Prázdninové Grónsko z Prahy za 19 573 Kč
6.12.2016

Prázdninové Grónsko z Prahy

O této nabídce

Ochutnejte během prázdninových měsíců opravdovou divočinu s velkým D a vydejte se do Grónska! Jedná se o ideální příležitost jak si odpočinout od davů lidí. Věřte, že v grónském vnitrozemí dost pravděpodobně nepotkáte další dobrodruhy, jelikož zde nejsou značené trasy a vyšmajdané stezky. Vaším asi největším a nejspíše i jediným sociálním kontaktem bude přílet a odlet z městečka Narsarsuag, kde žije pouhých 145 stálých obyvatel.

Nyní je možnost zakoupit letenky z dánského hlavního města Kodaně (neb Grónsko je stále autonomní součástí Dánského království) za velmi slušných 17 079 Kč na velký počet letních termínů. Když k tomu připočítáme velmi zajímavé letenky do této metropole, se kterými přišly nedávno české aerolinie, tak se dostaneme na 19 573 Kč! Za tuto cenu se můžete na cestu vydat například již 6. července s návratem 18. dne téhož měsíce z Grónska a z Kodaně přeletět zpět domů 19. 7. (noc = několik hodin lze strávit na letišti nebo se ubytovat ve městě a během dne si ho ještě prohlédnout a letět až večerním spojem)

 • Rezervace:
 • Zavazadla: 
  • tarif AirGreenland obsahuje 1 ks odbaveného zavazadla do 20 kg a příručák s limitem 8 kg
  • nejlevnější tarif Lite od ČSA zahrnuje 1 ks příručáku s limitem 8 kg (tarif Plus pak přidá odbavenou krosnu do 23 kg)
 • Dostupnost: červenec a srpen 2017
 • Termíny:
  • CPH – UAK za 17 079 Kč
   • ​​​​​​​odlety:
    • 4. / 6. / 10. /13. / 17. / 18. / 20. / 25. / 27. / 31. 7.
    •  1. / 3. / 7. 8.
   • přílety:
    • 18. / 20. / 24. / 25. / 27. / 31. 7.
    • 1. / 3. / 7. / 8. / 10. / 14. / 15. / 17. / 22. / 24. / 29. / 31. 8.

Ubytování

Ubytování je v Grónsku obecně kvůli velmi řídkému osídlení poměrně drahé. Taktéž vzhledem k Vašim túrám se spíše doporučuje vzít si s sebou stan a dokonale si užívat pobyt v přírodě se vším všudy. Pokud však přeci budete chtít první či poslední noc strávit ve městě Nursarsuaq, pak doporučujeme tento hotýlek za 1 446 Kč/os./noc, případně tento Youth hostel.

Počasí

Právě letní měsíce, během nichž lze využít této cenové nabídky, jsou prakticky jediné doporučení hodné pro cestování do těchto končin. Denní průměr v červenci a srpnu se na jižním pobřeží ostrova pohybuje mezi 10°C a 15 °C

Víza

K návštěvě Grónska žádná víza nepotřebuje a teoreticky byste měli být schopni celý cestovní itinerář absolovovat pouze s občankou. Nicméně raději doporučíme na cestu vyrazit i s cestovním pasem.

Nursarsuaq

Jak již bylo napsáno výše sídlo Nursarsuaq obývá pouze cca 145 obyvatel, takže v něm přespříliš zábavy nenaleznete. Po příjezdu doporučujeme navštívit Café Blue Ice, kde lze kromě nápojů a malých jídel využívat malého infopointu ohledně možných aktivit v okolí. Uniknout by Vám neměla ani bývalá americká vojenská základna, kde lze nyní shlédnout sbírky muzea. Než se vydáte do přírody na několikadenní trek je možné si s místními zarybařit nebo se vydat prozkoumat některý z mnoha místních fjordů na kajaku..

 

Náhled letenky za 17 079 Kč z Kodaně

Prázdninové Grónsko z Prahy za 19 573 Kč

Náhled letenky za 2 494 Kč z Prahy do Kodaně
 
Prázdninové Grónsko z Prahy za 19 573 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)