Půjčení auta? Jak jednoduché!
27.3.2013

Půjčení auta? Jak jednoduché!

0

O této nabídce

Pro aktuální článek o půjčení auta klikněte sem. Nový článek je plný obrázků a praktických rad.

Jedním z nejpohodlnějších a často i nejlevnějších způsobů, jak prozkoumávat exotické dálky je půjčení auta. Ačkoliv jsou autopůjčovny v centrech měst či přímořských letoviscích, jejich pobočky jsou i na téměř všech letištích. Pro cestovatele je tedy velmi jednoduché a pohodlné jít rovnou z letadla do auta a při odletu vrátit opět auto na letišti.

Objednat si auto z naší autopůjčovny je velmi jednoduché. Náš vyhledávač vyhledává mezi těmi největšími kvalitními autopůjčovnami, jako je Hertz, Sixt, Avis, National či Alamo a vybere tu nejlevnější cenu. Právě kvůli nejnižší ceně se dozvíte název autopůjčovny až ve voucheru, který vám přijde po rezervaci na e-mail. Ale nepředbíhejme, jak si tedy půjčit auto?

Na stránce www.zaletsi.cz/autopujcovna zadejte místo, kde si chcete půjčit auto. Pokud budete chtít vrátit auto v jiném místě, než jste si ho půjčili, bývá to možné, ovšem jednosměrné pronájmy aut jsou obvykle zpoplatněny speciálním poplatkem, který se platí na místě při převzetí vozu. Pokud si budete půjčovat auto až na místě, můžete zaplatit klidně až o 50 % vyšší částku, než když si ho rezervujete on-line!

Věk řidiče

Věk řidiče je rovněž velice důležitý, auto si můžete půjčit, jakmile je vám 21 a máte řidičák alespoň jeden rok. Spousta autopůjčoven si ještě účtuje tzv. underage, tedy poplatek za to, že jsme „mladí a nevyježdění“. Tento poplatek obvykle platí pro řidiče ve věku mezi 21 – 26 lety.

Palivo

Při výběru auta některé autopůjčovny mají v podmínkách „dodané s plnou a vrácené s plnou“. Nezapomeňte tedy před vrácením auta dotankovat plnou nádrž. V jiném případě můžete mít v podmínkách „dodané s plnou a vrácené s prázdnou“. Obvykle tedy na místě zaplatíte autopůjčovně první nádrž (bývá lehce dražší, než na benzince) a auto vrátíte s úplně prázdnou nádrží.

Pojištění

Pojištění je jedno z důležitých věcí, na které je třeba dávat při rezervaci pozor. Nejlepší pojištění je tzv. pojištění s nulovou spoluúčastí. V případě nehody sice zaplatíte škodu, ovšem pojišťovna vám ji později celou proplatí (pokud tedy neporušíte pojistné podmínky, jako je řízení pod vlivem alkoholu a podobně). Pozor, v tomto pojištění obvykle nejsou pojištěny ráfky, skla či podvozek. Některé autopůjčovny se vám budou snažit nabídnout i „připojištění“ těchto věcí, ovšem zvažte, jestli vám to za nabízenou cenu stojí, obvykle to není nic levného.

Další variantou je pojištění se spoluúčastí, např. 500 €. V případě nehody zaplatíte 500 € a zbytek vám uhradí později pojišťovna. Spoluúčast se dá snížit na 0 € tím, že se připojistíte na místě. Ovšem pozor, toto připojištění není obvykle levná záležitost a může být i ve výši 50 % pronájmu vozidla, takže to také pečlivě zvažte.

Úspěšná rezervace

Na závěr rezervace zadejte informace o řidiči, číslo letu (pokud budete mít zpoždění a bude to večerní let, autopůjčovna má o vás informaci a počká s autem na vás). Poté zadejte číslo vaší debetní či kreditní karty (elektronické karty jako je Visa Electron či Maestro nejsou akceptovány), nezapomeňte mít povoleny transakce přes internet a zarezervujte auto.

Na e-mail vám dorazí link na poukázku, kterou si vytiskněte.

