Ryanair mění podmínky u zavazadel
6.9.2017

Ryanair mění podmínky u zavazadel

O této nabídce

Není to tak dávno, co Ryanair povolil ke klasickému zavazadlu k odbavení ještě jednu menší tašku o rozměrech 35 x 20 x 20 cm, kterou jste si mohli vzít také na palubu. Od 1. 11. si klasické zavazadlo k odbavení můžete vzít jen v případě, že si zakoupíte některý z dražších tarifů (Plus, Flexi plus a Family Plus) a nebo si přikoupíte k letence priority boarding od 5 EUR/os/let. Pokud si to nepřikoupíte, klasické kabinové zavazadlo vám zdarma na bráně odbaví a najdete ho na příletovém letišti u odbavených zavazadel. To už se děje nyní hlavně u letů, které jsou hodně plné. Pro běžné cestovatele, kteří létají co nejlevněji tedy platí to, že si nově můžete vzít jen malé kabinové zavazadlo palubu, klasické kabinové bude odbaveno na bráně zdarma.

Kromě téhle změny Ryanair ještě zvyšuje základní váhu pro zavazadlo k odbavení z 15 kg na 20 kg a snižuje jeho cenu z 35 na 25 EUR. Otázkou je, jestli se snížení ceny projeví i v hlavní sezóně.

Ryanair se tím snaží vyřešit problém s dobou otočky na letišti, cestovatelé se naučili cestovat s dvěma kabinovými zavazadly a ne všechna se vešla na palubu letadla. Časem uvidíme, jestli se odbavovat budou úplně všechna klasická kabinová zavazadla nebo se to bude týkat jen letů, které jsou hodně natřískané.


Subscribe
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)