Podzimní Kuvajt z Vídně za 4 649 Kč
29.5.2018

Podzimní Kuvajt z Vídně

4649

O této nabídce

Za netradičním prodlouženým víkendem na Blízkém východě aka operací „Pouštní bouře“ se můžete nyní vydat z Vídně. Zpáteční letenky do Kuvajtu – ropné monarchie ležící na pobřeží Perského zálivu nyní pořídíte u tureckého dopravce Pegasus za horkých 4 649 Kč. Na podobnou cenu lze zpravidla dosáhnout pouze při jednorázových výprodejových akcích právě tohoto dopravce – ty jsou však v nedohlednu. V základní ceně máte pouze příruční zavazadlo, což na těch pár dní v Kuvajtu rozhodně postačí. Vybírat lze z několika termínů napříč podzimními měsíci, přičemž nejpřívětivější počasí bude na 29. rovnoběžce na přelomu listopadu a prosince. Dlouhý denní stopover v Istanbulu je navíc přímo jako dělaný k rychlé otočce do města!

Prodloužený víkend je z našeho pohledu naprosto ideální časovou dotací návštěvě stejnojmenného hlavního města a jeho okolí. Na zbytku území se totiž rozprostírá převážně poušť a zase poušť. Hlavní dominantou města je skupina třech vodárenských věží – Kuwait Towers –  symbolizujících právě důležitost této životodárné komodity. Určitě se vyplatí vystoupat na vyhlídku a užít si podvečerní panorámata města. Procházku městem jistě ocení milovníci islámské sakrální i moderní architektury, vždyť kousek od supermoderních mrakodrapů, mezi nimiž se projíždí nejnovější modely nablýskaných sportovních auťáků, naleznete nádherné mešity. Osvěžit se pak můžete na oblíbené pláži Massilah anebo pod střechou jednoho z největších nákupních center celého Blízkého východu – The Avenues.  Za návštěvu bude stát i muzea Bait-Al Othman a Národní. K pěknému výletu vybízí i ostrov Failaka nacházející se 20 km od pobřeží. Zkrátka a jednoduše je Kuvajt rozhodně zajímavou alternativou k tolik preferované Dubaji!

 • Rezervujte: přímo na stránkách dopravce
 • Zavazadla: 1 ks příručního zavazadla s limitem 8 kg
 • Dostupnost: podzim 2018
 • Termíny:
  • 18. – 23. 9. za 4 649 Kč
  • 25. – 30. 9. za 4 649 Kč
  • 5. – 10. 10. za 4 649 Kč
  • 12. – 17. 10. za 4 649 Kč
  • 19. – 24. 10. za 4 649 Kč
  • 21. – 25. 11. za 4 649 Kč
  • 5. – 9. 12. za 4 649 Kč
   ​​​​​​​
 • Tip: Nejvýhodněji vás nákip letenek vyjde v eurech.

Ubytování

Náklady na ubytování jsou v Kuvajtu pěkně mastné –  s tím musíte počítat předem. Vzhledem k nočnímu příletu bude dobré zarezervovat si již tuto noc. My bychom si vybrali tento pěkný tříhvězdový Ibis za 1 067 Kč / os./noc. anebo dejte šanci těmto apartmánům na pobřeží Perského zálivu, které však leží poněkud dále od centra – za 731 Kč/os./noc. Další přehršel nabídek naleznete na klasickém Bookingu nebo mrkněte i na platformu AirBnB.

Víza

Vízum získáte po příletu na letiště za poplatek 3 KWD (cca 220 Kč). Aby celá procedura proběhla hladce, tak byste měli disponovat cestovním pasem platným ještě 6 měsíců po po vstupu země,  zpáteční letenkou a rezervací ubytování v místě.

Jak do Vídně

Na nákup spojení do Vídně máte ještě dostatek času. Přímo na letiště Vás dovezou zelené autobusy Flixbusu anebo žluté společnosti Regiojet. Přímo do centra pak jeďte nočním vlakem Českých drah. Včasná jízdenka vás vyjde na 364 Kč. A na letiště se pak hladce dostanete po rychlodráze za 4 €. Tato poslední možnost se jeví i jako nejlepší z hlediska návaznosti na dopolední odlet.

