Prázdninový Stockholm za 491 Kč
12.5.2017

Prázdninový Stockholm

O této nabídce

Švédská metropole Stockholm je pro našince dlouhodobě velmi dobře dostupná ze slezských letišť. Při odletech z hornoslezských Katowic nebo dolnoslezské Wroclawi se do „Benátek severu“, jak je Stockholm často nazýván, dostanete doslova za pár stovek a v nabídce jsou stále i jedny z posledních letních termínů za ceny okolo pětistovky. Tak neváhejte, neboť v datech uvedených níže zbývá povětšinou několik málo letenek za tuto cenu.

 • Rezervujte: přímo přes stránky dopravce Wizzair
 • Zavazadla: 1 ks menšího příručáku s limity 42 x 32 x 25 cm
 • Dostupnost: léto 2017
 • Termíny:
  • z Katowic
   • 23. – 28. 6. za 491 Kč
   • 30. 6. – 3. 7. 586 Kč
   • 19. – 26. 7. za 491 Kč
   • 23. – 28. 8. za 586 Kč
  • z Wroclawi
   • 14. – 17. 7. za 617 Kč
   • 21. – 24. 7. za 491 Kč
   • 4. – 11. 8. za 617 Kč
 • Tip: uvedené ceny platí pro členy Wizzair Discount Clubu, ostatní si budou muset pár stovek připlatit nebo členství zvážit 🙂

Ubytování

Stockholm potvrzuje známé pravidlo o dražších službách na severu Evropy a není výjimkou. Širokou nabídku ubytovacích kapacit naleznete klasicky na oblbíeném Bookingu nebo vyzkoušejte srovnavač služeb Trivago. Zajímavou možností může být využití AirBnB nabízející bydlení přímo od místních obyvatel.
​​​​​​​

Jak do Katowic

Nejideálnějším dopravním prostředkem pro dosažení hornoslezského města je jistě osobní automobil. Ten lze po dobu svého pobytu v zahraničí ponechat zaparkovaný přímo na letištním parkingu, kde s českou nebo slovenskou SPZ obdržíte 90% slevu na parkovné.

Další možností je využití železniční dopravy, kdy se na palubě žlutočerných vozů Leo Expressu dostanete z Prahy do centra Katowic za 349 Kč/směr. Z centra města se na letiště dostanete airport expressem za 50 minut.za cca 160 Kč. Některé spoje LE zajíždí dokonce přímo na letiště.

Přímo na letiště Vás také dovezou autobusy společnosti Tigerexpress vyjíždějící z Ostravy a Bohumína.

Bohužel však odlet je naplánován již na 6 hodinu ranní, proto pokud nevyužijete osobního automobilu, bude asi nutné jet předvečer odletu a noc strávit na letišti.

Jak do Wroclawi

Nejvýhodnější spojení po finanční stránce i po stránce návaznosti na lety nabízí společnost Polskibus. Z Prahy se do centra Dolnoslezského vojvodství dostanete za 4 a půl hodiny cesty a ceny jednosměrných jízdenek se pohybují mezi dvěmi a třemi stovkama Kč. Odlety jsou vypravovány v 10.15, tudíž nejpříhodnějším řešením bude využít popůlnoční spoj z Prahy. Z autobusového nádraží se pak na letiště dostanete linkovým autobusem s číslem 106, jehož jízda trvá cca 40 minut.

Jak z letiště Skavsta do centra

Nejrychlejší způsob, jak se dostat z letiště do centra je Arlanda Express, který jede až 200 km/h. Základní cena je 280 švédských korun za jeden směr, ale dopravce nabízí velké množství různých slev. Například 50 % pro držitele karty ISIC, slevy pro více osob cestujících spolu (platí jen od čtvrtka do neděle) a pro samostatné cestující může být zajímavá 45% sleva v případě zakoupení jízdenky online 90 a více dní před odjezdem – což by šlo aplikovat na termíny v závěru června.

Pokud však nespěcháte, tak můžete využít také autobusy Flygbussarna, kde jedna cesta vyjde na 99 švédských korun při nákupu online.

Náhled letenky z Katovic do Stockholmu za 491 Kč

Prázdninový Stockholm za 491 Kč

Obrázek


Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)