Po příletu na letišti

Jakmile se dostanete ven z letadla, v příletové hale bude stánek s logem vaší autopůjčovny, případně na menším letišti na vás bude čekat pracovník s cedulkou a jménem. V autopůjčovně po vás budou chtít pas/občanku, řidičák a kartu, kterou se zaručíte za vozidlo. Je důležité, aby na této kartě bylo jméno hlavního řidiče. Pokud pocestujete mimo Evropu, je potřeba i mezinárodní řidičák (např. v Korei ale třeba v USA není potřeba). Rovněž doporučujeme mít kreditní (úvěrovou) kartu k dispozici, protože některé autopůjčovny vyžadují právě tuto kartu. O tom, jestli autopůjčovna vyžaduje kreditní kartu, se dočtete na voucheru, který jste obdrželi e-mailem.

Upozorňujeme, že některé autopůjčovny blokují určitou částku na kreditní či debetní kartě jako zálohu za auto a je jedno, jestli máte všechny možné pojištění či nikoliv. Tato částka může být klidně i ve výši 2000 EUR, takže je dobré mít sebou zmíněnou kreditní kartu.

Jakmile dostanete automobil, je dobré zkontrolovat stav nádrže a vyfotit automobil ze všech stran (pro případ, že by autopůjčovna později reklamovala něco, co jste vy nepoškrábali).

Při vrácení auta

Nezapomeňte doplnit nádrž, pokud to máte v podmínkách. Na letišti hledejte značku auta s klíčkem (znak pro vrácení auta). Zkontrolujte auto, že jste tam nic nezapomněli a pokud ho vracíte v pozdních nočních hodinách, stačí klíčky vhodit do schránky u stánku vaší autopůjčovny (pokud tam tedy nikdo nebude) a můžete letět domů.

Pokud budete mít jakékoliv otázky, napište nám do komentářů, rádi je odpovíme.

Pro aktuální článek o půjčení auta klikněte sem. Nový článek je plný obrázků a praktických rad. 🙂


nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Martin
Host
Martin

Není potřeba mít kreditku? Já jsem s tím při půjčování míval problém, obvykle půjčovny požadují právě kreditní kartu jako pojistku pro případ nějakého poškození auta apod.

zaletsi
Host
zaletsi

Kreditka není potřeba, ale je samozřejmě lepší ji mít sebou.

Marek
Host
Marek

Ono hodně záleží, kde si to auto chceš půjčit. Já třeba byl v USA tam chtějí pas, kreditku, řidičák a nejlépe mezinárodní – protože českému často nerozumí. Doporučuju, pokud plánuješ jako cílovou destinaci USA, tady: http://chcidoameriky.cz/jak-si-pujcit-auto-v-usa/ tam je to velmi dobře popsané. Já půjčoval auto několikrát u http://www.autopujcovny24.cz/ třeba v Italy nebo Španělsku, ale teďka, když už mám trošku přehled, kde a jak to chodí, tak si troufám na vlastní pěst. Myslím, že když jde člověk poprvé, je lepší přes nějaké větší, nejlépe české, ale potom, jakmile už víte co chtít, podepsat a zařídit, nemusíte se bránit ani malým lokálním… Číst vice »

Tevi
Host
Tevi

Ještě v článku postrádám informace o vratné záloze, nás její výše při půjčování auta v zahraničí docela zaskočila.

zaletsi
Host
zaletsi

Díky, doplněno. 🙂

zaneta
Host
zaneta

dobry den, ja nemam kreditku ale visa electron.jk se dozvim pred rezervaci ci mi pujcovna potom nebude delat problemy protoze nemam kreditku?

zaletsi
Host
zaletsi

Ahoj Žaneto,

Vísa Electron je problém, musíš mít embosovanou kartu, Visa nebo Mastercard. Většina bank v ČR ji vydává, i banky, kde nestojí vedení účtu nic (např. Zuno).

Jirka

Lenka
Host
Lenka

Ahoj, zajímalo by mě co přesně znamená, když je napsáno, že auto je k dispozici prostřednictvím kyvadlové dopravy, služby meet and greet nebo volání zástupce. Máte někde zkušenost. Představuji si to tak, že dostanu v pokynech místo vyzvednutí a bude tam jezdi kyvadlová doprava zdarma ostatní služby budou placené. Díky.

zaletsi
Host
zaletsi

Ahoj Lenko,

v některých případech nemá autopůjčovna přímé zastoupení na letišti a je třeba dojet kyvadlovou dopravou (která je v 99 % případů zdarma) do autopůjčovny. Kyvadlová doprava je velmi častá např. na amerických letištích typu Phoenix či Miami – Vyjdeš z letiště, nasedneš na vláček/bus a dojedeš k autopůjčovnám. 😉

Když nám napíšeš destinaci, povíme víc info.

