Ryanair + Wizzair: změna pravidel přepravy příručních zavazadel
24.8.2018

Ryanair + Wizzair: změna pravidel přepravy příručních zavazadel

O této nabídce

Wizzair: „Ryanaire, když skočíš z okna, tak já skočím taky. Když změníš pravidla přepravy, tak já je změním taky!“

Včera RYANAIR zvěřejnil změnu pravidel pro přepravu příručních zavazadel na svých linkách a rozhodně tak neudělal radost asi žádnému z cestujících.

Pokud nyní poletíte na dovolenou s Ryanairem, můžete si s sebou vzít na palubu pouze zavazadlo o velikosti 40 x 25 x 20 cm. Odbavené zavazadlo do 10 kg je pak možné si koupit za 8 € při online koupi letenky, později pak za něj zapaltíte 10 €. Dalším řešením je pak si připlatit Priority Boarding, kde se počet a velikost zavazadel naštěstí nemění (tzn. 1 x zavazadlo 55 x 40 x 20 cm +  1 malou kabelku máte stále v ceně).

Tyto pravidla platí pro letenky nakoupené po 1. 9. 2018. Všichni, co si nakoupili letenky s Ryanairem před tímto datem a letí až po 1. 11. 2018, si mohou dokoupit odbavené zavazadlo nebo si připlatit za Priority Boarding. Mohou ale také celou rezervaci zrušit.

O den později, tedy dnes, na tuto změnu pravidel reaguje WIZZAIR a zavádí také změnu v přepravě příručních zavazadel – na palubu letadla si s sebou můžete (jako normální smrtelník bez příplatku WIZZ Priority) vzít pouze 1 zavazadlo o maximální velikosti 40 x 30 x  18 cm. Pokud máte zavazadlo v rozmezí velikostí 40 x 30 x  18 cm a 55 x 40 x 23 cm, můžete si ZDARMA odbavit zavazadlo na odbavovací přepážce. Je dobré si velikost zavazadla zkontrolovat, jelikož vás pak v gateu (pokud budou kontrolovat velikost zavazadel) mohou zkásnout o nějakou tu korunu.

I zde si zase můžete připlatit za WIZZ Priority, kde nadále zůstávají stejná pravidla (tzn. 1 x zavazadlo 55 x 40 x 23 cm +  menší zavazadlo 40 x 30 x 18 cm).

Začínáme se trošku bát, s čím přijdou příště? Toalety za poplatek? Vzduch za příplatek? Nebo snad vyrvou sedačky a bude se lítat „na stojáka“? 🙁


guest
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Adéla

Zdravím,
u toho Wizzairu platí změna od kdy? Stejně jako u Ryanairu?
Díky

Adéla

Zdravím ještě jednou,
když letím s wizzairem a mám na boarding passu příruční zavazadlo 55x40x23 (čili podle staré politiky) ale no priority, mám tomu opravdu věřit? Je to tutovka, že mi ho vezmou na palubu?
Díky

Roman

V čem je změna u Wizzair o tolik k horšímu? Vždy bylo pouze jedno zavazadlo a nyní si může člověk zdarma vzít i druhé! Akorát nepůjde na palubu. A od kdy to má platit?

zzzz

takže když si koupím letenky před 1.9. a i poletím před 1.11. mám to ještě jako doted? s kufříkem?

Ondřej

Já mám letenky koupeny v červenci a odlet konec listopadu, tak to jsem zvědavý, kde ten kufr nakonec skončí 🙂

c

Nevíte jaké budou max rozměry toho odbaveného 10kg kufru za 8 eur?

Johnny998

Takže ale v porovnání vychází Wizzair lépe, že? Jen s tím, že ten větší „kufr“ se bude muset odbavit.

nekdo

Koukala jsem na stránky ryanairu a trochu bych článek upřesnila. Podstata se ale nějak zásadně nemění. Uvedené rozměry (40 x 25 x 20 cm) se týkají malého příručního free zavazadla , které se tudíž zvětšilo. Větší příruční zavazadlo má stále stejné rozměry (55cm x 40cm x 20cm), ale je zpoplatněno. Buď je možné zapokoupit „Priority & 2 Cabin Bags“ od 6E (pro které se podmínky nezměnili, pouze se zvětšilo malé příruční zavazadlo) a nebo si za 8/10E zaplatit „10kg Check-in Bag“. Změna platí pro lety po 1. listopadu. Více zde https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/faq-overview/Baggage#0-0

Jarda

Příště Vás přetáhnou pořádným čaganem. Jdou cestou skrytého zdražování. Zatím mají strach zvedat cenu letenky, tak zdraží vše kolem. Ale, jak roste cena ropy, tak poroste i cena letenek. Až za pár let přijde globální recese, půjdou dolů i ceny.

Lubomír

Priority boarding znamená u Wizzairu, že leckde jen nastoupíte první do autobusu a tím veškeré priority končí. Osobně už s touto společností létat nebudu – lety jsou často zpožděné, komfort žádný a při započtení všech poplatků není cena o tolik odlišná od běžných zavedených aerolinek.

Už ti letenky nikdo nevyfoukne

Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)