pohodovém hostelu v centru Stone Townu za 280 Kč/os./noc. Přímo v letovisku Nungwi na severu ostrova pak doporučíme tento prima apartmán za 537 Kč/os./noc. Další nabídky na Vás čekají na osvědčeném Bookingu nebo využijte služeb srovnavače Trivago.

Víza

Pro české občany bohužel platí při cestách do Tanzanie vízová povinnost. Potřebné štemply do pasu si vyřídíte na nejbližším zastupitelském úřadě v Berlíně anebo by neměl být problém ho získat při příletu na letiště Kilimandžáro. Poplatek za něj činí 50 USD.

Jak do Vídně

Nejsnazší cesta do Vídně je z Prahy i Brna s autobusovými dopravci RegioJet Flixbus. Jednosměrné jízdenky z Prahy začínají na 299 Kč, zatímco z Brna pak na 200 Kč. Z centra města se pak na letiště dostanete například pohodlně rychlodráhou S7 odjíždějící z Florisdorfu. Zakoupit si musíte dvě jízdenky (vnitroměstskou) za 1,70€ a druhou pro vnější oblast města za 2,20€). Do rakouské metropole se snadno dostanete i po kolejích. České dráhy Vás tam dovezou za 362 Kč, když si jízdenku zakoupíte s předstihem. Zatímco jízdenky konkurenčního RegioJetu začínají na 375 Kč.

Pokud preferujete přímou cestu na letiště bez zastávky v centru Vídně, tak i to je možné. Žluté autobusy Vás zavezou až přímo na letiště Schwechat z Prahy za 590 Kč, zatímco z Brna za 340 Kč.

Náhled letenky z Vídně do Tanzánie za 11 834 Kč

Safari v Tanzanii + Zanzibar z Vídně za 11 834 Kč

 

Náhled přískoku z Kilimandžára do Dar Es Salaamu za 1 186 Kč

Safari v Tanzanii + Zanzibar z Vídně za 11 834 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)