Omán – Muscat z Vídně za 8 294 Kč
12.6.2019

Omán - Muscat z Vídně

8 294

O této nabídce

Levné letenky do Ománu jsou v poslední době výhradní záležitostí tureckého nízkonákladového dopravce Pegasus. Těmto zažitým zvyklostem však nyní učinila přítrž společnost British Airways nabízející zajímavý tarif s odletem z Vídně. Zpáteční letenky z Vídně do Muscatu pořídíte za 8 294 Kč. Hlavní devízou této nabídky je již v ceně obsažené odbavené zavazadlo, které se při cestě do Ománu bude hodit, zejména pokud si plánujete brát vlastní stan. Routing pak obsahuje vždy jeden solidní přestup v Londýně a výběr termínů je možný převážně během listopadu a prosince.

Omán dosud patří mezi ty méně objevené země a rozhodně by jeho návštěva neměla uniknout žádnému milovníku Středního východu. Jedná se o velice rozmanitou zemi, kde se snoubí tradiční islámská kultura s moderními prvky západního života. Pestrá je zde taktéž příroda, kdy koupačku na téměř soukromých plážích nebo ve sladkovodních vádích  můžete hravě vyměnit za výlet na velbloudovi (resp. v jeepu) do pouště Rub al-Chálí či treky v pohoří Hajar. Zejména výstup na tamější nejvyšší horu Džabal aš-Šám po stezce klikatící se nad „ománským Grand Canyonem“ patří mezi nezapomenutelné zážitky (jedná se o trek s označením W4).

PS: Pokud se obejdete bez odbaveného zavazadla, na cestu si připravíte vlastní sváču a zkousnete menší komfort během cesty, tak je zde stále zmiňovaný Pegasus nabízející letenky v tarifu „Basic“ za  7 696 Kč.

TIP: Hledáte letenku někam jinam, nevíte jak velké zavazadlo můžete mít s sebou či jestli nepotřebujete víza? Zeptejte se v diskuzi, rádi vám tam další cestovatelé během chvilky odpoví!

Ubytování

Během naší nedávné cesty po Ománu jsme v Muscatu využili tento Hills Hotel nedaleko letiště a spokojenost byla na místě – 419 Kč/os./noc.  Pokud preferujete bydlení v centrálnější části města, pak se mrkněte na tento tříhvězdový Amarah Hotel ležící poblíž mešity sultána Kábuse za 588 Kč/os./noc.

Tomu, kdo by pojal výlet rád punkově určitě doporučíme vzít s sebou vlastní stan. Nejenže si budete moci vybírat z nepřeberného množství zákoutí, kde svůj mobilní dům rozložíte, ale především i ušetříte nějakou tu korunu.

Víza

Pozitivní zprávou pro cestovatele je opět pozměněná vízová politika sultanátu Omán. Vízum pro krátkodobý pobyt do 10 dní pořídí nyní občané České republiky za 5 OMR (cca 288 Kč). Zažádat o víza můžete online na této stránce. Pokud byste měli v plánu zůstat v Ománu více než 10 dní, bude potřeba vybrat variantu měsíčního povolení k pobytu, která vás vyjde na čtyřnásobnou cenu – tj. 20 OMR. Pokud přípravu podceníte, tak ještě existuje možnost žádat o něj přímo na letišti, kde se ale nevyhnete frontám. 

Autopůjčovna

Přesuny po území Ománu nejsou rozhodně ty z nejjednodušších. Maximální volnost získáte s vlastním auťákem, tak se mrkněte  do naší autopůjčovny  a kočár na vás může čekat již na letišti.

Náhled letenky z Vídně do Muscatu za 8 294 Kč

Omán - Muscat z Vídně za 8 294 Kč


Bude se hodit

Letiště Vídeň (VIE)

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)