Jirka

Lenka
Host
Lenka

Děkuji
Destinace je Ivalo ve Finsku.
Projela jsem si požadavky k rezervaci a ještě mi vyvstala jedna otázka. Když zaplatím celou částku zapůjčení (podmínka pro bezplatné storno), musím již platit tou kreditní kartou se jménem řidiče, kterou se pak následně zaručím půjčovně?

zaletsi
Host
zaletsi

Zdravím Lenko,

je úplně jedno, jakou kartou bude rezervace uhrazena přes internet, důležité je mít s sebou platební kartu, na které bude napsáno jméno řidiče. Co jsem se jinak díval, tak na letišti v Ivalu jsou přímo Budget, Hertz, Europcar i Sixt, u kterého je sice napsáno, že to je mimo letiště, ale podle mě se jedná o chybu (ovšem neručím 🙂 podle stránek Sixtu sídlí také přímo na letišti. 😉

Jirka

Michal
Host
Michal

Jak je to s možností půjčit si motorku? Je tato možnost poskytována velkými půjčovnami aut?

Maros
Host
Maros

Zdravím všechny. Pokud si chcete pronajmou auto na dovolenou, tak se obraťte na Ofran (www.ofran.cz). Půjčoval jsem si přes ně Fiat Pandu v Italii a nebyl žádný problém. Určitě Vám pomůžou, když si nebudete s něčím jisti. Tak šťastnou cestu všem!

Tom
Host
Tom

Zdravim.:-) kdyz bude auto pujcene na 21 leteho ridice, smi se pri rizeni stridat s mladsim ?

Petra
Host
Petra

Ahojte,
jak je to s půjčeným autem v zahraničí a dítětem? Máme 2-letého syna… Půjčí nám autosedačku? Nebo v určitých destinací není třeba? Díky!

Jirka Spolek - zaletsi.cz
Host

Ahoj Petro,

pokud je autosedačka nebo dětský podsedák v konkrétní destinaci nutný, během rezervace auta budeš mít možnost si autosedačku/podsedák objednat.

Někdy to lze objednat i na místě, nicméně dopředu je to vždy jistější – autopůjčovna o tobě ví. 😉

Jirka

Pavel Klaisner
Host
Pavel Klaisner

Pojištění se tedy platí v autopůjčovně při podpisu smlouvy, jestli rozumím dobře.
Akceptují třeba cestovní pojištění v rámci Gold Master Card , nebo je to vždy přímopojištění vozidla- auta, ne tedy cestovní?

Jirka Spolek - zaletsi.cz
Host

Ahoj Pavle,

podle toho jaké pojištění. Cestovní pojištění v rámci Gold Mastercard je na něco jiného, než pojištění vozidla. Na místě se obvykle platí až připojištění spoluúčsti, tedy nulová spoluúčast – že pokud se s autem něco stane, nic za to neplatíš (samozřejmě existují výjimky, ale je to nejvyšší pojištění, které lze sjednat).

Základní pojištění vozidla s určitou spoluúčastí je v 90 % případů v ceně pronájmu.

Jirka

Pavel Klaisner
Host
Pavel Klaisner

OK, pochopuji.

Jarda
Host
Jarda

Ahoj,mám obecný dotaz ohledně půjčení auta v Británii. Mají k dispozici i auta s volantem vlevo (evropská) nebo jenom jejich s volantem vpravo? Máte zkušenosti, co je jednodušší? Jestli tam jezdit s naším nebo s jejich autem? Díky.

Jirka Spolek - zaletsi.cz
Host

Ahoj Jardo,

na 99 % dostaneš auto s volantem vpravo. Osobně bych si ho i tak vzal, protože ty silnice jsou na to uzpůsobeny. Ono to není tak těžké, osobní zkušenosti máme z Kypru, kde si celkem rychle zvykneš, jenom pozor v noci při lehké únavě na vyhýbání a při rozjezdech. 😉

Jirka

David
Host
David

Zdravim vsechny cestovatele. Mam dotaz ohledne te blokace na karte ktera muze byt az 2000 EUR co kdyz na te kreditni karte takze vlastne na mem uctu nebudu mit tech 2tis eur? Tak mi je tedy nemuzou zablokovat a to znamena ze mi nepujci auto kvuli tomu ze nejsem zbohatlik?? Diky za odpoved David.

