Ryanair mění podmínky u zavazadel
6.9.2017

Ryanair mění podmínky u zavazadel

O této nabídce

Není to tak dávno, co Ryanair povolil ke klasickému zavazadlu k odbavení ještě jednu menší tašku o rozměrech 35 x 20 x 20 cm, kterou jste si mohli vzít také na palubu. Od 1. 11. si klasické zavazadlo k odbavení můžete vzít jen v případě, že si zakoupíte některý z dražších tarifů (Plus, Flexi plus a Family Plus) a nebo si přikoupíte k letence priority boarding od 5 EUR/os/let. Pokud si to nepřikoupíte, klasické kabinové zavazadlo vám zdarma na bráně odbaví a najdete ho na příletovém letišti u odbavených zavazadel. To už se děje nyní hlavně u letů, které jsou hodně plné. Pro běžné cestovatele, kteří létají co nejlevněji tedy platí to, že si nově můžete vzít jen malé kabinové zavazadlo palubu, klasické kabinové bude odbaveno na bráně zdarma.

Kromě téhle změny Ryanair ještě zvyšuje základní váhu pro zavazadlo k odbavení z 15 kg na 20 kg a snižuje jeho cenu z 35 na 25 EUR. Otázkou je, jestli se snížení ceny projeví i v hlavní sezóně.

Ryanair se tím snaží vyřešit problém s dobou otočky na letišti, cestovatelé se naučili cestovat s dvěma kabinovými zavazadly a ne všechna se vešla na palubu letadla. Časem uvidíme, jestli se odbavovat budou úplně všechna klasická kabinová zavazadla nebo se to bude týkat jen letů, které jsou hodně natřískané.


guest
9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
vendy

Dobrý den,
Kamarádka zrušila dovolenou ale letenku si zaplatila je možné vzít na tu její letenku kufr i když nepojede? Děkuji

Ljuba

Dobrý den,
před měsíce jsme zakoupili s přítelkyní let z Pardubic do Londýna na polovinu listopadu. Přítelkyně má přikoupené 15kg zavazadlo pod palubu. Celkově plánujeme vzít si 1 velký kufr, 1 kabinový kufr, 1 batoh standardní velikosti a 1 kabelku. Vezmou nám vše krom velkého kufru na palubu zdarma? Budeme moci uložit do kufru zdarma 20kg, když je od listopadu tato hranice?
Díky moc.

Marek

Ahoj,

mohl bych poprosit o upřesnění? Znamená to tedy, že stále máme nárok na 2 ks zavazadla, na palubu je ale možné vzít pouze to menší a větší se automaticky odbavuje? Tzn. výsledkem této změny je, že mám miniaturní palubní a větší (i když pořád malé) odbavené, do kterého budu moci nyní dát nože a podobné věci, které doteď se mnou Ryanairem cestovat nemohly, pokud jsem neměl zakoupené odbavené zavazadlo?

Díky za odpověď M.

Marek

Díky za odpověď, trochu to ve mě vzbudilo naději, tak zas nic 🙂

Milan

Tak si hold za 700 doplatis odbavenej kufr a můžeš si vézt nožů kolik chceš ty vtipe

Už ti letenky nikdo nevyfoukne

Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)