Náhled letenky z Vídně do Kuvajtu za 4 649 Kč

Podzimní Kuvajt z Vídně za 4 649 Kč

6
Zapoj se do diskuze

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
JardaTonda Jelinek Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Jarda
Host
Jarda

Dvě otázky. Pustí mě ve Vídni vůbec do letadla, když nebudu mít vízum? Jaké (dlouhodobé) zkušenosti opřené o oficiální statistiky máte s udělením víz na letišti v Kuwaitu? Oficiální a referenční zdroj z MZV ČR se snad ani o možnosti udělení víz občanům ČR na mezinárodním letišti v Kuwaitu nezmiňuje. Naopak odkazuje na ZÚ státu Kuvajt a zde ty podmínky pro udělení víz jsou trochu složitější. Tak mě opravdu zajímá, zda si nepočínáte na můj vkus poněkud benevolentně a bezstarostně a případný odkaz na zdroje, ze kterých čerpáte. Děkuji.

Jarda
Host
Jarda

Už mně přišla zpráva z MZV, konzulární odbor. Tak možnost obdržení víz na letišti je. Od roku 2013. I tak je zde vyhrazeno, že imigrační úředníci mohou udělení víza bez udání důvodu odmítnout. Což je podobné jako při cestě například do Iránu. Můžete si koupit letenky, rezervovat hotel atd. a stejně nemáte jistotu.

Antonin
Editor

Zdravím Jardo,

vidím, že jste si již odpověděl sám. Informace o vízech čerpáme především z Timaticu (http://zalet.si/08BZnW) – ostatně stejně jako agenti na check-inu.

Ono imigrační úředníci vás mohou „bez udání důvodu“ odmítnout téměř kdekoliv. Holt v dnešní době, kdy mezi mnoha zeměmi panují tenze z geopolitického hlediska, není 100 % garantováno nic a obzvláště na neklidném Blízkém východě…

PS: Jinak je zde možnost zažádat i o elektronická víza předem -> https://evisa.moi.gov.kw/evisa/home_e.do

S pozdravem

Tonda

Jarda
Host
Jarda

Ještě upozorním případné zájemce, že v Kuwaitu jsou víkendové dny pátek a sobota a vždy přiletíte na letiště v době, kdy nejezdí autobusy do města. To je vzdálené zhruba 15 – 16 km. Takže pěšky to nikdo z vás nedá, nehledě na to, že by to byl pořádný risk. Chodníky tam žádné nejsou, jen několika proudová silnice. A taxi jsou, jak jsem si zjistil poměrně drahé. Kolem 6 – 8 Kuwaitských dinárů/x 75 Kč. Přitom Bus přijde na 0,25 dináru. Ale o víkendech je autobusová doprava omezená a na rozdíl od pracovního dne nezačíná již od 04:30 hodin do 23:45… Číst vice »

Antonin
Editor

Milý Jardo, nemusíte si odpovídat sám, rád Vám za náš server odpovím! 🙂 Osobně se domnívám, že je to opravdu zajímavá možnost pro cestovatele dobrodružnější povahy, které už nebaví létat na víkend do Londýna či Paříže. A když vidím, kolik fundovaných informací jste si (ostatně jako vždy) napříč internety zjistil, tak soudím, že akce zaujala i Vás. :))) K meritu Vámi komentovaných věcí. Ano, milý Jardo, máte pravdu. Stejně jako v jiných muslimských zemích připadá i v Kuvajtu víkend na pátek a sobotu. Pokud dobře vidím (příkladový termín), tak přiletíte časně ráno ve čtvrtek – kdy je normální pracovní den… Číst vice »

Jarda
Host
Jarda

Děkuji za odpověď. Raději poletím do Amánnu a týdenní výdaje budou zhruba na úrovni mnou zvažované alternativy odlet v sobotu a přílet ve středu. S tím rozdílem, že ubytování za dvě noci (víc není třeba). Není rozumné si platit noc, když do hotelu i s taxíkem se dostanete tak minimálně 2 hodiny po dosednutí na přistávací dráhu. Je třeba započítat vstupní imigrační kontrolu. Takže dvě noci jsou bratru za 5 litrů (platí se i zde nezmíněná 15 % místní daň). Letenky pro dva za necelých 10 litrů. Taxi tam a zpět cca 1200,- Kč. A v žaludku máte hlad, město… Číst vice »

Už ti letenky nikdo nevyfoukne

Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)