Jirka Spolek - zaletsi.cz
Host

Zdravím, Davide,

2000 EUR mi tedy ještě nikdy neblokovali a to jsem auto měl půjčené už opravdu hodněkrát. Nejvíc jsem měl zablokovaných snad 600 EUR a to u pochybné autopůjčovny někde ve Španělsku za poměrně velké auto. Pokud bys v např. v tom Španělsku 600 EUR Neměl, potom tě donutí si přikoupit připojištění na 0 spoluúčast které je pěkně drahé, ale můžeš si to auto půjčit.

Jirka

Václav Munzar
Host
Václav Munzar

Dobrý den, mám pouze debetní kartu MasterCard, je možné si s ní půjčit auto ve Španělsku?

Jirka Spolek - zaletsi.cz
Host

Zdravím, Václave,

čistě teoreticky by to jít mělo, ale hodně záleží na konkrétní autopůjčovně. Obvykle ale na místě tě pak donutí autopůjčovna zaplatit drahé připojištění nad rámec nulové spoluúčasti.

Jirka

Jana
Host
Jana

Dobrý den.
Budeme si půjčovat auto ve Španělsku, nemáte zkušenosti se společností rentacar spain, neni to ta náhodou ta pochybná autopůjčovna o které jste již dole psal? Jsou velmi levní… Díky za odpověď Jana

Jirka Spolek - zaletsi.cz
Host

Zdravím, Jano,

jestli je to z toho našeho srovnávače, který používáme, tak je to ok. Tehdá jsem měl půjčené auto od nějaké místní malé autopůjčovny a nebylo to nic moc. Nicméně jestli je to ze srovnávače, mějte s sebou kreditní kartu na zálohu zhruba 800 EUR, kterou si zablokují jako zálohu. V opačném případě budete muset platit připojištění, které je celkem dost drahé.

Jirka

Matúš Lacko
Host
Matúš Lacko

Dobrý den…
Rezervoval som si a zaplatil auto cez autopůjčovnu HOLIDAYAUTOS. Nemožem sa,ale nikde dočítať koľko musím mať na kreditnej karte limit. Auto Nás stálo cca 3000kč na týžden. Mohli by ste mi prosím poradit koľko by to tak mohlo byť?
Ďakujem za odpoveď Matúš Lacko

Jirka Spolek - zaletsi.cz
Host

Ahoj Matúši,

dost záleží na tom, jaké auto sis rezervoval – nicméně jestli stálo 3000 Kč na týden, tak potom bych to viděl někde mezi 300 – 450 EUR, ale samozřejmě záleží na té konkrétní autopůjčovně. Mrkni do podmínek, které ti přišly na email.

Jirka

Misa
Host
Misa

Dobry den,
Chtela bych se zeptat zda nevite o nejake pujcovne na Oahu,ktera nevyzaduje kreditni kartu. Dekuju
Misa

Peter
Host
Peter

Dobrý deň,

rád by som sa opýtal či si zvyknete pripoistovat pri prenajme aut aj plne poistne krytie s nulovou spoluucastou. Je to sice dost drahe, ale bez nej sa mi zda ta poistka velmi slaba s extremne velkou spoluucastou…..
Collision Damage Waiver (CDW) – this limits your liability for damage to the car’s bodywork to the Excess amount. This Excess is the maximum amount you will be charged for bodywork damage, and is typically between 702,98 € – 2811,90 €.
Dakujem pekne za radu aj za cenne informacie ktore som tu nasiel.
Peter

Daniel
Host
Daniel

jsou zeme, kde plnou pojistku uprednostnuju, treba na Madeire me to dost pomohlo, za cenu necelych 3E/den clovek ziska luxusni off-road (=libobovolna kravina z pujcovny s plnou pojistkou) a mistni infrastruktura a styl jizdy to zvyseni ceny celkem vyvazuje.
Obecne ale pozor, protoze casto ani plna pojistka neni uplne plna – v mnoha zemich, kde nejsou vsechny silnice zpevnene napriklad neobsahuje defekty pneumatik, poskozeni podvozku nebo celniho skla. Pak ale nedava smysl (napr. Kreta).
Jsou take pripady, kdy i plna pojistka vyzaduje deposit na kreditni karte (i kdyz zpetne vratny) – SAE, Oman, atd.

