Podzimní Kuvajt z Vídně za 4 649 Kč
29.5.2018

Podzimní Kuvajt z Vídně

4649

O této nabídce

Za netradičním prodlouženým víkendem na Blízkém východě aka operací „Pouštní bouře“ se můžete nyní vydat z Vídně. Zpáteční letenky do Kuvajtu – ropné monarchie ležící na pobřeží Perského zálivu nyní pořídíte u tureckého dopravce Pegasus za horkých 4 649 Kč. Na podobnou cenu lze zpravidla dosáhnout pouze při jednorázových výprodejových akcích právě tohoto dopravce – ty jsou však v nedohlednu. V základní ceně máte pouze příruční zavazadlo, což na těch pár dní v Kuvajtu rozhodně postačí. Vybírat lze z několika termínů napříč podzimními měsíci, přičemž nejpřívětivější počasí bude na 29. rovnoběžce na přelomu listopadu a prosince. Dlouhý denní stopover v Istanbulu je navíc přímo jako dělaný k rychlé otočce do města!

Prodloužený víkend je z našeho pohledu naprosto ideální časovou dotací návštěvě stejnojmenného hlavního města a jeho okolí. Na zbytku území se totiž rozprostírá převážně poušť a zase poušť. Hlavní dominantou města je skupina třech vodárenských věží – Kuwait Towers –  symbolizujících právě důležitost této životodárné komodity. Určitě se vyplatí vystoupat na vyhlídku a užít si podvečerní panorámata města. Procházku městem jistě ocení milovníci islámské sakrální i moderní architektury, vždyť kousek od supermoderních mrakodrapů, mezi nimiž se projíždí nejnovější modely nablýskaných sportovních auťáků, naleznete nádherné mešity. Osvěžit se pak můžete na oblíbené pláži Massilah anebo pod střechou jednoho z největších nákupních center celého Blízkého východu – The Avenues.  Za návštěvu bude stát i muzea Bait-Al Othman a Národní. K pěknému výletu vybízí i ostrov Failaka nacházející se 20 km od pobřeží. Zkrátka a jednoduše je Kuvajt rozhodně zajímavou alternativou k tolik preferované Dubaji!

 • Rezervujte: přímo na stránkách dopravce
 • Zavazadla: 1 ks příručního zavazadla s limitem 8 kg
 • Dostupnost: podzim 2018
 • Termíny:
  • 18. – 23. 9. za 4 649 Kč
  • 25. – 30. 9. za 4 649 Kč
  • 5. – 10. 10. za 4 649 Kč
  • 12. – 17. 10. za 4 649 Kč
  • 19. – 24. 10. za 4 649 Kč
  • 21. – 25. 11. za 4 649 Kč
  • 5. – 9. 12. za 4 649 Kč
   ​​​​​​​
 • Tip: Nejvýhodněji vás nákip letenek vyjde v eurech.

Ubytování

Náklady na ubytování jsou v Kuvajtu pěkně mastné –  s tím musíte počítat předem. Vzhledem k nočnímu příletu bude dobré zarezervovat si již tuto noc. My bychom si vybrali tento pěkný tříhvězdový Ibis za 1 067 Kč / os./noc. anebo dejte šanci těmto apartmánům na pobřeží Perského zálivu, které však leží poněkud dále od centra – za 731 Kč/os./noc. Další přehršel nabídek naleznete na klasickém Bookingu nebo mrkněte i na platformu AirBnB.

Víza

Vízum získáte po příletu na letiště za poplatek 3 KWD (cca 220 Kč). Aby celá procedura proběhla hladce, tak byste měli disponovat cestovním pasem platným ještě 6 měsíců po po vstupu země,  zpáteční letenkou a rezervací ubytování v místě.

Jak do Vídně

Na nákup spojení do Vídně máte ještě dostatek času. Přímo na letiště Vás dovezou zelené autobusy Flixbusu anebo žluté společnosti Regiojet. Přímo do centra pak jeďte nočním vlakem Českých drah. Včasná jízdenka vás vyjde na 364 Kč. A na letiště se pak hladce dostanete po rychlodráze za 4 €. Tato poslední možnost se jeví i jako nejlepší z hlediska návaznosti na dopolední odlet.

Náhled letenky z Vídně do Kuvajtu za 4 649 Kč

Podzimní Kuvajt z Vídně za 4 649 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)