Ryanair + Wizzair: změna pravidel přepravy příručních zavazadel
24.8.2018

Ryanair + Wizzair: změna pravidel přepravy příručních zavazadel

O této nabídce

Wizzair: „Ryanaire, když skočíš z okna, tak já skočím taky. Když změníš pravidla přepravy, tak já je změním taky!“

Včera RYANAIR zvěřejnil změnu pravidel pro přepravu příručních zavazadel na svých linkách a rozhodně tak neudělal radost asi žádnému z cestujících.

Pokud nyní poletíte na dovolenou s Ryanairem, můžete si s sebou vzít na palubu pouze zavazadlo o velikosti 40 x 25 x 20 cm. Odbavené zavazadlo do 10 kg je pak možné si koupit za 8 € při online koupi letenky, později pak za něj zapaltíte 10 €. Dalším řešením je pak si připlatit Priority Boarding, kde se počet a velikost zavazadel naštěstí nemění (tzn. 1 x zavazadlo 55 x 40 x 20 cm +  1 malou kabelku máte stále v ceně).

Tyto pravidla platí pro letenky nakoupené po 1. 9. 2018. Všichni, co si nakoupili letenky s Ryanairem před tímto datem a letí až po 1. 11. 2018, si mohou dokoupit odbavené zavazadlo nebo si připlatit za Priority Boarding. Mohou ale také celou rezervaci zrušit.

O den později, tedy dnes, na tuto změnu pravidel reaguje WIZZAIR a zavádí také změnu v přepravě příručních zavazadel – na palubu letadla si s sebou můžete (jako normální smrtelník bez příplatku WIZZ Priority) vzít pouze 1 zavazadlo o maximální velikosti 40 x 30 x  18 cm. Pokud máte zavazadlo v rozmezí velikostí 40 x 30 x  18 cm a 55 x 40 x 23 cm, můžete si ZDARMA odbavit zavazadlo na odbavovací přepážce. Je dobré si velikost zavazadla zkontrolovat, jelikož vás pak v gateu (pokud budou kontrolovat velikost zavazadel) mohou zkásnout o nějakou tu korunu.

I zde si zase můžete připlatit za WIZZ Priority, kde nadále zůstávají stejná pravidla (tzn. 1 x zavazadlo 55 x 40 x 23 cm +  menší zavazadlo 40 x 30 x 18 cm).

Začínáme se trošku bát, s čím přijdou příště? Toalety za poplatek? Vzduch za příplatek? Nebo snad vyrvou sedačky a bude se lítat „na stojáka“? 🙁


guest
16 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Lubomír

Priority boarding znamená u Wizzairu, že leckde jen nastoupíte první do autobusu a tím veškeré priority končí. Osobně už s touto společností létat nebudu – lety jsou často zpožděné, komfort žádný a při započtení všech poplatků není cena o tolik odlišná od běžných zavedených aerolinek.

Jarda

Příště Vás přetáhnou pořádným čaganem. Jdou cestou skrytého zdražování. Zatím mají strach zvedat cenu letenky, tak zdraží vše kolem. Ale, jak roste cena ropy, tak poroste i cena letenek. Až za pár let přijde globální recese, půjdou dolů i ceny.

nekdo

Koukala jsem na stránky ryanairu a trochu bych článek upřesnila. Podstata se ale nějak zásadně nemění. Uvedené rozměry (40 x 25 x 20 cm) se týkají malého příručního free zavazadla , které se tudíž zvětšilo. Větší příruční zavazadlo má stále stejné rozměry (55cm x 40cm x 20cm), ale je zpoplatněno. Buď je možné zapokoupit „Priority & 2 Cabin Bags“ od 6E (pro které se podmínky nezměnili, pouze se zvětšilo malé příruční zavazadlo) a nebo si za 8/10E zaplatit „10kg Check-in Bag“. Změna platí pro lety po 1. listopadu. Více zde https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/faq-overview/Baggage#0-0

Johnny998

Takže ale v porovnání vychází Wizzair lépe, že? Jen s tím, že ten větší „kufr“ se bude muset odbavit.

c

Nevíte jaké budou max rozměry toho odbaveného 10kg kufru za 8 eur?

zzzz

takže když si koupím letenky před 1.9. a i poletím před 1.11. mám to ještě jako doted? s kufříkem?

Ondřej

Já mám letenky koupeny v červenci a odlet konec listopadu, tak to jsem zvědavý, kde ten kufr nakonec skončí 🙂

Roman

V čem je změna u Wizzair o tolik k horšímu? Vždy bylo pouze jedno zavazadlo a nyní si může člověk zdarma vzít i druhé! Akorát nepůjde na palubu. A od kdy to má platit?

Adéla

Zdravím,
u toho Wizzairu platí změna od kdy? Stejně jako u Ryanairu?
Díky

Adéla

Zdravím ještě jednou,
když letím s wizzairem a mám na boarding passu příruční zavazadlo 55x40x23 (čili podle staré politiky) ale no priority, mám tomu opravdu věřit? Je to tutovka, že mi ho vezmou na palubu?
Díky

Už ti letenky nikdo nevyfoukne

Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)