Rozhovor o cestě kolem světa za 30 dní
25.4.2017

Rozhovor o cestě kolem světa za 30 dní

O této nabídce

Loni v červnu jsme publikovali tento článek o měsíční cestě kolem světa. V jejím rámci se potenciálně nabízelo za 30 dní navštívit hned 7 zemí a postupně objevit destinace  jakými jsou Dubaj, ománský Muscat, Bangkok, Kuala Lumpur, Sydney, Honolulu, San Francisco, Las Angeles a Londýn. Plány v realitu zhmotnila dvojice vášnivých cestovatelů v podání Adély a Radka, kteří 1. listopadu vyrazili z pražského Letiště Václava Havla vstříc novým zážitkům a dobrodružstvím. Celý výlet navíc pojali jako svatební cestu!

Od jejich návratu již několik týdnů uplynulo, veškeré vzpomínky byly utříděny a tak je ideální doba, aby se svými postřehy z cesty kolem světa podělili a třeba i inspirovali někoho dalšího k podobnému výletu. 🙂


Cestujete a rádi poznáváte nová místa často?

A: Cestování miluji. V rámci dřívějšího zaměstnání jsem absolvovala až 10 služebních cest za rok, zejména země centrální Asie. Ráda poznávám nové kultury.

R: Cestování mám rád, a to jak v rámci pracovních cest, tak dovolené. Cestování podle mě rozšiřuje obzory a tak ho vřele doporučuji všem.


Co bylo hlavním impulsem vydat se na cestu kolem světa?

A: Zhruba 2 měsíce před svatbou mi Ráďa ukázal zajímavou nabídku cesty kolem světa, myslela jsem, že si ze mě dělá legraci… Ještě ten den jsme se rozhodli a letenky koupili.

R: Akční letenky na stránkách Zaletsi.cz. Hledal jsem destinaci pro svatební cestu a cesta kolem světa zněla báječně.

Spokojení novomanželé

Rozhovor o cestě kolem světa za 30 dní

Během měsíce jste zvládli obletět celou zeměkouli a navštívit na několik zajímavých destinací v 7 zemích světa. Která z nich ve Vás zanechala nejhezčí vzpomínky?

A: Jednoznačně Omán. Hned první den jsme se seznámili místní lékařkou Marwou, která se nám stala průvodkyní. Zapůjčila mi hidžáb, seznámila nás se svými kolegy a přáteli – díky ní se nám podařilo téměř splynout s místními a na pár dnů se domestikovat.

R: Za mě také Omán, a to především díky lidem, které jsme měli možnost poznat, jejich ochotě, pohostinnosti a bezprostřednosti.

Na cestách jste toho museli zažít opravdu dost. Klaplo všechno vždy dle plánů nebo máte i nějakou negativní zkušenost?

R: Cestu jsme podrobně plánovali, a tak až na pár památek, které jsme nestihli navštívit, klaplo vše. Osobně mě nepříjemně překvapily problémy na letišti v Kuala Lumpur, kde jsme po příletu neměli hotovost a nebylo možné platit kartou nebo zde byla nesmyslně vysoká částka minimální útraty pro platbu kartou. Na letišti v Dubaji jsme byli zase překvapeni místní taxi-lobby, díky které se není možné bez MHD karty dostat z letiště do města jinak, než taxikem.

A: Do Thajska jsme přiletěli na konci období velkého smutku po smrti krále Pchúmipchona. Bohužel jsme se tak nedostali do Grand Palace, který byl určen pouze pro truchlící. Vyloženě negativní zkušenost díky Bohu nemáme.

V Muscatu Adéla téměř splynula s místními ženami

Rozhovor o cestě kolem světa za 30 dní

Co taky nějaký pikantní zážitek nebo něco co Vás na cestách nejvíce překvapilo?

A: Je důležité se připravit, že strávíte (v našem případě) 31 dnů s jediným člověkem, 24 hodin denně. Spolu s posuny časů a dlouhými přelety to může být nejen fyzicky, ale zejména psychicky velmi náročné. Byla jsem tedy překvapená, že jsme si za celou dobu nelezli na nervy. Užívali jsme si opravdu každý den.

Druhá věc, která mě překvapila zejména jako ženu: v rámci úspory jsme cestovali pouze s příručními zavazadly. Systém čistíren funguje skvěle po celém světě, takže ano, měsíc si s jedním batohem vystačíme.

Na kolik Vás celá cesta kolem světa ve finále vyšla?
R: Kompletní cesta se vším všudy nás vyšla na cca 100 K na osobu. Do této částky jsou započítány letenky, ubytování, strava a další více či méně důležité položky. Snažili jsme se vycházet s budgetem 1 200 Kč/os./noc a 800 Kč/os./den za stravu.

„Momentka“ v Sydney

Rozhovor o cestě kolem světa za 30 dní

Vydali byste se na podobný „výlet“ znovu resp. co byste na něm případně upravili?

R: Myslím, že cesta kolem světa je skvělá možnost, jak v krátkém čase poznat nejrůznější kultury a zjistit, která destinace člověku vyhovuje. A jsem moc rád, že jsem měl možnost takovou cestu absolvovat. Po této zkušenosti ale již upřednostňuji zůstat v určité destinaci nebo regionu delší dobu a důkladně místo poznat.

A: Organizace tak dlouhé dovolené v zaměstnání byla náročná. Na druhou stranu, pokud bych měla možnost obdobnou cestu absolvovat znova, tak určitě v delším časovém úseku… Což minimálně teď zní bohužel nereálně.

Kam povedou Vaše další kroky? Máte nějakou vysněnou destinaci?

R: Mým snem jsou destinace Bora Bora, Tahiti a Mauricius. Kromě toho bych rád jednou zažil pravé africké safari.

A: Transsibiřská magistrála, můj velký sen je projet si ji sama. Jen já a Anna Karenina.

Mihli se i před kamerou v Hollywoodu

Rozhovor o cestě kolem světa za 30 dní

Tak nezbývá než popřát Adéle i Radkovi ještě mnoho šťastně nalétaných kilometrů a cestovatelských zážitků vepsaných pod kůží.

A pokud Vás cesta Adély a Radka zaujala a rádi byste se o ní dozvěděli ještě více, tak určitě navštivte jejich blog, kde pěkně den po dni barvitě popisují vše zajímavé, co je potkalo!


Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)