Půjčení auta? Jak jednoduché!
27.3.2013

Půjčení auta? Jak jednoduché!

0

O této nabídce

Pro aktuální článek o půjčení auta klikněte sem. Nový článek je plný obrázků a praktických rad.

Jedním z nejpohodlnějších a často i nejlevnějších způsobů, jak prozkoumávat exotické dálky je půjčení auta. Ačkoliv jsou autopůjčovny v centrech měst či přímořských letoviscích, jejich pobočky jsou i na téměř všech letištích. Pro cestovatele je tedy velmi jednoduché a pohodlné jít rovnou z letadla do auta a při odletu vrátit opět auto na letišti.

Objednat si auto z naší autopůjčovny je velmi jednoduché. Náš vyhledávač vyhledává mezi těmi největšími kvalitními autopůjčovnami, jako je Hertz, Sixt, Avis, National či Alamo a vybere tu nejlevnější cenu. Právě kvůli nejnižší ceně se dozvíte název autopůjčovny až ve voucheru, který vám přijde po rezervaci na e-mail. Ale nepředbíhejme, jak si tedy půjčit auto?

Na stránce www.zaletsi.cz/autopujcovna zadejte místo, kde si chcete půjčit auto. Pokud budete chtít vrátit auto v jiném místě, než jste si ho půjčili, bývá to možné, ovšem jednosměrné pronájmy aut jsou obvykle zpoplatněny speciálním poplatkem, který se platí na místě při převzetí vozu. Pokud si budete půjčovat auto až na místě, můžete zaplatit klidně až o 50 % vyšší částku, než když si ho rezervujete on-line!

Věk řidiče

Věk řidiče je rovněž velice důležitý, auto si můžete půjčit, jakmile je vám 21 a máte řidičák alespoň jeden rok. Spousta autopůjčoven si ještě účtuje tzv. underage, tedy poplatek za to, že jsme „mladí a nevyježdění“. Tento poplatek obvykle platí pro řidiče ve věku mezi 21 – 26 lety.

Palivo

Při výběru auta některé autopůjčovny mají v podmínkách „dodané s plnou a vrácené s plnou“. Nezapomeňte tedy před vrácením auta dotankovat plnou nádrž. V jiném případě můžete mít v podmínkách „dodané s plnou a vrácené s prázdnou“. Obvykle tedy na místě zaplatíte autopůjčovně první nádrž (bývá lehce dražší, než na benzince) a auto vrátíte s úplně prázdnou nádrží.

Pojištění

Pojištění je jedno z důležitých věcí, na které je třeba dávat při rezervaci pozor. Nejlepší pojištění je tzv. pojištění s nulovou spoluúčastí. V případě nehody sice zaplatíte škodu, ovšem pojišťovna vám ji později celou proplatí (pokud tedy neporušíte pojistné podmínky, jako je řízení pod vlivem alkoholu a podobně). Pozor, v tomto pojištění obvykle nejsou pojištěny ráfky, skla či podvozek. Některé autopůjčovny se vám budou snažit nabídnout i „připojištění“ těchto věcí, ovšem zvažte, jestli vám to za nabízenou cenu stojí, obvykle to není nic levného.

Další variantou je pojištění se spoluúčastí, např. 500 €. V případě nehody zaplatíte 500 € a zbytek vám uhradí později pojišťovna. Spoluúčast se dá snížit na 0 € tím, že se připojistíte na místě. Ovšem pozor, toto připojištění není obvykle levná záležitost a může být i ve výši 50 % pronájmu vozidla, takže to také pečlivě zvažte.

Úspěšná rezervace

Na závěr rezervace zadejte informace o řidiči, číslo letu (pokud budete mít zpoždění a bude to večerní let, autopůjčovna má o vás informaci a počká s autem na vás). Poté zadejte číslo vaší debetní či kreditní karty (elektronické karty jako je Visa Electron či Maestro nejsou akceptovány), nezapomeňte mít povoleny transakce přes internet a zarezervujte auto.

Na e-mail vám dorazí link na poukázku, kterou si vytiskněte.

