Rwanda i Uganda nejen z Norimberku od 10 376 Kč
30.5.2018

Rwanda i Uganda nejen z Norimberku

10346

O této nabídce

S naprosto parádní akcí se vytasily Turkish Airlines, když nahrály do rezervačních systémů tarify na linkách z blízkých německých letišť do rovníkové Afriky. Z Norimberku a Berlína se tak otevírá velice snadná cesta za pořádným dobrodružstvím ve Rwandě a Ugandě. Za suprovou cenu jsou k mání již letenky do ugandského Entebbe na břehu Viktoriina jezera  – 10 376 Kč. Ovšem nabídku zpátečních letenek do Rwandy lze označit za ještě větší pecku. Cenovka 12 346 Kč tady ještě nebyla (alespoň, co pamatujeme)! Vybírat přitom můžete z velkého množství termínů od listopadu až do konce dubna a cestou vás čekají i solidní přestupy v Istanbulu. Největší přidanou hodnotu této akce shledáváme v možnosti nakombinovat si open-jaw letenky s příletem do rwandského Kigali a odletem z Ugandy. A to třeba z Norimberku za skvělých 11 681 Kč v termínu od 14. do 28. ledna >> REZERVUJ ZDE

Rwandě se mimojiné přezdívá „africké Švýcarsko“. Celá země je na rychlém vzestupu a hlavní město Kigali je jedním z mála afrických měst, kde se nemusíte bát pohybu ani po setmění. Hlavním šlágrem celé Rwandy jsou samozřejmě gorily. Přestože se letos zdvojnásobily ceny za permity, tak je stále Národní park Volcano místem, kde lze nejsnáze vidět právě gorily horské. Ty kromě Rwandy ve volné přírodě žijí již jen v sousední Ugandě a Kongu. Za dalšími zástupci z řad fauny se pak vydejte do Národního parku Akagera na východě země. My jsme si však ze Rwandy odvezli nejsilnější zážitek z návštěvy Genocide Memorial Centre – památníku věnovanému jednomu z nejhrůzostrašnějších masových vyvražďování v dějinách. Nachází se přímo v Kigali a určitě v něm strávíte několik hodin, které se vám vryjí hluboko pod kůži…

Uganda je velice rozmanitou zemí, která má cestovatelům rozhodně co nabídnout. Toužíte-li spatřit divokou zvěř, tak se vydejte na severovýchod do Národního parku Murchison Falls na břehu Albertova jezera či na jihovýchod do parku Queen Elizabeth nacházejícího se mezi jezery Edvardovým a Jiřího. Všechny zmíněné vodní plochy jsou součástí Velké příkopové propadliny. Trekovat můžete v nádherném pohoří Ruwenzori s nejvyšším bodem Mt. Stanley tyčícím se do výšky 5 109 m. n. m. (3. nejvyšší hora Afriky). Anebo se projděte Neproniknutelným pralesem Bwindi, kde si lze domluvit i výlet za kriticky ohroženými gorilami horskými (je však finančně velmi náročné). Na zcela opačném straně země u hranic s Keňou navštivte národní park Mount Elgon se stejnojmennou čtyřtisícovkou, kterou se můžete pokusit zdolat, či oblastí vodopádů zvaných Sipi Falls.

Ubytování

Jestliže si vyberete přílet na ugandské letiště Entebbe, tak se přepravte taxíkem do Kampaly a přespěte v tomto pohodovém hotelu za 492 Kč/os/noc včetně snídaně. Naopak zvolíte-li za cílovou destinaci Rwandu  a tamější hlavní město Kigali, pak bychom si vybrali tuto parádní vila s bazénem za 772 Kč/os./noc opět se snídaní v ceně. Dalšími nabídkami se to hemží na oblíbeném Bookingu či zabrouzdejte na stránkách srovnavače Trivago.

Víza

Pro občany České republiky platí vízová povinnost. Víza získáte po příletu na letiště Entebbe anebo si je můžete vyřídit dopředu na této stránce. Poplatek za jednovstupové turistické vízum činí 50 USD. Naprosto totožná situace platí pro sousední Rwandu – o víza zažádáte po příletu na letiště. Pokud byste plánovali spojit návštěvu obou dvou zemí, pak se vám vyplatí žádat East African Visa za 100 USD (kde jako bonus obdržíte i vstupní povolení do Keni, pro případ vašich dalších cestovatelských choutek).

Očkování

Přestože by očkování proti žluté zimnici nemělo být povinné, tak ho výrazně doporučujeme a je možné, že Vám i Mezinárodní očkovací průkaz kontrolován bude. Dále se všem cestovatelům doporučuje mít vakcinaci proti hepatitidě typu A i B. Pokud se budete pohybovat zejména na venkově, tak zvažte ochranu proti břišnímu tyfu. Málárie se v Ugandě taktéž vyskytuje, ovšem v případě preventivní ochrany ve formě moskytiéry a kvalitních repelentů není nutné brát antimalarika.

Náhled letenky z Norimberku do Kigali a návratem z Entebbe za 11 681 Kč

Rwanda i Uganda nejen z Norimberku od 10 376 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)