Po Transsibiřské magistrále k Bajkalu – z Vídně za 7 446 Kč.
24.6.2019

Po Transsibiřské magistrále k Bajkalu - z Vídně

7 446

O této nabídce

Letní prázdniny pomalu ale jistě klepou na dveře, ovšem ve vašem kalendáři zatím žádný tučně červený nápis „dobrodrůžo“ nesvítí? Pak je tedy nejvyšší čas s tím něco udělat! Spoustu zážitků, někdy více a jindy o trochu méně bizarních, vám nabídne nejrozlehlejší země na světě – Rusko. Pravda, země je to trochu kontroverzní, ale pro cestovatele velmi přívětivá, za což dáme ruku do ohně. Těžko nad ní můžete vznášet nějaké závěry, dokud ji pořádně neprojedete a tamější kulturu, obyvatele i přírodní krásy nepoznáte na vlastní kůži. A to už se dostáváme k meritu věci – letecká společnost Aeroflot vyrukovala s velmi zajímavým tarifem na trase z Vídně do Irkutsku ležícího na řece Angaře vytékající přímo z Bajkalu. Zpáteční letenky z Vídně do Irkutsku pořídíte za 9 907 Kč, což je cena velmi hezká a kolem nejhlubšího jezera na světě se dá zažít ledacos, ale my vám doporučíme ještě větší pecku! A to open-jaw letenky na trase z Vídně do Moskvy a následným návratem právě z Irkutsku opět do Vídně za naprosto parádních 7 446 Kč! Superlativy se k této nabídce hodí zejména proto, že v našem kalendáři ulovíte za tuto cenu i termíny na sklonku letních prázdnin (přelom srpna & září).

Sami jsme podobnou cestu po Transsibiřské magistrále absolvovali během loňského léta, kdy jsme po železnici dobyli dokonce Peking, a proto nám nezbývá než tento zážitek velmi vřele doporučit (do Irkutsku bohatě stačí). S nákupem jízdenek však příliš dlouho neotálejte, neboť na srpnové termíny jsou již v prodeji a postupně mizí, a proveďte ho přímo přes web Ruských drah. Byť se do Irkutsku můžete dopravit jedním spojem (z Moskvy cesta trvá 3,5 dne a vyjde na cca 3-4 tisíce Kč), tak by byla veliká škoda neudělat si postupně cestou několik stopoverů. Mezi nejzajímavější zastávky na trase patří Vladimir, Nižnij Novgorod, Kazaň, Jekatěrinburg, Novosibirsk a Krasnojarsk.  Na každé z těchto měst vám postačí tak akorát jeden den. Pro vlakové přesuny se pak, půjde-li to, snažte využít noční spoje (ušetříte drahocenný čas na cestě + pár kaček za ubytko). Jízdenky je ale třeba kupovat  na jednotlivé segmenty cesty samostatně. Jejich celková cena bude o něco vyšší, k Bajkalu dofrčíte za cca týden, ale těch zážitků, co cestou nasbíráte….

TIP: Hledáte letenku někam jinam, nevíte jak velké zavazadlo můžete mít s sebou či jestli nepotřebujete víza? Zeptejte se v diskuzi, rádi vám tam další cestovatelé během chvilky odpoví!

  • Rezervujte: přímo přes náš vyhledávač
  • Zavazadla: 1 ks příručního zavazadla s limitem 10 kg (55 x 40 x 25 cm)
  • Dostupnost: červenec – prosinec 2019
  • Termíny:
    • samotné letenky k Bajkalu aka Vídeň – Irkutsk za 9 907 Kč >> v našem kalendáři
    • kombinaci Vídeň – Moskva & Irkutsk – Vídeň za 7 446 Kč vybírejte na základě tohoto kalendáře a následně ve vybraných termínech hledejte manuálně přes záložku „Kombinace“

Ubytování

Po večerním příletu do Moskvy určitě dobrý & pěkný hotel přijde vhod! Můžeme vám doporučit tento parádní čtyřhvězdový Holiday Inn, který budete mít po cestě z letiště do centra města, za 1 372 Kč/os./noc anebo tento skromnější Ibis budget na zastávce metra Panfilovskaya za 470 Kč/os./noc. Na základě vašeho navazujícího cestovního itineráře pak vybírejte další noclehy na Hotels.com, kde si zaručeně vybere každý!

 

Víza

Za účelem absolvování tripu po Transsibiřské magistrále či pouze výletu k Bajkalu budete potřebovat jednovstupové turistické vízum. Existuje více možností, kde si potřebnou byrokratickou záležitost vyřídit. My jsme byli vždy velmi spokojeni se službami tohoto vízového centra, jehož pobočky naleznete v Praze na Karlíně a v Brně. Tzv. „vízum na klíč“, které vám přidělá nejméně starostí, tam pořídíte za 2 300 Kč.

 

Náhled letenky z Vídně do Moskvy s návratem z Irkutsku za 7 446 Kč

Po Transsibiřské magistrále k Bajkalu - z Vídně za 7 446 Kč.

Náhled letenky z Vídně do Irkutsku (Bajkal) za 9 907 Kč s nočním přestupem

Po Transsibiřské magistrále k Bajkalu - z Vídně za 7 446 Kč.

Náhled letenky z Vídně do Irkutsku (Bajkal) za 10 052 Kč se super přestupy

Po Transsibiřské magistrále k Bajkalu - z Vídně za 7 446 Kč.

 


Bude se hodit

Letiště Vídeň (VIE)

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)