Po příletu na letišti

Jakmile se dostanete ven z letadla, v příletové hale bude stánek s logem vaší autopůjčovny, případně na menším letišti na vás bude čekat pracovník s cedulkou a jménem. V autopůjčovně po vás budou chtít pas/občanku, řidičák a kartu, kterou se zaručíte za vozidlo. Je důležité, aby na této kartě bylo jméno hlavního řidiče. Pokud pocestujete mimo Evropu, je potřeba i mezinárodní řidičák (např. v Korei ale třeba v USA není potřeba). Rovněž doporučujeme mít kreditní (úvěrovou) kartu k dispozici, protože některé autopůjčovny vyžadují právě tuto kartu. O tom, jestli autopůjčovna vyžaduje kreditní kartu, se dočtete na voucheru, který jste obdrželi e-mailem.

Upozorňujeme, že některé autopůjčovny blokují určitou částku na kreditní či debetní kartě jako zálohu za auto a je jedno, jestli máte všechny možné pojištění či nikoliv. Tato částka může být klidně i ve výši 2000 EUR, takže je dobré mít sebou zmíněnou kreditní kartu.

Jakmile dostanete automobil, je dobré zkontrolovat stav nádrže a vyfotit automobil ze všech stran (pro případ, že by autopůjčovna později reklamovala něco, co jste vy nepoškrábali).

Při vrácení auta

Nezapomeňte doplnit nádrž, pokud to máte v podmínkách. Na letišti hledejte značku auta s klíčkem (znak pro vrácení auta). Zkontrolujte auto, že jste tam nic nezapomněli a pokud ho vracíte v pozdních nočních hodinách, stačí klíčky vhodit do schránky u stánku vaší autopůjčovny (pokud tam tedy nikdo nebude) a můžete letět domů.

Pokud budete mít jakékoliv otázky, napište nám do komentářů, rádi je odpovíme.

Pro aktuální článek o půjčení auta klikněte sem. Nový článek je plný obrázků a praktických rad. 🙂


143 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Jana

Dobrý den,
mohu se zeptat, zda je na Sicílii konkrétně v Cagliari u společnosti Sicily by car nutnost kreditní karta? Nepostačí jenom debitní s dostatkem hotovosti? Případně můžete mi doporučit půjčovnu, které postačí debitní karta a nevyžaduje poplatek za mladého řidiče nad 24 let. Mockrát děkuju!

Jana

*Pardon, měla to být samozřejmě Sardínie, přepsala jsem se 🙂

Jana

Dobrý den,

já jsem právě na internetu našla, že společnsoti Sicily by car má poplatek za mladého řidiče do 23 let, od 24 let už žádný poplatek není. A ještě bych se ráda zeptala, nevíte jak je to s vrácením auta brzo ráno? Letadlo nám letí v 6:35, takže by jsme auto potřebovala vrátit okolo 5 hodiny ráno. Díky! 🙂

Adriana Obdržálková

Dobrý den, v září letíme do Norska a rádi by jsme si půjčili v Oslu auto asi na 5-6 dní,můžete mi prosím někdo poradit? Je to možné jen s debetní kartou? Kreditku nikdo nemáme bohužel.

Mari

Dobrý den,

prosím jak dlouho autopůjčovnám trvá vrátit depozit za půjčení auta? Někde v diskuzích jsem četla, že odblokovali depozit za dva dny.
Mě od autpůjčovny přišla odpověď, že jim to může trvat 30 dní? Nechápu proč tak dlouho, zda to není neoprávněné. Když auto vrátíte,
z jakého důvodu může autopůjčovna další měsíc blokovat peníze? Nejde zrovna o malou částku peněz.

Mari

a je nějaká maximální lhůta po které musí depozit uvolnit?

Mari

Dobrý den, děkuji. Myslela jsem, že blokace závisí na autopůjčovně, ne na příslušné bance.

