Ryanair + Wizzair: změna pravidel přepravy příručních zavazadel
24.8.2018

Ryanair + Wizzair: změna pravidel přepravy příručních zavazadel

O této nabídce

Wizzair: „Ryanaire, když skočíš z okna, tak já skočím taky. Když změníš pravidla přepravy, tak já je změním taky!“

Včera RYANAIR zvěřejnil změnu pravidel pro přepravu příručních zavazadel na svých linkách a rozhodně tak neudělal radost asi žádnému z cestujících.

Pokud nyní poletíte na dovolenou s Ryanairem, můžete si s sebou vzít na palubu pouze zavazadlo o velikosti 40 x 25 x 20 cm. Odbavené zavazadlo do 10 kg je pak možné si koupit za 8 € při online koupi letenky, později pak za něj zapaltíte 10 €. Dalším řešením je pak si připlatit Priority Boarding, kde se počet a velikost zavazadel naštěstí nemění (tzn. 1 x zavazadlo 55 x 40 x 20 cm +  1 malou kabelku máte stále v ceně).

Tyto pravidla platí pro letenky nakoupené po 1. 9. 2018. Všichni, co si nakoupili letenky s Ryanairem před tímto datem a letí až po 1. 11. 2018, si mohou dokoupit odbavené zavazadlo nebo si připlatit za Priority Boarding. Mohou ale také celou rezervaci zrušit.

O den později, tedy dnes, na tuto změnu pravidel reaguje WIZZAIR a zavádí také změnu v přepravě příručních zavazadel – na palubu letadla si s sebou můžete (jako normální smrtelník bez příplatku WIZZ Priority) vzít pouze 1 zavazadlo o maximální velikosti 40 x 30 x  18 cm. Pokud máte zavazadlo v rozmezí velikostí 40 x 30 x  18 cm a 55 x 40 x 23 cm, můžete si ZDARMA odbavit zavazadlo na odbavovací přepážce. Je dobré si velikost zavazadla zkontrolovat, jelikož vás pak v gateu (pokud budou kontrolovat velikost zavazadel) mohou zkásnout o nějakou tu korunu.

I zde si zase můžete připlatit za WIZZ Priority, kde nadále zůstávají stejná pravidla (tzn. 1 x zavazadlo 55 x 40 x 23 cm +  menší zavazadlo 40 x 30 x 18 cm).

Začínáme se trošku bát, s čím přijdou příště? Toalety za poplatek? Vzduch za příplatek? Nebo snad vyrvou sedačky a bude se lítat „na stojáka“? 🙁


Subscribe
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)