Podzimní Island od 1 155 Kč
24.7.2017

Podzimní Island

O této nabídce

Letenky na Island přímo z Prahy klesly díky relativně nově otevřené lince maďarského lowcostu Wizzair velmi nízko. Ovšem letadla na letní termíny jsou již vcelku vyprodaná, tak co si na tento kouzelný ostrov ohně a ledu zaletět až na podzim? Třeba v říjnu na pár dní z Prahy za 2 138 Kč – na letišti si půjčíte káru a minimálně Golden Circle zvládnete. Anebo rovnou celý týden z Wroclawi za 1 155 Kč. 

Během října bude i počasí ještě snesitelné a tak byste si mohli vystačit i s malým příručním báglem. Ten však bude ještě podle starých pravidel. Novou zavazadlovou politiku Wizzair zavádí až od konce října – viz. tento článek.

 • Rezervujte: přímo přes stránky dopravce Wizzair
 • Zavazadla: 1 ks menšího příručáku s limity 42 x 32 x 25 cm
 • Dostupnost: září a říjen 2017
 • Termíny:
  • z Wroclawi
   • 10. – 20. 9. za 1 891 Kč
   • 18. – 25. 10. za 1 155 Kč
  • z Katovic
   • 2. – 9. 10. za 1 523 Kč
   • 23. – 29. 10. za 1 400 Kč
  • z Prahy
   • 1. – 4. 10. za 2 138 Kč
   • 8. – 18. 10. za 2 268 Kč
   • 15. – 18. 10. za  2 68 Kč
 • Tip: uvedené ceny platí pro členy Wizzair Discount Clubu, ostatní si budou muset pár stovek připlatit nebo členství zvážit 🙂

Ubytování

V říjnu bychom si to ani my pod stan na Islandu nelajzli. Tudíž pokud nejste opravdu severští otužilci, tak se holt budete muset porozhlédnout po standardní nabídce ubytování. Nejlepším pomocníkem bude klasický Booking nebo vyzkoušejte srovnavač služeb Trivago. Nejen v odlehlejších destinacích hraje velice prim i nabídka místňáků na serveru AirBnB.

Pokud Vás pofrčí více, tak se vyplatí hledat spíš chatky. Finančně po rozpočítání na osobu nevychází tak divoce jako normální pensiony či hotely, a vlastní kuchyňka Vám umožní předvést své kulinářské umění alá „konzerva sem nebo přidej vejce“.

Přímo v Reykjavíku bychom si za základnu vybrali tento pohodový guesthouse za 1 268 Kč/os./noc včetně snídaně. Pokud budete alespoň tři, tak zvolte tento prima hostel v centru města za 959 Kč/os./noc.

Autopůjčovna
Půjčit si auto na Islandu je téměř povinnost. Jedině tak budete mít absolutní volnost a je pouze na Vás jak si dovolenou naplánujete resp. které části tohoto magického ostrova se rozhodnete objevit. V rámci místní hromadné dopravy byste  rozhodně ztratili velké množství času. Proto se vyplatí omrknout naši autopůjčovnu, kde si vyberete auťák a ten na Vás může čekat již ihned po příletu na letišti.

Jak na polská letiště

Nejvýhodnější spojení do Wroclavi nabízí společnost Polskibus. Z Prahy se do centra Dolnoslezského vojvodství dostanete za 4 a půl hodiny cesty a ceny jednosměrných jízdenek se pohybují mezi dvěmi a třemi stovkama Kč. Odlety jsou vypravovány v 10.15, tudíž nejpříhodnějším řešením bude využít popůlnoční spoj z Prahy. Z autobusového nádraží se pak na letiště dostanete linkovým autobusem s číslem 106, jehož jízda trvá cca 40 minut. 

Do Katowic se nejsnáze dostanete osobním automobilem. Další možností je využití železniční dopravy, kdy se na palubě žlutočerných vozů Leo Expressu dostanete z Prahy do centra Katowic za 349 Kč/směr. Z centra města se na letiště dostanete airport expressem za 50 minut.za cca 160 Kč. Některé spoje LE zajíždí dokonce přímo na letiště.

Přímo na katovické letiště (které není zrovna blízko centra) Vás také dovezou autobusy společnosti Tigerexpress vyjíždějící z Ostravy a Bohumína.

Jelikož odlety jsou plánované až v podvečer, tak se nabízí i zkusit červené autobusy Polskibus. Minimálně nočním busem to stihnete v pohodě a ještě Vám zbude čas na letmou prohlídku po městě.

Náhled letenky z Wroclawi do Reykjavíku za 1 155 Kč

Podzimní Island od 1 155 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)