Petr

Dobrý den,
půjčovna na Malorce má napsáno, že požaduje platný ŘP alespoň jeden rok. Já jezdím asi 15 let, ale letos na jaře jem si vyřizoval nový ŘP za ztracený. Tam je doba od vystavení samozřejmně ani ne půl roku. Co s tím? Jak to řešit?.
Děkuji, Petr

petra

Zdravím v srpnu cetujeme do Usa , jsme studentky a společnost která nám má zapůjčovat auto nám udělal potíž chtějí doplatit zálohu za auto na místě spolu s depozitem. Jsme ale studentky takže já jako řidič mám na kreditní kartě tak akorát na depozit a něco navíc. Mohli by akceptovat embosovanou debetní místo kreditní? na společnost jsme psaly jestli by jsme nemohli uhradit zbytek ceny auta převodem, řekli že ne,co s tím? Díky.

Edita

Dobrý den,
měla bych otázku na kreditní/debetní kartu při depozitu. Mám jen debetní embosovanou, chtěla bych půjčit na týden auto na Sicílii, a nechtěla bych se dostat do situace, kdy si rezervuju přes internet auto a na přepážce mi auto nedají, protože nemám kreditku. Někde se dá dočíst, že prý stačí, když svou debetku budu vydávat za kreditku…poradíte? Do Goldcaru ale určitě nejdu, mají hrozné reference.
Díky předem za odpověď.

Alice

Dobry den, meli jsme pujcene auto na Sardinii. Zaloha byla 300 Euro. Vraceni auta probehlo v poradku, mame potvrzeni o předání. Do druhého dne od predani auta byly strzeny kc za pujcovne i kc za depozit. Jedna se o omyl nebo budou kc za depozit vraceny na ucet? Diky za odpověď. Firma Sicily by car.

Jana

Dobrý den, mohu se zeptat, zda společnost Sicily by car vyžadovala kreditní kartu nebo stačila debitní? Mockrát děkuji za odpověď!

tomáš

Dobrý den,
rád bych se zeptal, která autopůjčovna má nejmenší depozit na půjčení auta. Zatím jsem rezervoval auto ale depozit je 1100 euro.
Děkuji za odpověď

Gabriela

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, letime do Malagy a chceme si pujcit auto, ale nemame k dipozici kreditní kartu. Je nejaka moznost si ho pujcit i pomoci debetní karty? Dekuji za odpověď.

Veronika

Dobrý den,
v létě se chystám do Irska a chci půjčit auto (14-29.srpen). Kreditka je momentálně ve stádiu zařizování s limitem, aby byl možný deposit 1500eur. Chtěla bych ale vědět, jestli je možné rezervaci provést na kartu debetní a kreditku předložit až při vyzvednutí vozidla. Zatím jsem se dívala přes ryanair (slušné ceny) a nevyčetla tam tuto informaci. Druhá otázka je jak vlastně funguje zablokování a vrácení depozitu a kreditka, musím nějak hlídat ty peníze a datum, aby nenaskakovaly úroky?

Veronika

Díky za rychlou reakci. Dám tedy praktický příklad, přes Vámi zaslaný odkaz jsem se podívala na daný termín. Nalezené vozidlo VW polo ukazuje částku CZK5980,42 u společnosti Carhire. Co je v částce zahrnuté, je tam alespoň částečné pojištění (havarijko, krádež, škoda od 3. strany..), nebo 0? Auto jsem v zahraničí nikdy nepůjčovala a trochu se obávám, abych se někde neuvrtala do průšvihu nebo něco nepodcenila.. Ryan tvrdí u stejného vozidla za cenu 6,428.64 že obsahuje i Havarijní pojištění, Pojistné krytí proti odcizení, Odpovědnost třetí strany za škodu, Zrušení, Změna. Otázka další je: je možné poplatky na dálnicích, pohonné hmoty apod. platit hotově nebo debetkou, nebo všechny tyto výlohy musí být rovněž uhrazeny uvedenou kreditkou hlavního řidiče?

Veronika

Moje chyba, myslela jsem, že to jsem už napsala. Dublin letiště..:)

Veronika

Díky za info. Budu to muset zvážit…Volil byste na mém místě komplexní pojištění vozidla, nebo zapůjčit auto pouze za uvedenou částku s tím základním zahrnutým?

Veronika

Díky, tohle byl můj plán, hned se cítím líp, že nejsem za blázna. Často sice nejezdím, ale nervózní řidič nejsem (vzala jsem si řízení dobrovolně a ráda na triko z naší party 🙂 ).