Pavlina
Host
Pavlina

Dobry den,

Chtela jsem se zeptat, zda v Mexiku – Cancunu u Mex rent a car bude potreba k pujceni auta kreditka, nebo staci embosovana Mastercard?

Dekuji

Pavlina

Helena
Host
Helena

Ahoj,
prosim, jak je to s detskymi autosedackami.. at rezervuji, jak rezervuji, nikde je nemohu v nabidce najit.. byvaji k dispozici nebo je to utopie? Konkretne v Italii, auto bychom pujcovali na Sicilii, jednosmerne.. Diky.

Kuba
Host
Kuba

Ahoj,
prosím o radu k vypůjčení auta v Norsku – letiště Sandefjord Torp. Má někdo zkušenost, jestli je opravdu nutné vlastnit kreditní kartu nebo postačí debetní Visa s vyraženým jménem…? Děkuji za odpovědi.

Eliška
Host
Eliška

Dobrý den. Zajímalo by mě, za jak dlouho po vrácení auta půjčovna vrátí kauci, když jsme auto vrátili v pořádku, nepoškozené a umyté. Dekuji, Eliška.

Aneta
Host
Aneta

Dobrý den,
zajímalo by mne zda je možné ve Španělsku při půjčení auta na místě platit v hotovosti nebo je potřeba karta pouze na jméno hlavního řidiče, jak se na některých stránkách píše.
Děkuji

Jan
Host
Jan

Dobrý den,

chystáme se s přáteli na léto do USA (Work & Travel) a chceme si půjčit auto na přesun do destinace, kde budeme pracovat (přilétáme do Las Vegas a jedemo do Park City – Utah). Avšak všechny půjčovny aut mají napsáno v podmínkách, že berou pouze kreditní a nikoli debetní karty. Co jsem četl Vaše komentáře, tak někdy radíte, že je kreditka nutná a někdy (např. v USA), že to není problém. Proto se chci tedy ujistit zda je to pravda a bylo by možné si půjčit v LV auto jen pouze na debetní kartu?

Tomas
Host
Tomas

Dobry den,

mohl byste mi doporucit primo pujcovnu aut ve Faru – Portugalsku. Projizdim ruzne recenze a jsem z toho trosku v rozpacich. Nejvic se mi nakonec libi sixt, jaky mate nazor/zkusenosti? Dekuji, Tomas

Romana
Host
Romana

Dobrý den,

potřebujeme si půjčit auto v Norsku (Rygge) bez kreditní karty. Je to u některé půjčovny možné? Děkuji Romana

pavel
Host
pavel

dobry den , potrebuju auto v Malaze ale mam neembsovanou kreditku nebo embosovanou debetku trochu kombinace na draka da se to vymyslet ?

Petr
Host
Petr

Zdravím, chtěl jsem se zeptat, jestli mohu rezervaci auta provést přes debetní kartu a při vyzvednutí auta jim předložit kartu kreditní, ze které si bloknou zálohu. Leíme do USA a chci se vyhnout situaci, že by si náhodou půjčovna blokla nějakou větší částku z debetní karty.
Děkuji

David
Host
David

Dobrý den, chtěl bych si půjčit auto na Mallorce, popř, Sardinii, Sicilii. Je mi 23. Budu muset připlácet za nízký věk?

Maruž
Host
Maruž

Dobrý den, v říjnu letíme na Sicilii a budeme si půjčovat auto. Dočetla jsem se, že si někde účtují zálohu na auto 1600 euro. Dá se někde sehnat auto i s levnější zálohou?? Jinak info o povinné kreditní kartě je pro mě novinka!

Pavel Keist
Host
Pavel Keist

Mohu si pujcit auto kdyz je mi vic jak 70 ?

