Nové linky Ryanairu: Zadar, Riga či Marseille
26.9.2018

Nové linky Ryanairu: Zadar, Riga či Marseille

O této nabídce

Ryanair dnes na své tiskové konferenci oznámil otevření dalších nových linek z Prahy počínaje letním letovým řádem 2019. Můžeme se tak těšit nově na lety do Marseille (2x týdně), Bournemouthu (2x týdně), Stockholmu Skavsty (3x týdně), Pisa (3x týdně), Kodaně (denně), Göteborgu (3x týdně), Billundu (3x týdně), Rigy (3x týdně) a Zadaru (2x týdně).

Pro české cestovatele se jedná už o druhou dobrou zprávu potom, co Ryanair 25. 9. oznámil otevření 3 nových linek do Trevisa, Pescary a Bari od letního letového řádu 2019. Do Bari létá z Prahy ještě Wizzair, takže bychom mohli očekávat zajímavější ceny letenek, zatímco do Pescary a Trevisa Ryanair v současné době nemá konkurenta.

Na konci tiskové konference jsme ještě měli prostor pro otázky, a tak jsme se Davida O’Briena ještě zeptali na 2 dotazy:

Na jedné tiskové konferenci pan O’Leary (CEO Ryanairu) prohlásil, že se Ryanair bude létat přes Atlantik a v businessu se bude nabízet blow-job, jak to tedy bude? A budete vůbec létat přes Atlantik?

S prvním problémem vám bohužel nepomůže Ryanair, ale někdo jiný. 🙂 A teď vážně, Ryanair se přes Atlantik nebo obecně dálkové lety v blízké budoucnosti nechystá. Zdaleka jsme nevyužili potenciál v rámci Evropy. Například v Polsku je průměr 1 let ročně na obyvatele, zatímco třeba v Irsku je průměr 7 letů ročně na obyvatele. Jen si představte, jak velký potenciál růstu tady je, když jen Polsko má 45 milionů obyvatel.

O dálkových low-costech si jinak myslíme, že nemůžou dlouhodobě přežít, a proto se nechceme do této konkurence napřímo zapojovat. Tuto strategii zvolil například Norwegian a podle našeho názoru je to cesta do záhuby. Stále více aerolinek, které dálkové lety operují, by s námi ale chtěli spolupracovat, a proto spíše lze v budoucnosti očekávat, že si na stránkách Ryanairu koupíte dálkové lety operované těmito spolupracujícími aerolinkami.

Stále vzpomínáme na zlaté časy létání po Evropě, kdy jsme si mohli z Prahy létat po celé Evropě na 1 cent. V posledních měsících vidíme, že Ryanair prodává letenky z Vídně nebo Berlína za 1 EUR. Kdy se podobných cen dočkáme i v Praze?

Je vidět, že máte velice dobré informace. 🙂 Myslím, že otevření 15 nových linek je opravdu skvělá zpráva a i zaváděcí ceny 529,- Kč jsou více než fér. Mohu ale slíbit, že se v blízké budoucnosti i v Praze dočkáte podobně výhodných cen. Mimochodem trh ve Vídni, který jste zmínil, je momentálně extrémně zajímavý. Je neuvěřitelné, že před 6 měsíci z Vídně nelétala ani jedna nízkonákladovka a dneska tam létají hned 3. Kdoví, možná už za rok z nich zbude zase už jen 1. 🙂


Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)