Veronika

Ještě dva poslední stupidní dotazy. Při rezervaci se mě ptají na číslo kreditky, tzn. určitě je ok tady použít debetku a kreditku předložit až na místě? Nebude problém, že karty nebudou stejné? A konečný dotaz Viz Způsoby identifikace…je opravdu nutné předložit kromě řidičáku i občanku/pas + ještě i nějaký oficiální dopis s adresou? O tom jsem snad ještě neslyšela..Případně musí být ten dopis v angličtině nebo stačí čeština? Díky za dosavadní pomoc a blbuvzdorné odpovědi. 🙂

Martin

Dobrý den,

Dá se na letišti v italském Bergamu půjčit malé auto bez kreditní karty ?

Měl jsou dlouhá léta firemní a teď jsem bez ní trochu nahraný v těchto případech.

Martin

Děkuji za bleskovou reakci. Na debetní kartě také blokují prostředky ?

Vítězslav Němec

Dobrý den, co prosím znamená toto?
Podle mého si stejně budou účtovat 1500 eur, i když píšou 1000 eur.

Autopůjčovna bude požadovat depozit ve výši 1000,00 € při vyzvednutí auta. Záloha bude vrácena po ukončení pronájmu, pokud budou splněny všechny podmínky nezahrnuje daň.
Auto má výši depozitu při spoluúčasti 1390,00 € nezahrnuje daň.
Auto má výši depozitu při odcizení vozidla 1500,00 € nezahrnuje daň.

Veronika

Dobrý den,
ráda bych si půjčila auto na Korsice, s půjčením auta nemám dosud žádné zkušenosti, tak budu mít asi trošku hloupé dotazy. Auto rezervujeme přes Rentalcars.com u Europcars. Nabízí nám připojištění „Plná ochrana“, z popisu nám není úplně jasné, zda zahrnuje nulovou spoluúčast. Dále by nás zajímalo jak funguje platba. Při rezervaci chtějí zadat kreditní kartu. Co se v okamžiku rezervace z karty ztrhne, pouze cena pronájmu nebo i depozit? Nebo se depozit zablokuje až v okamžiku vyzvednutí auta? Moc děkuji za rady. Veronika

Jakub

Dobrý den,
mám pravděpodobně primitivní dotaz: budeme si na Sicílii půjčovat auto, já budu jeho řidič, leč kreditní kartou disponuje přítelkyně. Je jedno, kdo uhradí depozit, nebo musí být řidič i držitel karty jedna osoba?

Děkuju za odpověď,

Jakub

Michaela

Dobrý den,
jedeme na Sicílii a budeme si poprvé půjčovat auto. Budeme jen dva a chceme nějaké malé. Co jsem se dočetla, tak si radši pořídíme kreditní kartu, protože máme jen embosovanou debetní. Problém ale je, že nevím, kolik si máme na tu kreditku poslat peněz na tu kauci, protože na stránkách rental cars mě to provází, ale nikde se před zaplacením nedozvím, kolik ten deposit a spoluúčast bude. A celkévě náhled smlouvy. Lze to nějak zjistit předem?

Jinak ještě k tomu připojištění. Když někdo nabourá mě, tak mi nic nestrhnou? (logicky jako povinné ručení). Přemýšlím, zda dát tu nulovou spoluúčast( která je více jak 50% půjčovného) nebo se na to vyprdnout. Jak je podle vás vhodné auto pojistit? Ještě jsem se chtěla zeptat, jak se řeší např. závada na motoru atp., za kterou člověk nemůže?

Jsem z toho půjčování uplně na nervy, ale na druhou stranu je to myslím fajn na tom ostrově.

Děkuji za odpověď

Michaela

Doporučil byste mi ještě nějakou solidní půjčovnu na Sicílii?

Daniela

Dobrý den,

chceme si vypůjčit auto v Cagliari na Sardinii. Většina půjčoven se nám ale zdá nedůvěryhodných. Máte s některou dobré zkušenosti? Jaká je cca cena pojištění auta na týden? Auto nechávám pojistit přímo přes půjčovnu nebo si pojištění zařizuji někde sama. Půjčuji si auto poprvé, tak budu ráda za kterékoli rady.

