Okouzlující Írán přímo z Prahy za 4483 Kč
6.9.2016

Okouzlující Írán přímo z Prahy

O této nabídce

Vydejte se do Íránu v v prosinci přímo z Prahy za moc hezkých 4483 Kč anebo v nejideálnějším období pro jeho návštěvu, tedy na podzim či na jaře z nedaleké Vídně za 5098 Kč. Ukrajinské aerolinky nyní nabízí širokou škálu termínů s nádhernými přestupy na kyjevském letišti Boryspol. Tak zkuste využít současnou nabídku, vždyť každý, koho se po jeho návratu z Persie zeptáte na jeho dojmy, Vám zopakuje, že pravděpodobně nezažil pohostinnější zemi navzdory jejímu negativnímu obrazu v očích západní společnosti. Pokud se do bezpečného Íránu podíváte, jistě to ve Vás zanechá veskrze pozitivní zážitky a nebudete litovat.

Přímo z Prahy leťte v termínu 1. – 11. prosince PŘÍMO TAKTO za 4483 Kč

Letět z Vídně můžete již 21. října s návratem 4. listopadu, tak rezervujte PRÁVĚ ZDE za 5098 Kč.

  • Rezervace: v našem vyhledávači
  • Termíny: v tomto kalendáři pro lety z Vídně
  • Dostupnost: 17. října 2016 – 13. dubna 2017
  • Zavazadlo: 1 ks odbaveného zavazadla s limitem 23 kg a 1 ks příručního zavazadla

Program

My sami jsme v Íránu byli hned několikrát. Letět můžete byť jen na prodloužený víkend jako tady Jirka (pomaleji tato varianta zabere cca týden) a stihnout kromě metropole Teheránu, památkami protkaného Esfahánu i Shirazu, pouštní Yazd nebo zbytky starověkého Persepolis.

Další možností je letět na týdny dva. Během této doby stihnete sjet i severo-západní část země, historický Ázerbajdžán s centrem v Tabrizu, Zanjan s nedalekým venkovním chrámem Tacht-e Sulejmán, který je považován za centrum zoastrismu, anebo také navštívit malebný Masouleh, v jehož okolí to přímo vybízí k podniknutí horských treků úžasnou přírodou. V týdnu druhém pak zvládnete jižní část (viz. cestopis píše), kdy není od věci výlet protáhnout do Bandar Abbásu ke známému Hormúzskému průlivu nebo dokonce na ostrov Kish, připomínající svou okázalostí spíše některou z „přes vodu“ ležících ropných velmocí.

Ubytování

Jelikož v Teheránu nefunguje klasický booking.com, resp. si přes něho nezarezervujete potřebný pokoj, použijte pro první noc v Teheránu přímé e-mailové spojení na recepce hotelů anebo je najděte přímo zde. Jestliže v Teheránu zaplatíte více než 1000 Kč/os/noc, tak nepanikařte, neb mimo hlavní město jsou ceny několikanásobně nižší. Od věci není ani zkusit Couchsurfing, který jev Íránu na vzestupu z důvodu zájmu mladé generace o kontakt se „západními nejen vrstevníky“.

Vízum

Pro vstup na území Íránu platí pro české občany vízová povinnost. Vízum si můžete zajistit dopředu na zastupitelském úřadě v Praze anebo je ho možné získat přímo po příletu na letišti v Teheránu za poplatek 50 – 60 €. Pokud jeho zařízení necháte až na cílovou destinaci, pak cena i délka pobytu záleží na úředníkovi na přepážce. Jemu budete muset také předložit vytištěný doklad o rezervaci ubytování na první noc (!!pozor, zde nefunguje klasická finta s vytištěnou rezervací, kterou následně zrušíte. Celníci dokáží pořádně zatopit a na daný hotel volají i ve 4 ráno!!). Nově potřebujete i doklad o cestovním pojištění, to si ovšem můžete zakoupit taktéž na letišti u jiné přepážky za 15 €. Ještě Vás upozorníme, že s razítkem Íránu v cestovním pase budete pro další návštěvu USA již potřebovat klasické turistické vízum. (Také se třeba měsíc po návratu nechystejte s totožným pasem do Izraele, jak jsme zjistili na vlastní kůži, není to dobrý nápad 😀 )

Náhled letenky přímo z Prahy za 4483 Kč

Okouzlující Írán přímo z Prahy za 4483 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)