Nepál i na Vánoce či Nový rok od 11935 Kč
6.7.2016

Nepál i na Vánoce či Nový rok

O této nabídce

Objevte i Vy malou, avšak krásnou zemi ležící mezi Čínou a Indií v podhůří Himaláje. Nepál již dávno není pouze výchozí stanicí pro horolezce toužící po zdolání některého z nejvyšších vrcholků světa, nýbrž jistě zaujme každého, jehož srdce bije pro dobrodružství.

Využijte super letenek společnosti Qatar Airways z bulharské Sofie do Káthmándú od září do února příštího roku včetně Vánoc a Nového roku. Do Sofie se dostanete s Wizzairem z Budapešti nebo Norimberka již za pár stovek a celou dovolenou tak můžete ještě vyšperkovat prohlídkou bulharské či maďarské metropole, kde je možnost i oslavit Silvestra! Součet ceny ze Sofie do Káthmándú a přípoje z Budapešti / Norimberku Vás nebudou stát více než 11935 Kč. Tak na co ještě čekáte?

[highlightbg]

  • Rezervace: v tomto vyhledávači
  • Zavazadlo:
    • Budapešť/Norimberk – Sofia: v ceně 1ks příručního zavazadla o rozměrech 42 x 32 x 25 cm (palubní za příplatek)
    • Sofia – Káthmándú: v ceně 1 ks odbaveného zavazadla s limitem 30kg
  • Termín: září 2016 – únor 2017 (v říjnu a listopadu jsou ceny o něco vyšší)
  • Příklady termínů:

[/highlightbg]

Co dělat v Nepálu?

V Nepálu můžete doslova prochodit boty, neb trekových tras je zde více než dost. Během výšlapů či chcete-li expedic jistě budete obdivovat krásné přírodní scenérie se zasněženými skalními stěnami nebo je můžete směřovat do některého z 15 národních parků, kterými se Nepál pyšní. Další z Vašich cest by měla vést do Kathmandu Valley, které je zapsáno na seznam světového dědictví Unesco, taktéž byste neměli vynechat návštěvu budhistického chrámu Swayambhunath anebo Lumbiní, místo kde se narodil sám Sidhárta Gautama, dnes známý jako Buddha!

Počasí

Nejlepším období pro návštěvu Nepálu je rozhodně podzim, kdy jsou poměrně teplé dny a po většinu času čistá obloha zajišťuje výbornou viditelnost okolních himalájských vrcholků. V září teprve končí několikaměsíční období dešťů, takže nejde o úplně hlavní sezónu a nepotkáte zde masy turistů jako později v říjnu či listopadu. To od prosince do února se již nejedná o hlavní sezonu, nicméně viditelnost bývá stále na vysokém stupni. Dny slibují teplé a slunečné počasí, ovšem noci již budou více chladné. Toto období je vhodné zejména pro treky v nižších nadmořských výškách.

Ubytování

Zaslouženou postel po několikadenním treku bude nejlepší zarezervovat prostřednictvím Bookingu, případně můžete využít služeb srovnavače Trivago.

Jak do Norimberka/Budapešti

Do bavorského Norimberka se nejlépe a nejsnáze dostanete z Prahy autobusem společnosti Flixbus již od 379 Kč. Zatímco do maďarské metropole bude nejlepší využít žlutých autobusů Student Agency od 430 Kč.


Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)