Mockrát děkuji

Tomáš Novotný

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, za jak dlouho mi autopůjčovna odblokuje depozit na kartě ? Už je to 5 dní od vrácení auta a v internetovém bankovnictví vidím že jsou peníze stále zablokované.

Lenka Pokorná

dobrý den, prosím Vás máte nějaký tip na „bezproblémovou“ půjčovnu v Algheru na letišti? Máme rezervované auto u Firefly, ale když pročítám recenze, tak mám docela obavy. Také úplně nerozumím výši depozitu, ve smluvních podmínkách je uveden depozit 600 euro, ale když už si vytisknu konkrétně svoji rezervaci, je tam uvedeno, že bude střženo 1600 euro, což už mi přijde opravdu hodně. Jen pro upřesnění, půjčené auto na týden v srpnu, kategorie auta Ford Fiesta nebo podobné, čili malé autíčko. Díky moc za reakci, hezký den Lenka

Lenka Pokorná

Díky moc Jirko za odpověď.. Ještě se zeptám takto… kdybyste si měl vybrat ze dvou možností – 1.možnost přes Ryanair auto z půjčovny FireFly s dokoupením připojištění na nulovou spoluúčast od Axy nebo 2.možnost zapůjčení přes Ofran auto od Europcar s pojištěním Super CDW a Super TP, co byste si vybral? 😉 Děkuji, Lenka

Lenka Pokorná

vychází to skoro nastejno… přes Ryan cca 8.000 Kč a přes Ofran 8.800 Kč

Marek

Dobrý den, plánuji si půjčit auto ve Španělsku ve městě Malaga. Je možné nějákým způsobem udělat, že nebudu muset platit zálohu ? Pojištění axa nabízí za nějákých 1500Kč nulovou zálohu, je to možné ?
Děkuji Marek

Katka

Ahoj, mame pujcene auto na sicili. Za dva dny jej budeme vracet, ale je tady ted nouze o vodu, sucho a je problem auto umyt. Procestovali jsme celou sicilii a podle toho auto vypada. Nevite prosim jak moc velky problem je vratit auto neumyte?

Marie Kudrová

Hezký den, je možné zapůjčit si auto v případě, že ŘP mám vedený na jméno za svobodna a kreditní kartu, pas a OP už na jméno nové? Děkuji za odpověď.

Eva

Dobrý den,
nemám zatím žádné zkušenosti s půjčováním vozidel v zahraničí, ale letos na dovolené bychom chtěli vypůjčení auta využít, ale mám dotaz ohledně kreditní karty , kterou zdá se musíme předložit, akceptují autopůjčovny kreditní karty jiné osoby než budu například já, s písemným souhlasem, že kartu mohu využívat? V jiném případě bych si kreditku musela vyřídit v bance….

Lada

Dobry den chtel bych si tenhle mnesic pucit auto praze nA par dni ale nevim jesli se dava deposit primo nA miste treba nebo pri objednavce a hlavne kolik

Kateřina

Zdravím, chtěli bychom si na Sardinii půjčit auto v Alghero a vrátit ho v Cagliari. Na internetu všude píšou, že za vrácení auta v jiném místě se platí poplatek? Jaká je prosím jeho (průměrná) výše? Zda se nám vůbec vyplatí odlétat odjinud… Děkuji za odpověď

Kateřina

Díky za odpověď. Mám ještě doplňující dotaz: kolik si půjčovny blokují na kartě? Chci si vyřídit kreditku (když to teda jinak nejde) a nevím, jaký nastavit limit… Někde jsem četla, že to může být i více než 1000 eur. Jen pro info – auto si chceme půjčit na 11 dní nejspíše u firefly. Díky

Mackenzie

Ahoj, chtěla bych se zeptat: máme v plánu letět v září do Dubaje a půjčit si na jeden den auto pro výlet do Abu Dhabi. Co jsem koukala na půjčovny, tak na depozit chtějí kreditní kartu, kterou nikdo z nás nemá (máme embosované debetní). Máte někdo zkušenost s půjčením v Dubaji jenom s debetní kartou? Popřípadě nějaké tipy? 🙂
Díky za odpověď

Pavel Keist

Mohu si pujcit auto kdyz je mi vic jak 70 ?