Mackenzie
Host
Mackenzie

Ahoj, chtěla bych se zeptat: máme v plánu letět v září do Dubaje a půjčit si na jeden den auto pro výlet do Abu Dhabi. Co jsem koukala na půjčovny, tak na depozit chtějí kreditní kartu, kterou nikdo z nás nemá (máme embosované debetní). Máte někdo zkušenost s půjčením v Dubaji jenom s debetní kartou? Popřípadě nějaké tipy? 🙂
Díky za odpověď

Kateřina
Host
Kateřina

Zdravím, chtěli bychom si na Sardinii půjčit auto v Alghero a vrátit ho v Cagliari. Na internetu všude píšou, že za vrácení auta v jiném místě se platí poplatek? Jaká je prosím jeho (průměrná) výše? Zda se nám vůbec vyplatí odlétat odjinud… Děkuji za odpověď

Lada
Host
Lada

Dobry den chtel bych si tenhle mnesic pucit auto praze nA par dni ale nevim jesli se dava deposit primo nA miste treba nebo pri objednavce a hlavne kolik

Eva
Host
Eva

Dobrý den,
nemám zatím žádné zkušenosti s půjčováním vozidel v zahraničí, ale letos na dovolené bychom chtěli vypůjčení auta využít, ale mám dotaz ohledně kreditní karty , kterou zdá se musíme předložit, akceptují autopůjčovny kreditní karty jiné osoby než budu například já, s písemným souhlasem, že kartu mohu využívat? V jiném případě bych si kreditku musela vyřídit v bance….

Marie Kudrová
Host
Marie Kudrová

Hezký den, je možné zapůjčit si auto v případě, že ŘP mám vedený na jméno za svobodna a kreditní kartu, pas a OP už na jméno nové? Děkuji za odpověď.

Katka
Host
Katka

Ahoj, mame pujcene auto na sicili. Za dva dny jej budeme vracet, ale je tady ted nouze o vodu, sucho a je problem auto umyt. Procestovali jsme celou sicilii a podle toho auto vypada. Nevite prosim jak moc velky problem je vratit auto neumyte?

Marek
Host
Marek

Dobrý den, plánuji si půjčit auto ve Španělsku ve městě Malaga. Je možné nějákým způsobem udělat, že nebudu muset platit zálohu ? Pojištění axa nabízí za nějákých 1500Kč nulovou zálohu, je to možné ?
Děkuji Marek

Lenka Pokorná
Host
Lenka Pokorná

dobrý den, prosím Vás máte nějaký tip na „bezproblémovou“ půjčovnu v Algheru na letišti? Máme rezervované auto u Firefly, ale když pročítám recenze, tak mám docela obavy. Také úplně nerozumím výši depozitu, ve smluvních podmínkách je uveden depozit 600 euro, ale když už si vytisknu konkrétně svoji rezervaci, je tam uvedeno, že bude střženo 1600 euro, což už mi přijde opravdu hodně. Jen pro upřesnění, půjčené auto na týden v srpnu, kategorie auta Ford Fiesta nebo podobné, čili malé autíčko. Díky moc za reakci, hezký den Lenka

Tomáš Novotný
Host
Tomáš Novotný

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, za jak dlouho mi autopůjčovna odblokuje depozit na kartě ? Už je to 5 dní od vrácení auta a v internetovém bankovnictví vidím že jsou peníze stále zablokované.

Daniela
Host
Daniela

Dobrý den,

chceme si vypůjčit auto v Cagliari na Sardinii. Většina půjčoven se nám ale zdá nedůvěryhodných. Máte s některou dobré zkušenosti? Jaká je cca cena pojištění auta na týden? Auto nechávám pojistit přímo přes půjčovnu nebo si pojištění zařizuji někde sama. Půjčuji si auto poprvé, tak budu ráda za kterékoli rady.

Mockrát děkuji

Michaela
Host
Michaela

Dobrý den, jedeme na Sicílii a budeme si poprvé půjčovat auto. Budeme jen dva a chceme nějaké malé. Co jsem se dočetla, tak si radši pořídíme kreditní kartu, protože máme jen embosovanou debetní. Problém ale je, že nevím, kolik si máme na tu kreditku poslat peněz na tu kauci, protože na stránkách rental cars mě to provází, ale nikde se před zaplacením nedozvím, kolik ten deposit a spoluúčast bude. A celkévě náhled smlouvy. Lze to nějak zjistit předem? Jinak ještě k tomu připojištění. Když někdo nabourá mě, tak mi nic nestrhnou? (logicky jako povinné ručení). Přemýšlím, zda dát tu nulovou… Číst vice »

Jakub
Host
Jakub

Dobrý den,
mám pravděpodobně primitivní dotaz: budeme si na Sicílii půjčovat auto, já budu jeho řidič, leč kreditní kartou disponuje přítelkyně. Je jedno, kdo uhradí depozit, nebo musí být řidič i držitel karty jedna osoba?

Děkuju za odpověď,

Jakub