David

Dobrý den, chtěl bych si půjčit auto na Mallorce, popř, Sardinii, Sicilii. Je mi 23. Budu muset připlácet za nízký věk?

Maruž

Dobrý den, v říjnu letíme na Sicilii a budeme si půjčovat auto. Dočetla jsem se, že si někde účtují zálohu na auto 1600 euro. Dá se někde sehnat auto i s levnější zálohou?? Jinak info o povinné kreditní kartě je pro mě novinka!

Petr

Zdravím, chtěl jsem se zeptat, jestli mohu rezervaci auta provést přes debetní kartu a při vyzvednutí auta jim předložit kartu kreditní, ze které si bloknou zálohu. Leíme do USA a chci se vyhnout situaci, že by si náhodou půjčovna blokla nějakou větší částku z debetní karty.
Děkuji

Petr

Díky za info, chtěl jsem se zeptat na váš názor, jestli se vyplatí připlácet za nulovou spoluúčast, pokud se nedej bože něco stane a ja nebudu viníkem, tak se má spoluúčast neřeší a zohledňuje se pojištění viníka? Díky

Petr

Supr, mám snad už poslední dva dotazy a to, jak je to s placením mýtného, jestli je v autě nějaká krabička od půjčovny ze které se to strhává, a já při vrácení auta vše zaplatím, nebo se to řeší úplně jinak? Za další, jestli je tento odkaz věrohodný a jestli je vše potřebné ve smlouvě, abych na místě nedoplácel https://www.holidayautos.co.uk/book?clientID=463473&elID=0618073935139829315&pkLat=37.5778696&pkLng=-122.34809&countryID=US&pickupName=Burlingame&returnName=Burlingame&pickupDateTime=2016-08-18T10:00:00&returnDateTime=2016-09-19T10:00:00&age=30&carGroupID=0&residenceID=CZ&CT=MP&referrer=0:&c=gb|czk#/vehicles
určitě si chci půjčovat přes anglickou resp. německou mutaci.
Díky moc chlapi za Váš čas a odpovědi
P.S. je srandovní, jak na letišti v SFO stojí půjčení auta 27K a o pár kilometrů vedle v té samé pujčovně 23K

pavel

dobry den , potrebuju auto v Malaze ale mam neembsovanou kreditku nebo embosovanou debetku trochu kombinace na draka da se to vymyslet ?

Romana

Dobrý den,

potřebujeme si půjčit auto v Norsku (Rygge) bez kreditní karty. Je to u některé půjčovny možné? Děkuji Romana

Tomas

Dobry den,

mohl byste mi doporucit primo pujcovnu aut ve Faru – Portugalsku. Projizdim ruzne recenze a jsem z toho trosku v rozpacich. Nejvic se mi nakonec libi sixt, jaky mate nazor/zkusenosti? Dekuji, Tomas

Jan

Dobrý den,

chystáme se s přáteli na léto do USA (Work & Travel) a chceme si půjčit auto na přesun do destinace, kde budeme pracovat (přilétáme do Las Vegas a jedemo do Park City – Utah). Avšak všechny půjčovny aut mají napsáno v podmínkách, že berou pouze kreditní a nikoli debetní karty. Co jsem četl Vaše komentáře, tak někdy radíte, že je kreditka nutná a někdy (např. v USA), že to není problém. Proto se chci tedy ujistit zda je to pravda a bylo by možné si půjčit v LV auto jen pouze na debetní kartu?

Aneta

Dobrý den,
zajímalo by mne zda je možné ve Španělsku při půjčení auta na místě platit v hotovosti nebo je potřeba karta pouze na jméno hlavního řidiče, jak se na některých stránkách píše.
Děkuji

Eliška

Dobrý den. Zajímalo by mě, za jak dlouho po vrácení auta půjčovna vrátí kauci, když jsme auto vrátili v pořádku, nepoškozené a umyté. Dekuji, Eliška.

Kuba

Ahoj,
prosím o radu k vypůjčení auta v Norsku – letiště Sandefjord Torp. Má někdo zkušenost, jestli je opravdu nutné vlastnit kreditní kartu nebo postačí debetní Visa s vyraženým jménem…? Děkuji za odpovědi.

Helena

Ahoj,
prosim, jak je to s detskymi autosedackami.. at rezervuji, jak rezervuji, nikde je nemohu v nabidce najit.. byvaji k dispozici nebo je to utopie? Konkretne v Italii, auto bychom pujcovali na Sicilii, jednosmerne.. Diky.

Pavlina

Dobry den,

Chtela jsem se zeptat, zda v Mexiku – Cancunu u Mex rent a car bude potreba k pujceni auta kreditka, nebo staci embosovana Mastercard?

Dekuji

Pavlina

Peter

Dobrý deň,

rád by som sa opýtal či si zvyknete pripoistovat pri prenajme aut aj plne poistne krytie s nulovou spoluucastou. Je to sice dost drahe, ale bez nej sa mi zda ta poistka velmi slaba s extremne velkou spoluucastou…..
Collision Damage Waiver (CDW) – this limits your liability for damage to the car’s bodywork to the Excess amount. This Excess is the maximum amount you will be charged for bodywork damage, and is typically between 702,98 € – 2811,90 €.
Dakujem pekne za radu aj za cenne informacie ktore som tu nasiel.
Peter

Daniel

jsou zeme, kde plnou pojistku uprednostnuju, treba na Madeire me to dost pomohlo, za cenu necelych 3E/den clovek ziska luxusni off-road (=libobovolna kravina z pujcovny s plnou pojistkou) a mistni infrastruktura a styl jizdy to zvyseni ceny celkem vyvazuje.
Obecne ale pozor, protoze casto ani plna pojistka neni uplne plna – v mnoha zemich, kde nejsou vsechny silnice zpevnene napriklad neobsahuje defekty pneumatik, poskozeni podvozku nebo celniho skla. Pak ale nedava smysl (napr. Kreta).
Jsou take pripady, kdy i plna pojistka vyzaduje deposit na kreditni karte (i kdyz zpetne vratny) – SAE, Oman, atd.

Misa

Dobry den,
Chtela bych se zeptat zda nevite o nejake pujcovne na Oahu,ktera nevyzaduje kreditni kartu. Dekuju
Misa

Misa

Dekuji mockrat. Mate nejakou osvedcenou pujcovnu?

Misa

Na to jsem prave koukala a vsude pisi ze je treba kreditni karta, ze neakceptuji debetni 🙁

Matúš Lacko

Dobrý den…
Rezervoval som si a zaplatil auto cez autopůjčovnu HOLIDAYAUTOS. Nemožem sa,ale nikde dočítať koľko musím mať na kreditnej karte limit. Auto Nás stálo cca 3000kč na týžden. Mohli by ste mi prosím poradit koľko by to tak mohlo byť?
Ďakujem za odpoveď Matúš Lacko

Jirka Spolek - zaletsi.cz

Ahoj Matúši,

dost záleží na tom, jaké auto sis rezervoval – nicméně jestli stálo 3000 Kč na týden, tak potom bych to viděl někde mezi 300 – 450 EUR, ale samozřejmě záleží na té konkrétní autopůjčovně. Mrkni do podmínek, které ti přišly na email.

Jirka

Jana

Dobrý den.
Budeme si půjčovat auto ve Španělsku, nemáte zkušenosti se společností rentacar spain, neni to ta náhodou ta pochybná autopůjčovna o které jste již dole psal? Jsou velmi levní… Díky za odpověď Jana

Jirka Spolek - zaletsi.cz

Zdravím, Jano,

jestli je to z toho našeho srovnávače, který používáme, tak je to ok. Tehdá jsem měl půjčené auto od nějaké místní malé autopůjčovny a nebylo to nic moc. Nicméně jestli je to ze srovnávače, mějte s sebou kreditní kartu na zálohu zhruba 800 EUR, kterou si zablokují jako zálohu. V opačném případě budete muset platit připojištění, které je celkem dost drahé.

Jirka

Václav Munzar

Dobrý den, mám pouze debetní kartu MasterCard, je možné si s ní půjčit auto ve Španělsku?

Zdravím, Václave,

čistě teoreticky by to jít mělo, ale hodně záleží na konkrétní autopůjčovně. Obvykle ale na místě tě pak donutí autopůjčovna zaplatit drahé připojištění nad rámec nulové spoluúčasti.

Jirka

David

Zdravim vsechny cestovatele. Mam dotaz ohledne te blokace na karte ktera muze byt az 2000 EUR co kdyz na te kreditni karte takze vlastne na mem uctu nebudu mit tech 2tis eur? Tak mi je tedy nemuzou zablokovat a to znamena ze mi nepujci auto kvuli tomu ze nejsem zbohatlik?? Diky za odpoved David.

Jirka Spolek - zaletsi.cz

Zdravím, Davide,

2000 EUR mi tedy ještě nikdy neblokovali a to jsem auto měl půjčené už opravdu hodněkrát. Nejvíc jsem měl zablokovaných snad 600 EUR a to u pochybné autopůjčovny někde ve Španělsku za poměrně velké auto. Pokud bys v např. v tom Španělsku 600 EUR Neměl, potom tě donutí si přikoupit připojištění na 0 spoluúčast které je pěkně drahé, ale můžeš si to auto půjčit.

Jirka

Jarda

Ahoj,mám obecný dotaz ohledně půjčení auta v Británii. Mají k dispozici i auta s volantem vlevo (evropská) nebo jenom jejich s volantem vpravo? Máte zkušenosti, co je jednodušší? Jestli tam jezdit s naším nebo s jejich autem? Díky.

Jirka Spolek - zaletsi.cz

Ahoj Jardo,

na 99 % dostaneš auto s volantem vpravo. Osobně bych si ho i tak vzal, protože ty silnice jsou na to uzpůsobeny. Ono to není tak těžké, osobní zkušenosti máme z Kypru, kde si celkem rychle zvykneš, jenom pozor v noci při lehké únavě na vyhýbání a při rozjezdech. 😉

Jirka

Pavel Klaisner

OK, pochopuji.

Pavel Klaisner

Pojištění se tedy platí v autopůjčovně při podpisu smlouvy, jestli rozumím dobře.
Akceptují třeba cestovní pojištění v rámci Gold Master Card , nebo je to vždy přímopojištění vozidla- auta, ne tedy cestovní?

Ahoj Pavle,

podle toho jaké pojištění. Cestovní pojištění v rámci Gold Mastercard je na něco jiného, než pojištění vozidla. Na místě se obvykle platí až připojištění spoluúčsti, tedy nulová spoluúčast – že pokud se s autem něco stane, nic za to neplatíš (samozřejmě existují výjimky, ale je to nejvyšší pojištění, které lze sjednat).

Základní pojištění vozidla s určitou spoluúčastí je v 90 % případů v ceně pronájmu.

Jirka

Petra

Ahojte,
jak je to s půjčeným autem v zahraničí a dítětem? Máme 2-letého syna… Půjčí nám autosedačku? Nebo v určitých destinací není třeba? Díky!

Jirka Spolek - zaletsi.cz

Ahoj Petro,

pokud je autosedačka nebo dětský podsedák v konkrétní destinaci nutný, během rezervace auta budeš mít možnost si autosedačku/podsedák objednat.

Někdy to lze objednat i na místě, nicméně dopředu je to vždy jistější – autopůjčovna o tobě ví. 😉

Jirka

Tom

Zdravim.:-) kdyz bude auto pujcene na 21 leteho ridice, smi se pri rizeni stridat s mladsim ?

Maros

Zdravím všechny. Pokud si chcete pronajmou auto na dovolenou, tak se obraťte na Ofran (www.ofran.cz). Půjčoval jsem si přes ně Fiat Pandu v Italii a nebyl žádný problém. Určitě Vám pomůžou, když si nebudete s něčím jisti. Tak šťastnou cestu všem!

Michal

Jak je to s možností půjčit si motorku? Je tato možnost poskytována velkými půjčovnami aut?

Už ti letenky nikdo nevyfoukne

Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)